Mogę schudnąć. Cała prawda o odchudzaniu

Wydawnictwo: Esprit
978-83-61989-81-3

Przepisów na sukces w odchudzaniu nie brakuje, ale który wybrać? Poznaj wady i zalety popularnych diet (m.in. diety Dukana, diety kopenhaskiej, diety 1000 kalorii) i dowiedz się, które mechanizmy naprawdę działają, a które są mitem. Tylko dzięki metodzie łączącej najlepsze ich elementy możesz wybrać drogę właściwą dla Ciebie i pozbyć się zbędnych kilogramów na dobre. Oto cała prawda o odchudzaniu, okraszona mnóstwem niskokalorycznych przepisów na pyszne potrawy!

Mogę schudnąć to praktyczny i napisany przystępnym językiem poradnik, który pomoże Ci:

uporządkować podstawową wiedzę z zakresu dietetyki,
zdobyć najważniejsze informacje na temat świadomego, skutecznego i bezpiecznego odchudzania,
samodzielnie ocenić efektywność kolejnej „diety cud” oraz ocenić jej wpływ na Twój organizm,
przygotować smaczne i dietetyczne dania, takie jak omlet czekoladowy z migdałami i pomarańczą, pierś kurczaka faszerowana szpinakiem i ricottą czy też placuszki dyniowe.

źródło opisu: esprit.com.pl

źródło okładki: esprit.com.pl

Nyx | 2012-08-20

Na początek, z czystym sumieniem mogę Wam powiedzieć, że trafiłam na tę jedyną słuszną, bezpieczną i skuteczną dietę. Jest to najlepszy i najmądrzejszy poradnik, jaki czytałam i nie dam się już nabić w butelkę żadnym głupim dietom.

A teraz powiedzcie mi szczerze - zależy Wam na schudnięciu za wszelką cenę, nie licząc się ze skutkami zdrowotnymi, czy byciu szczuplejszym, zdrowszym, bardziej energicznym? Jeśli to pierwsze, to nie sięgajcie po tę książkę, bo ona promuje ZDROWY tryb życia.

A teraz przyznajcie mi się do czegoś jeszcze - głodówka, 1000 kcal, Kopenhaska, Dukana, Cambridge, Kwaśniewskiego, Montignaca, Atkinsa, Rozdzielna - które z tych diet stosowaliście? Okazały się skuteczne?

"Mogę schudnąć. Cała prawda o odchudzaniu" nie tylko obali mity tych dziwnych i często niebezpiecznych dla zdrowia diet (przedstawiając Wam naukowo czemu one na Was nie działają albo wręcz przeciwnie - czemu niektórzy na nich chudną), ale wszczepi w Was bakcyla zdrowego żywienia.

Od razu Wam...

| 2012-04-04
Przeczytana: marzec 2012

Wiosenna rewolucja dla wielu z nas (przede wszystkim kobiet) oznacza konieczność zrzucenia kilku kilogramów. Wiadomo, coraz bliżej do wakacji, a żeby nie wstydzić się pokazywać swojego ciała, większość decyduje się przejść na dietę. Najlepiej, aby takowa miała szybką skuteczność i zadowalające efekty. Czy jednak dieta-cud istnieje? Okazuje się, że nie, a ta książka obali mity na temat większości diet.

Krok po kroku, słowo po słowie, poznajemy daną dietę, jej założenia, oczekiwane rezultaty, faktyczną skuteczność oraz jak się ma do zasad zdrowego żywienia. Na początek jednak autor wprowadza nas w świat diet oraz... kulturystyki.

Dzięki tej książce dowiedziałam się, że ta dziedzina to coś więcej, niż szpanowanie mięśniami. I że ma wiele wspólnego z odchudzaniem i dietetyką. Wróćmy jednak do treści książki. Każda przedstawiona dieta jest dokładnie opisana, a pojęcia wyjaśnione tak, że nawet laik może spokojnie zrozumieć, o czym mówi autor. Dodatkowym plusem są przejrzyste tabelki,...

emilia | 2014-02-20

Sięgając po tą książkę miałam już jakieś pojęcie o zdrowym chudnięciu, pozycja ta jednak uzupełniła i usystematyzowała moją wiedzę. Rzeczy dla mnie dawniej niezrozumiałe są teraz jasne i klarowne. Dzięki tej książce możecie dowiedzieć między innymi jaka jest rola białka, tłuszczów i węglowodanów w organizmie oraz jakie proporcje spożywać by zdrowo schudnąć. Dowiecie się także jakie znaczenie dla odchudzania ma trening, jakie rodzaje treningu są najbardziej zalecane w jakim przedziale tętna. Bardzo właśnie podobało mi się to, że każde pojęcie miało wytłumaczenie dlaczego tak jest. Nie były to tylko suche informacje typu rób to i to bo tak. Wszystko jest ze sobą powiązane i tworzy całość.

Uzupełniam wpis o wrażenia z diety:
- nie jest to dieta dla kogoś kto nie lubi liczyć, jest dużo obliczania wartości odżywczych
- efekty są powalające, rzeczywiście chudnie się z tłuszczu. Po latach ograniczania kalorii doczekałam się momentu zupełnie płaskiego brzucha
- radzę nie ograniczać aż...

||www.im-bookworm.blogspot.com||

"Każda dieta, która wywołuje u Ciebie
ujemny bilans kaloryczny,
a więc dostarcza Ci mniej kalorii niż potrzebujesz,
jest skuteczna!"

Ostatnio wszędzie aż roi się od "niesamowitych, cudownych diet". Oczywiście, ulegamy im... Bo kto nie chciałby pozbyć się kilku zbędnych kilogramów przed nadchodzącym wielkimi krokami latem albo ważną uroczystością?

Autorami książki są Tobiasz Wilk oraz Agnieszka Płaneta, którzy zawodowo związani są z technologią żywienia, a także różnymi rodzajami sportów, np. fintess'em i kulturystyką, Postanowili oni napisać książkę, która udowodni, że żadna dieta-cud nie istnieje.
Muszę przyznać, że im się udało.

"Mogę schudnąć" podzielona jest na trzy działy. W pierwszym z nich autorzy przedstawiają najpopularniejsze obecnie diety, między innymi dietę 1000 kcal, kopenhaską, Dukana, oraz ich plusy, minusy i efekty.
Drugi dział nosi nazwę "Jak połączyć to wszystko w całość" i mówi o tym jak prawidłowo dobierać składniki...

Dzaniaczka | 2012-04-13
Przeczytana: marzec 2012

bardzo dobra, ciekawa i przede wszystkim obiektywna! Pokazuje, że nie warto wierzyć dietom cud, a własnemu rozsądkowi.

Dolce | 2016-04-21
nwlod | 2016-03-22