Historia mojego życia. Autobiografia duchowa założycielki Żywego Różańca

Tłumaczenie: Agnieszka Saar
Wydawnictwo: eSPe
Histoire de ma vie. Autobiographie spirituelle
978-83-7482-429-3
A--

Poruszająca, niesłychanie szczera i autentyczna autobiograficzna opowieść o błądzeniu i nawróceniu, o słabości i mocy płynącej ze spotkania z Bogiem. Znakomita lektura duchowa nie tylko dla zaangażowanych w Żywy Różaniec. Po raz pierwszy publikujemy niezwykłą duchową autobiografię założycielki Żywego Różańca, Sługi Bożej Pauliny Jaricot. Spisała ją na prośbę swojego kierownika duchowego, ks....

Po raz pierwszy publikujemy niezwykłą duchową autobiografię założycielki Żywego Różańca, Sługi Bożej Pauliny Jaricot. Spisała ją na prośbę swojego kierownika duchowego, ks. Würtza. Na kartach czterech zeszytów Paulina analizuje poszczególne wydarzenia w swoim życiu, odkrywając Boże działanie w tym, co ją spotykało. Szczególnie skupia się na swoim głębokim nawróceniu, którego doświadczyła w wieku 17 lat w trakcie długiej choroby. Okazała się ona niezwykłym narzędziem w rękach Boga, dzięki któremu Paulina odkryła swoje powołanie.

Paulina Jaricot (1799-1862) była córką bogatego przemysłowca, która po swoim nawróceniu poświęciła się służbie Kościołowi. Założyła Dzieła Rozkrzewiania Wiary, które zbierało fundusze na katolickie misje zagraniczne, oraz modlitewne Dzieło Żywego Różańca, które już w momencie jej śmierci liczyło około 3 milionów członków.

źródło opisu: eSPe, 2011

źródło okładki: http://boskieksiążki.pl/data/gfx/pictures/medium/1/6/561_1.jpg