Księga związków, podrywu i seksu dla kobiet.

Okładka książki Księga związków, podrywu i seksu dla kobiet. Jan Gajos, Krzysztof Król
Okładka książki Księga związków, podrywu i seksu dla kobiet.
Jan GajosKrzysztof Król Wydawnictwo: Helion poradniki
poradniki
Helion
2013-01-21
2013-01-21
relacje damsko- męskie związki seks podryw mężczyźni kobiety seksualność uwodzenie

Okładka książki ABC związków Jan Gajos, Krzysztof Król
ABC związków Jan Gajos, Krzyszto...
Okładka książki ABC pewności siebie i atrakcyjności Jan Gajos, Krzysztof Król
ABC pewności s... Jan Gajos, Krzyszto...

Dużo powtórek z poprzednich książek, ale można coś dla siebie zaczerpnąć. Nie czytajmy bezrefleksyjnie tego rodzaju poradników, z niektórymi stwierdzeniami można się zgodzić z innymi nie. Do własnej analizy.

Książka jest tendencyjna, a język w niej dość ''prosty''. Wydaje się być powieleniem treści ''Księgi związków, podrywu i seksu dla mężczyzn'', tylko że ta druga skierowana jest dla płci ''brzydszej'' ;)

Człowiek rodzi się głupi i podobno głupi umiera. Coś w tym jest.

Ciągle łapię się na tym, że sięgam po jakieś poradniki z ciekawości, choć przecież wcale ich nie lubię, a potem się męczę niemiłosiernie, żeby to dziadostwo przeczytać do końca ;).

Chodzi o to, że w książkach tego typu, szczególnie, jeśli chodzi o modne i szeroko rozumiane relacje damsko-męskie ZAWSZE używa się zwrotów typu:
Kobieta musi wyglądać ... Kobieta musi mieć ... Kobiety zazwyczaj/często/zawsze robią/czują/myślą to, tamto, siamto i owamto... Faceci nie są zaprogramowani, by ... Faceci to i tamto. No i tak w kółko.

Co w naturalny sposób wywołuje bardzo skrajne reakcje, bo każdy jest inny.

Czytając komentarze zbulwersowanych tu kobiet, pokuszę się o szczyptę złośliwości i przytoczę kilka kontragrumentów, bo facetom też się dostało ;).

Tak z pamięci: Mężczyźni nie są zaprogramowani do sprzątania, gotowania i w ogóle przejmowania się domem. Faceci nie rozumieją zdań złożonych i jak mu w jednym zdaniu powiesz, żeby jak już wychodzi z psem wyrzucił po drodze śmieci, a potem kupił w sklepie chleb, masło i cukier, to on dosłownie zgłupieje, bo przekaz jest zbyt skomplikowany ("Mężczyźni nie są w stanie śledzić wielowątkowych wypowiedzi").
O fascynacji puszczaniem gazów nie wspomnę z grzeczności.

Najbardziej mi utkwił: Facet pamięta sprośny dowcip z dzieciństwa, ale ma problemy z zapamiętywaniem imion dzieci znajomego, a o pamiętaniu daty waszej rocznicy to już w ogóle kurde kobieto zapomnij.

Faceta należy za dobre zachowanie nagradzać, a te złe ignorować lub delikatnie, nie urażając jego ego poprosić by coś zrobił, zmienił. Bla, bla, bla. Serio?

Muszę zatem pozdrowić panów, którzy jednak sprzątają i zajmują się domem, świetnie gotują, zmieniają dzieciom obsrane pieluchy i je kąpią, pamiętają o rzeczach, o których przeciętny człowiek zapomina w kilka chwil, jeśli nie zapisze sobie tego w osobistym kalendarzu; dużo rozmawiają, szczególnie o uczuciach i nie trzeba na każdym kroku obchodzić się z nimi jak z jajem, może właśnie dlatego, że mają jaja ... Te baby to chyba z kosmitami żyją ;).

