Sołżenicyn na nowo odczytany

Wydawnictwo: Oficyna Wydawniczo-Poligraficzna "ADAM"
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
L’Esprit de Soljénitsyne
978-83-7232-997-4
Sołżenicyn, GUŁag, biografia
Michał

Oficyna Wydawniczo-Poligraficzna „ADAM" opublikowała znakomite dzieło Oliviera Clemént pod tytułem - Sołżenicyn na nowo odczytany w przekładzie z języka francuskiego. s.dr Marii Krystyny Rottenberg FSK. Książka o laureacie Nagrody Nobla z 1970r. (za napisanie Archipelagu Gułag), ukazuje się po raz pierwszy na polskim rynku wydawniczym. Obecnie po śmierci Sołżenicyna jego osoba, dzieła są na topie, modne, czytane i rozchwytywane. Dzieło Oliviera Clemént zawiera słowo od tłumaczki oraz dwa komentarze wybitnych znawców Prawosławia, biografii pisarza i jego światopoglądu, który miał odwagę pisać prawdę o rzeczywistym obliczu komunizmu radzieckiego, płacąc za to wysoką cenę, ale Rosja współczesna oddała mu sprawiedliwość. Autorami komentującymi są ks. dr hab. Henryk Paprocki oraz ks. prof. dr hab. Zygfryd Glaeser. Dzieło o Sołżenicynie adresowane jest do inteligencji, intelektualistów, rusycystów, wiernych Kościoła prawosławnego, a także do katolików zainteresowanych twórczością tego wielkiego pisarza, sumienia narodu rosyjskiego, którego można zaliczyć do pisarzy wybitnych obok F.Dostojewskiego, L.Tołstoja, M.Bułhakowa. Monografia Oliviera Clemént jest lekturą fascynująca w treści i formie.

źródło opisu: Oficyna Wydawniczo-Poligraficzna Adam, 2012

źródło okładki: www.oficyna-adam.com.pl

| 2014-09-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rosja
Przeczytana: 19 września 2014

Spojrzenie na twórczość Sołżenicyna na przykładzie m. in. "Oddziału chorych na raka " z perspektywy prawosławia. Interesująca pozycja, dzięki której inaczej spojrzę na twórczość noblisty.