Gotuj i chudnij. Najsmaczniejszy sposób, by zrzucić jeden rozmiar

Tłumaczenie: Jadwiga Szczupak
Wydawnictwo: Pascal
Cook Yourself Thin: The Delicious Way to Drop a Dress Size
978-83-7513-779-8
Kinqa

"Najsmaczniejszy sposób, by zrzucić jeden rozmiar" Harry, Gizzi, Sal i Sophie - miłośniczki jedzenia, dla których gotowanie to pasja. Dzielą się fachową wiedzą na temat zasad żywienia, przepisami i recepturami na smakowite dania. Uczą, jak przyrządzić ulubione, pachnące, apetyczne i szybkie potrawy, i chudnąć. Pokazują jak proste zamienniki wysokokalorycznych dań, pozwalają na skuteczną redukcję zbędnych kilogramów. Mobilizują do zmiany przyzwyczajeń żywieniowych. Udowadniają, że zasada "wszystko albo nic" wcale nie jest skuteczna, a odchudzanie nie musi łączyć sięz wyrzeczeniami i umartwianiem. "Wypróbowałyśmy nasze ulubione przepisy. Opracowałyśmy rozmaite "sztuczki" i podpowiedzi, wskazałyśmy zamienniki, które można wykorzystać, by potrawy nie grzeszyły nadmiarem kalorii. Jesteśmy ekspertkami od jedzenia, przestrzegamy więc wysokich standardów. Być może zabrzmi to nieskromnie, ale potrawy zaproponowane w tej książce są co najmniej tak samo smaczne jak ich wysokokaloryczne oryginały. A może nawet... Zresztą, przekonajcie się same. Ponieważ kochamy wyzwania, stworzyłyśmy receptury z wykorzystaniem smaków i składników, które was zaskoczą. Przyrządzanie naszych dań nie wymaga wiele wysiłku, a przy okazji dowiesz się, czym zastępować ulubione potrawy kupowane na wynos, dania-uspokajacze, przekąski i desery. A wszystko bez liczenia kalorii, "podejrzanych" wynalazków kulinarnych i suplementów, a także bez wyrzeczeń i gimnastyki wyciskającej ostatnie poty. Zamiast tego - rozkoszowanie się smakiem, zadowolenie i luźne ciuchy." Podane w książce przepisy zawierają wartość kaloryczną, czas przygotowania oraz komentarz autorek do przepisu.

Marchewka | 2015-11-28
Na półkach: Kuchnia, Przeczytane
Przeczytana: 28 listopada 2015

Byłam zachwycona programem telewizyjnym a teraz jestem zachwycona książką! Polecam!

Forever | 2010-12-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 09 grudnia 2010

Książka kucharska "Gotuj i chudnij" to owoc pracy czterech sympatycznych pań, które od jakiegoś już czasu umilają widzom TVN Style czas.
Umilają, bo kuszą, smacznie wyglądającymi potrawami.
Jest to książka idealna dla wszystkich tych, którzy uwielbiają gotować, a podczas oglądania tego programu, uważnie śledzili jego przebieg, z kartką i długopisem pod ręką. Koniec takiej męczarni!
Teraz wszystkie przepisy z programu (oraz kilka dodatkowych), możemy znaleźć w pięknie wydanej książce kucharskiej, która oprócz wspomnianych przepisów zawiera cenne rady dla wszystkich tych, którzy kochają jedzenie, ale chcieliby stracić kilka kilogramów.

Yooki | 2013-01-16

Kolorowo estetycznie wydany poradnik. Przydaje się w kuchni tych którzy chcieliby "odchudzić" swoją kuchnię.
W książce można znaleźć kilka naprawdę pysznych propozycji, jednych bardziej innych mniej pracochłonnych.
Za minus uważam sporo propozycji kuchni azjatyckiej (lub wariacji na jej temat) które wymagają specyficznych składników. Innymi słowy do gotowania z tą książką trzeba się przygotować wcześniej, mało kto znajdzie w swojej lodówce potrzebne składniki "ot tak".

yoleee | 2014-01-30

Autorki książki świetnie pokazują,że można jeść smacznie i przede wszystkim zdrowo,nie rezygnując z ulubionych dań. Przepisy zmodyfikowane nie tracą na smaku a zyskują na wartości! Polecam! :)

spring | 2016-11-04
Przeczytana: 2014 rok