Dobra. Dosyć uszczypliwości. Mimo wszystko szanuję wiedzę panów - autorów nt. związków, zachowań etc etc.

Należy jednak pamiętać, że tego typu książki można porównać z pieczeniem ciasta lub gotowaniem.
Wpisz w Google np.: przepis na murzynka.
A w wyniku wyskoczą ci setki, jeśli nie tysiące RÓŻNYCH przepisów!
Dlatego poradnik ten powinien być traktowany, jako jedna z wielu możliwych opcji postrzegania relacji damsko-męskich.

I nie ma co się denerwować.
Bo kurczę, jeszcze się taki nie urodził, co to by wszystko wiedział i wszystkim dogodził ;)).

Człowiek rodzi się głupi i podobno głupi umiera. Coś w tym jest.

Dostałam, próbowałam przeczytać. Odpadłam w połowie.

Zawsze "bawiły" i przerażały mnie poradniki podrywu ze swoim niebezpiecznym pograniczem manipulacji.
Nie w tej książce! Autorzy nie wysilili się na zabawę z NLP czy perswazją. Ta książka "UCZY KOBIETĘ, GDZIE JEST JEJ MIEJSCE" - czyli na łańcuchu sięgającym od kuchenki do łóżka...

Noś seksowne ciuszki, super miniówki, szpilki i dekolty, zawsze.
Staraj się, chwal go, chwal nieustannie, inaczej odejdzie do innej.
Nie płacz w czasie kłótni, bo będzie mu się "źle kojarzyło".
Koniecznie staniki push-up, bo jego to kręci!
Musisz mieć wąską talię, ich to kręci.
Przydałyby ci się długie nogi. Tak, lubimy długie nogi.
Cellulit - z nim jesteś zaniedbana. Natychmiast go zlikwiduj!
I wszelkie fałdki, nie możesz mieć fałdek!
Nie mów o swoich kompleksach, bo zacznie uważać, że jesteś nieatrakcyjna.
Nie wymagaj by pamiętał o rocznicy, czy Twoich urodzinach, faceci już tak mają.
Zamiast mówić do niego, słuchaj, co on ma do powiedzenia, bo i tak nie zapamięta tego, co mówiłaś.
Nie obrażaj się, jeśli będzie się oglądał za każdą na ulicy, faceci już tak mają, musisz to zaakceptować.
Masz blizny? Zastanów się nad operacją plastyczną.
I pamiętaj, nie liczy się to, co masz w głowie. Przede wszystkim liczy się wygląd!
Nie oszczędzaj na fryzjerze, nigdy. Długie włosy to podstawa!
Unikaj dużej ilości kolorów, bo go tym zmęczysz.
Tak samo może się w Tobie odkochać, jeśli będziesz nosić spodnie alladyny, balerinki czy oficerki...
Musisz być bardzo otwarta na seks.

No... i więcej nie wytrzymałam :) To była straszna lektura.

Dostałam, próbowałam przeczytać. Odpadłam w połowie.

Noś seksowne ciuszki, super miniówki,...

Zdecydowanie nie polecam.
Książkę przeczytałam raczej nie z zaciekawieniem a z ironią. W szczególności nie polecam osobom, które są już w związku, a książkę chcieli przeczytać z ciekawości. Rady dla pań mam wrażenie - są pisane przez panów, którzy chcą żeby owe panie starały się dla nich, zabiegali o nich i zasadniczo wszystko kręciło się wokół nich.
Noś szpilki, kręć biodrami, mów komplementy, chwal go, nie obrażaj się, nie próbuj urazić męskiego EGO, nie krytykuj, Twój stosunek obwodu talii do bioder ma wynosić 70 % (w innym wypadku jesteś nieatrakcyjna),obowiązkowo długie nogi, rowek między piersiami.
"Zaproś mężczyznę do siebie na kolację. Przygotuj coś sama, wykaż inicjatywę. Włącz przyjemną muzykę i zatańcz. Niech ten taniec wygląda spontanicznie - kręć seksownie biodrami, przygotowując posiłek. Rozbudź zmysły faceta."
Czy tylko ja mam wrażenie, że książka jest napisana w sposób "to TY, kobieto, masz się starać i zabiegać o moje względy" ?

