W zapomnieniu

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-7722-395-6
Agnesscorpio

Inne wydania

Czy mówiłem już kiedyś, że cię kocham? Nie? To kiedyś Ci powiem... Michał to mężczyzna z przeszłością. Magda to kobieta z przyszłością. On – charyzmatyczny gangster – mieszka w tym mieście zapomnienia od zawsze, ona – młoda pedagog – wraca po latach do rodzinnych korzeni. Michał samodzielnie wychowuje młodszego brata, który jest podopiecznym Magdy. Wychowawczyni dostrzega w chłopcu ogromny...

Czy mówiłem już kiedyś, że cię kocham? Nie? To kiedyś Ci powiem...

Michał samodzielnie wychowuje młodszego brata, który jest podopiecznym Magdy. Wychowawczyni dostrzega w chłopcu ogromny potencjał i postanawia pomóc w jego wykształceniu.

W świat, gdzie liczą się duże pieniądze, łatwe kobiety, szybkie samochody oraz brudne interesy wkracza dziewczyna szczera i czysta. Oddaje serce mężczyźnie, którego życie nauczyło, by nikomu nie ufać. Tych dwoje ludzi staje u progu uczucia zmieniającego spojrzenie na rzeczywistość i sprawiającego, że przeszłość przestaje mieć znaczenie, a ważne jest jedynie to, co mogą razem stworzyć.

Takie uczucie zdarza się tylko raz, drugiej szansy los już nie da. Lecz czy jest miejsce dla miłości w tym zapomnianym mieście?
„W zapomnieniu” to pełna dramatyzmu, emocji i uczuć opowieść o próbie znalezienia właściwej drogi w życiu i o tym, że prawdziwej miłości nie da się zapomnieć ani odrzucić.

źródło opisu: Novae Res, 2012

źródło okładki: autor

Beatrycze | 2015-06-23
Przeczytana: 12 czerwca 2015

Postanowiłam sięgnąć po rodzimą lekturę. I tak po Katarzynie Michalak, Dance Braun przyszedł czas na Agnieszkę Lingas-Łoniewską. Po przeczytaniu nasuwa się jedno: cudze chwalicie, swego nie doceniacie!

Historia Magdy i Michała jest z pewnością nietuzinkowa. Poczynania bohaterów czyta się z zapartym tchem, można się momentami głośno zaśmiać, ale i uronić łzę.
Nie będę się rozpisywała, po prostu polecam!

Beata | 2017-05-28
Przeczytana: 28 maja 2017

Dość przewidywalny romans z elementami melodramatycznymi. Prosta historia miłości między bardzo niegrzecznym mężczyzną, zaplątanym w gangsterskie układy a porządną, mądrą dziewczyną. Powieść napisana prostym językiem, postaci dość płaskie i niezbyt przekonujące. Nawet powieściowe złe charaktery okazują dość szybko i nieprzekonująco swą anielską wręcz dobroć. Mało przekonujący bohaterowie, zarówno w miłości, jak i nienawiści. Dobre czytadełko na urlop i tyle:)

basik | 2017-03-30

Kolejny dramat obyczajowy autorki z bardzo rozwiniętym wątkiem miłosnym i odrobiną sensacji.
To historia dwojga ludzi , o różnych charakterach, odmiennych od siebie jak dzień i noc.
Ludzi, których dzieli wszystko, a łączy tylko uczucie.
Magda, która wraca po latach na "stare śmieci", to kobieta jakich wiele. Pracuje w szkole jako pedagog, ma swoje plany na przyszłość i marzenia. Wszystko bierze w łeb, gdy na jej drodze pojawia się Michał, jej były kolega ze szkoły.
Teraz to mężczyzna po przejściach, który opiekuje się swoim młodszym bratem.Niezbyt mu to wychodzi, bo ma ważniejsze sprawy na głowie.
Jest znanym w swoim środowisku gangsterem, zajmuje się sprowadzaniem kradzionych aut itp.
A mimo to między nimi zaczyna iskrzyć, najpierw nieśmiało, a potem uczucie wybucha z całą mocą.
Gdy zamieszkują razem, Michał często ją okłamuje, rani swoi zachowaniem. Ona odchodzi, żeby po pewnym czasie przebaczyć i wrócić.
I tak pewnie toczyłoby się ich życie, gdyby nie zazdrosna koleżanka i...

