Czarny Maciek i tunel grozy

Cykl: Czarny Maciek (tom 3) | Seria: Z Kotem
Wydawnictwo: W.A.B.
Olga Reszelska
Róża_Bzowa

Czarny Maciek i pozostała trójka z klubu detektywistycznego „Herkules" znów mają ręce pełne roboty! I wcale nie chodzi o supertrudne zadanie z matmy... Na początku nic nie zwiastuje kłopotów. Klasa Maćka zwyciężyła w wojewódzkim konkursie ekologicznym i w nagrodę jedzie na trzy dni w góry - do zamku Komorowskich w Suchej Beskidzkiej. Na miejscu czeka ich mordercza wyprawa do Zawoi, zajęcia informatyczne i tajemnicza, bardzo cenna niespodzianka, którą... ktoś kradnie! W dodatku ich wychowawca przepada bez śladu. Czyżby miał z tym coś wspólnego? Czarny, Kisiel i siostry Góreckie rozpoczynają prywatne dochodzenie. Czasu jest niewiele. Czy młodych detektywów naprowadzi na ślad dostawca owoców, złamany długopis i stare dokumenty w miejskiej bibliotece? Porywająca historia, tajemne przejścia, niebezpieczny przestępca i podpowiedź, gdzie można zjeść najlepsze lody na świecie.

Ilustracje: Olga Reszelska

źródło opisu: http://www.wab.com.pl/

źródło okładki: http://www.wab.com.pl/

ninim | 2018-04-19

Czytałam z synem wszystkie części podczas podróży. Zachwyciła całą moją rodzinę! Trochę tajemnicza, śmieszna a przede wszystkim wciągająca! Idealna dla dzieci, które lubią wątki kryminalne.

Izka | 2017-11-22
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 20 listopada 2017

Tytuł sugeruje mroczny klimat, tajemnicę.... Niestety zagadka jest banalna, z góry wiadomo kto jest winny. Jednak mój 6-letni syn słuchał tego z niemałym zaciekawieniem, choc były momenty, ze się nudził, zwłaszcza przez pierwsze 2 rozdziały.

Natan Czech | 2015-06-20

Dupy nie rwie, szału nie robi.