Zdecydowanie nie polecam.
Noś szpilki, kręć...

"W jednej sekundzie możesz stać się szczęśliwym człowiekiem. Wystarczy pozwolić pozytywnym myślom panować nad sobą. Zobaczysz, że bardzo szybko cały wszechświat zacznie się dla ciebie zmieniać."

W przypadku dzisiejszej recenzji równouprawnienie nie ma zastosowania. Mężczyźni niech uciekają do swoich typowo męskich zadań, a kobiety niech usiądą wygodnie w fotelu. Dziewczyny, jeśli szukacie wiedzy w pigułce dotyczącej tajemnicy dobrego związku, seksu i podrywu – zapraszam. Poradnik, o którym dzisiaj wam opowiem został napisany przez dwóch mężczyzn. Któż bowiem może doradzać kobietom w kwestiach tajemnicy męskiej natury? Oczywiście inny mężczyzna.

Autorami "Księgi związków, podrywu i seksu dla kobiet" są dwa panowie – Krzysztof Król oraz Jan Gajos. Krzysztof Król to osoba z bardzo bogatym życiorysem, założyciel i dyrektor szkoły "Perfect Dating", do tego szkoleniowiec, coach motywacyjny i biznesmen. Jest specjalistą w zakresie związków i psychologii kobiet. Wolny czas spędza na komponowaniu muzyki jako znany Dj. Chris King.
Jan Gajos to nauczyciel nawiązywania relacji damsko-męskich, autor wydanych na DVD szkoleń skierowanych do przedstawicieli obu płci. Obydwaj panowie tworzą edukacyjne programy LingLing.

Poradnik podzielony jest na jedenaście rozdziałów. Autorzy poruszają wiele kwestii dotyczących wypracowania szczęśliwego związku poprzez odpowiednią sztukę podrywu do niezapomnianego seksu. W książce znajdziecie odniesienia do psychologii mężczyzn, różnicach pomiędzy obiema płciami, pojęcia fizyczności czy mowy ciała, jak również porady dotyczące poznawania mężczyzn poprzez sieć internet. "Księga związków, podrywu i seksu dla kobiet" to swoiste kompendium wiedzy dla kobiet w drodze do lepszego zrozumienia tajemnic męskiej natury.

Krzysztof Król i Jan Gajos w swojej publikacji poruszają szereg zróżnicowanych pojęć. Przed lekturą tegoż poradnika spodziewałam się otrzymać wiedzę oscylującą w ściśle określonym obszarze – skomplikowanych relacji damsko-męskich. Tymczasem autorzy poszli trochę dalej i zawarli na łamach swojego działa wiele cennych wskazówek dotyczących życia. Oczywiście cała wiedza skoncentrowana jest na relacji kobieta-mężczyzna, jednak tematy poboczne takie jak Rozdział 10 dotyczący naszego życia rozszerzają tematykę poradnika. Większość rad i wskazówek, oraz oczywistych faktów dotyczących różnic pomiędzy płcią brzydką i piękną, o których piszą autorzy, przeciętna kobieta pozostająca w dłuższym związku z pewnością zna. Dlatego też poradnik ten kierowałabym w głównej mierze do kobiet, które nie mają jeszcze doświadczenia pozostawaniu w związku z mężczyzną, bądź zupełnie nie radzą sobie na tym polu.

"Księga związków, podrywu i seksu dla kobiet" zawiera mnóstwo ciekawostek, które mogą was zainteresować. Wiedziałyście dlaczego Coca-Cola wybrała na kształt swoich butelek klepsydrę? Domyślacie się, dlaczego 90% więźniów to mężczyźni, a 90% osób korzystających z pomocy terapeuty to kobiety? Czy wiecie, że możecie przeżyć kobiecy wytrysk? Te i wiele innych ciekawych informacji możecie znaleźć w poradniku. Dla kobiet, które nie mają pojęcia o randkowaniu w internecie, autorzy stworzyli specjalny rozdział na ten temat. Myślę, że to dobry zabieg, tym bardziej, że przekazuje same praktyczne informacje.