Monika | 2014-05-31
Przeczytana: 31 maja 2014

Sięgnęłam po tę książkę po pozytywnych opiniach innych Czytelników.
Cóż... zawiodłam się sromotnie.
Książka jest nudna, przewidywalna, a infantylność aż z niej kapie :( No i do tego ten prosty, zbyt prosty i toporny język.
Nie dobrnę do końca za nic na świecie :(

książek: 2029

"W zapomnieniu", tak samo jak inne książki tej autorki, to powieść dla niepoprawnych romantyczek, które dają się porwać miłosnej historii, przymykając oko na całkiem sporo wad i niedociągnięć...

Niestety "W zapomnieniu" również takie wady ma, i to ma ich dużo, przez co mam problem z oceną. Nie jest to moja pierwsza książka tej pisarki, zaczęłam więc już dostrzegać pewne właściwe dla niej schematy fabularne, przez co powieść stała się dla mnie przewidywalna... Ani razu nie przeżyłam momentu zaskoczenia - od początku wiedziałam, że Michała i Magdę czekają kłótnie, przeszkody, tragedie, że będą się ranić, rozstawać i wracać do siebie... Byłam też pewna, że pojawi się zazdrosna rywalka, zdolna do różnych podłości...

Od chwili, gdy poznajemy bohaterów i ich życie, naprawdę łatwo przewidzieć, co będzie dalej. Jest to duży minus, ale czy rzeczywiście przeszkadzał mi w czytaniu? Zupełnie nie! I tu tkwi talent autorki do tworzenia fabuły, która wciąga, mimo że wiemy, co za chwilę się...

wiejskifilozof | 2015-01-24

Fanfary na moją cześć proszę.Dlatego,że nie rzuciłem tego "arcydzieła " w czortu matry,bo tak nie ciekawej książki dawno nie czytałem.
Nie wiem,w jakich kręgach obraca się pani Agnieszka ale ja nie znam kobiet,które marzą być dziewczynami gangstera.
Proszę mi wybaczyć,ale Magda jest dziewczyną,którą nie przejawia dla mnie żadnej sympatii.
Nie rozumiem kobiet,które zachwycają się bandziorami.Czy mówiąc poprawnie politycznie-złymi chłopcami.
Ja spotykam w realnym życiu wiele kobiet.
Żadna nie szuka miłości w gangu.
Miałem dać jedną gwiazdkę,dam dwa.
Z bólem serca.

lkkolo | 2014-03-13
Przeczytana: 13 marca 2014

Historia bardzo dobra, ale czasem miałam już dość tego, że jedna strona wciąż popełnia błędy a druga mu wybacza, przynajmniej tak to się odbywało w środku książki. Sam początek i koniec jest naprawdę świetny i pomimo tego środka polecam opowieść Pani Agnieszki wszystkim nowym czytelnikom i osobą które już miały styczność z tą autorką.

Martoonia | 2014-04-23
Przeczytana: 21 kwietnia 2014

Dotychczas raczej unikałam książek polskich autorów, ale po lekturze książki Pani Lingas-Łoniewskiej powoli zaczynam się przekonywać do częstszego po nie sięgania. Opowieść o tym jak można upaść, ale się podnieść, jak się nie zatracić w złym otoczeniu. Historia niegrzecznego chłopaka i grzecznej dziewczyny, których światy w jednym momencie się stykają i od tego momentu już ani on, ani ona nie są tacy sami.
Czasem denerwujące były ciągłe rozstania i ciągłe powroty głównych bohaterów, poprzeplatane kłamstwami, niedopowiedzeniami, zranieniami. Jednakże emocjonalna końcówka to wynagradza. Warto sięgnąć po tą pozycję

boziaczek | 2012-11-15

Po zachwycającej książce Agnieszki Lingas-Łoniewskiej "Zakład o miłość", sięgnęłam po powieść "W zapomnieniu", która również mnie oczarowała. Jest to piękna, niebanalna opowieść o miłości trudnej, o miłości dwojga młodych ludzi, którzy pochodzą z dwóch różnych światów, mają inne priorytety i marzenia. Ich wspólna historia ciągle napotyka na trudności, problemy, których rozwiązanie nie zawsze może być szczęśliwe. Książka jest napisana ciekawym i barwnym stylem. Nie można się nudzić. Zdecydowanie polecam!

Pokochałam tę opowieść dawno temu... Mam dla niej ogromny sentyment!
Mimo upływu czasu, a może właśnie dzięki niemu, kolejne spotkanie z Majkim i Magdą, z historią ich trudnej miłości, mnie nie rozczarowało. Powiem więcej... Było bogatsze o wspomnienia, które ze sobą przyniosło.
Moja miłość dla "W zapomnieniu" urosła, dojrzała, nabrała formy. I już na zawsze pozostanie w moim sercu.