Warsztatowo książka przygotowana jest dobrze. Językowo, przystosowana do różnej maści czytelniczek. To co można zauważyć, to wypływający z każdej myśli optymizm autorów, który zaraża odbiorcę treści książki. Muszę też wspomnieć o znakomitym wydaniu. Twarda oprawa, sztywny papier i wstążka ułatwiająca zaznaczanie stron to niewątpliwie atuty poradnika.

W "Księdze związków, podrywu i seksu dla kobiet" nie znajdziecie nowatorskich pomysłów i odkrywczych informacji. To raczej skomasowana pigułka wiedzy na temat relacji łączących kobietę i mężczyznę. Z niektórymi twierdzeniami autorów można się nie zgodzić, jednakowoż nie da się zaprzeczyć, iż pewne stałe istnieją. Jeśli jesteś kobietą, która trwa w szczęśliwym związku u boku kochanego mężczyzny, poradnik ten może Ci jedynie przypomnieć o wiedzy, którą już z pewnością posiadasz. Ale jeśli jesteś kobietą, która nie radzi sobie i nadal szuka mężczyzny swojego życia, publikacja ta może Ci pomóc. Z pewnością nie zaszkodzi.

My kobiety często powtarzamy " z mężczyzną źle, bez niego jeszcze gorzej". Więc jak to naprawdę jest?
Jak to się dzieję, że kobieta i mężczyzna, istoty, które różnią się budową ciała, mózgu, zainteresowaniami, cechami charakteru , a tak do siebie ciągną ? I , co należy zrobić, aby kobieta przyciągała, rozumiała i tworzyła udaną relację z mężczyzną? Tego wszystkiego dowiecie się z poradnika , a raczej z opisu charakterystyki, podejścia do życia, związku i relacji damsko- męskich dwóch panów - Krzysztofa Króla oraz Jana Gajosa.

Panowie swoim poradnikiem pragnęli przybliżyć paniom sylwetki (w każdym wymiarze , nie tylko fizycznym oczywiście) mężczyzn, którzy już z nami są, ale i tych , którzy mogą być potencjalnym kandydatem na naszego partnera, męża, przyjaciela czy ojca naszych dzieci.

Pierwsze rozdziały są standardową wiedzą, którą każda kobieta zna. Czyli, że mężczyźni są wzrokowcami, podziwiają i zwracają szczególną uwagę na kobiecy wygląd, jej krągłości, mowę ciała i pewność siebie. Autorzy dają dobre rady kobietą , co robić, zmienić, by zaczęli nami się interesować panowie. Jako feministce trochę mnie irytowała ta część, bo czyż trzeba "namawiać" kobietę m.in. do operacji plastycznych, by zadowolić oczy typowych samców?

Ale im dalej brnęłam w lekturę tym coraz bardziej mnie się podobała, a nawet śmieszyła. Tak , tak śmieszyła, bo autorzy dalej poruszali tematy bardzo życiowe, ale czynili to zabawnym, prostym i pełnym humoru stylem.
Panie, które będą czytały ten poradnik mogą się dowiedzieć np. czemu mężczyźni chodzą samotnie do toalety, kiedy my kobiety często chodzimy z koleżanką, bądź idziemy same, a wychodzimy z nową znajomą. Dowiemy się również , że gdy kobieta uwielbia robić zakupy i często po zakupowym maratonie nic do domu nie przyniesie, ale czuje się świetnie i zrelaksowana, a mężczyźni są umordowani, poirytowani i mają już wszystkiego dość. Ale czemu tak jest? Bo mózg mężczyzn jest nastawiony na proces tunelowy, czyli mężczyzna nie ogarnia powierzchni sklepu i rozstawienia produktów. Przyznacie, że faceci zazwyczaj wysłani po zakupy biorą co im się w oczy rzuci i często zapominają o tych sprawunkach, o które ich prosiliśmy. Faceci widzą tylko to, co jest po linii prostej- pkt. A -pkt. B.

A może chcecie może wiedzieć czemu panowie potrafią zapamiętać mnóstwo sprośnych kawałów, a nie potrafią zapamiętać daty naszych urodzin? Albo dlaczego uwielbiają bekać?

Król jak i Gajos moim zdaniem bardzo trafnie opisali facetów, ale w końcu opisywali siebie, bo kto zna lepiej naturę mężczyzny niż on sam. Ile razy słyszałam od męża ile można rozmawiać przez telefon ? I dokładnie tym się również różnimy . Kobiety wg naukowych badań mają w mózgu kilka miejsc odpowiedzialnych za mowę. Mamy lepiej wykształcone połączenia między półkulami, gdzie mężczyźni mają tylko jeden punkt , który odpowiada za ich słownictwo i elokwencje. My kobiety możemy słuchać, pisać, rozmawiać i jeszcze oglądać , a mężczyzna jest jednozadaniowy w jednym momencie, więc drogie panie trochę wyrozumiałości, gdy panowie np. czytają gazetę i na nasze "gadanie" się wyłączają. Taki test zrobiłam na moim synu. Idąc ulicą i pijąc soczek idzie wolniej, trzeba go "poganiać" itp.

Fajnym zagadnieniem jest sposób na rozładowanie stresu przez obie płcie. Zestresowani panowie częściej piją alkohol albo najeżdżają inne kraje. Zestresowane kobiety jedzą czekoladę i najeżdżają centra handlowe. Pod wpływem presji panie gadają o czymkolwiek, a panowie działają , nie myśląc o tym , co robią. Właśnie dlatego ponad 90% więźniów to faceci, a ponad 90% osób korzystających z psychologów to kobiety.

Pozycja to także porady odnośnie naszej fizyczności , metod seksualnych i opisy tego, co mężczyźni lubią w łóżku, ale to już temat na inną historię. Zaciekawieni? Poczytajcie sobie. Pobawcie się, uśmiechnijcie i zrozumcie trochę lepiej ten dziwny, nieznany i nieprzewidywalny męski świat.

Lektura obowiązkowa!!!:D
Książkę polecam wszystkim kobietom- tym młodszym i tym starszym- każda znajdzie coś dla siebie- jestem przekonana!
Co więcej? Panowie- Autorzy według mnie spisali się na medal! Książka przepełniona profesjonalnymi uwagami, utrzymana w tak pozytywnym tonie, że ma się wrażenie jakby rozmawiało się z najlepszą kumpelą. Częściowo wiedza prezentowana w książce jest powszechnie znana, ale sposób jej "podania" jest tak lekki i przekonujący, że książka tylko na tym zyskuje, tym bardziej, że wzbogacona jest sporą porcją informacji, które będą prawdziwymi "świeżynkami" dla każdej kobiety. Autorzy podsuwają wiele cennych uwag, zdradzają nieco z typowo męskiego spojrzenia na świat i na kobiety. Dodatkowy ukłon za rozdział pt. pewność siebie- dziś tak wiele kobiet ma z tym problem.

Krótko mówiąc... to książka, którą powinna przeczytać każda z nas:)Lektura obowiązkowa!Zamykając ją... uśmiechniesz się do samej siebie:)
Idealna na prezent. Polecam- tchnie optymizmem.

Aż ciekawa jestem wersji dla panów;)

Lektura obowiązkowa!!!:D

• G. Miałam - oddałam/sprzedałam
  • Relacje męskie
  • Psychologia, Życie, Praca, Relacje, Komunikacja, Biznes, Mózg, Seks, Związki
  • Przeczytane 2015

Dodaj cytat z książki Księga związków, podrywu i seksu dla kobiet.