W zapomnieniu

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-7722-395-6
Agnesscorpio

Czy mówiłem już kiedyś, że cię kocham? Nie? To kiedyś Ci powiem... Michał to mężczyzna z przeszłością. Magda to kobieta z przyszłością. On – charyzmatyczny gangster – mieszka w tym mieście zapomnienia od zawsze, ona – młoda pedagog – wraca po latach do rodzinnych korzeni. Michał samodzielnie wychowuje młodszego brata, który jest podopiecznym Magdy. Wychowawczyni dostrzega w chłopcu ogromny...

Czy mówiłem już kiedyś, że cię kocham? Nie? To kiedyś Ci powiem...

Michał samodzielnie wychowuje młodszego brata, który jest podopiecznym Magdy. Wychowawczyni dostrzega w chłopcu ogromny potencjał i postanawia pomóc w jego wykształceniu.

W świat, gdzie liczą się duże pieniądze, łatwe kobiety, szybkie samochody oraz brudne interesy wkracza dziewczyna szczera i czysta. Oddaje serce mężczyźnie, którego życie nauczyło, by nikomu nie ufać. Tych dwoje ludzi staje u progu uczucia zmieniającego spojrzenie na rzeczywistość i sprawiającego, że przeszłość przestaje mieć znaczenie, a ważne jest jedynie to, co mogą razem stworzyć.

Takie uczucie zdarza się tylko raz, drugiej szansy los już nie da. Lecz czy jest miejsce dla miłości w tym zapomnianym mieście?
„W zapomnieniu” to pełna dramatyzmu, emocji i uczuć opowieść o próbie znalezienia właściwej drogi w życiu i o tym, że prawdziwej miłości nie da się zapomnieć ani odrzucić.

źródło opisu: Novae Res, 2012

źródło okładki: autor

Beata | 2017-05-28
Przeczytana: 28 maja 2017

Dość przewidywalny romans z elementami melodramatycznymi. Prosta historia miłości między bardzo niegrzecznym mężczyzną, zaplątanym w gangsterskie układy a porządną, mądrą dziewczyną. Powieść napisana prostym językiem, postaci dość płaskie i niezbyt przekonujące. Nawet powieściowe złe charaktery okazują dość szybko i nieprzekonująco swą anielską wręcz dobroć. Mało przekonujący bohaterowie, zarówno w miłości, jak i nienawiści. Dobre czytadełko na urlop i tyle:)

Beatrycze | 2015-06-23
Przeczytana: 12 czerwca 2015

Postanowiłam sięgnąć po rodzimą lekturę. I tak po Katarzynie Michalak, Dance Braun przyszedł czas na Agnieszkę Lingas-Łoniewską. Po przeczytaniu nasuwa się jedno: cudze chwalicie, swego nie doceniacie!

Historia Magdy i Michała jest z pewnością nietuzinkowa. Poczynania bohaterów czyta się z zapartym tchem, można się momentami głośno zaśmiać, ale i uronić łzę.
Nie będę się rozpisywała, po prostu polecam!

basik | 2017-03-30

Kolejny dramat obyczajowy autorki z bardzo rozwiniętym wątkiem miłosnym i odrobiną sensacji.
To historia dwojga ludzi , o różnych charakterach, odmiennych od siebie jak dzień i noc.
Ludzi, których dzieli wszystko, a łączy tylko uczucie.
Magda, która wraca po latach na "stare śmieci", to kobieta jakich wiele. Pracuje w szkole jako pedagog, ma swoje plany na przyszłość i marzenia. Wszystko bierze w łeb, gdy na jej drodze pojawia się Michał, jej były kolega ze szkoły.
Teraz to mężczyzna po przejściach, który opiekuje się swoim młodszym bratem.Niezbyt mu to wychodzi, bo ma ważniejsze sprawy na głowie.
Jest znanym w swoim środowisku gangsterem, zajmuje się sprowadzaniem kradzionych aut itp.
A mimo to między nimi zaczyna iskrzyć, najpierw nieśmiało, a potem uczucie wybucha z całą mocą.
Gdy zamieszkują razem, Michał często ją okłamuje, rani swoi zachowaniem. Ona odchodzi, żeby po pewnym czasie przebaczyć i wrócić.
I tak pewnie toczyłoby się ich życie, gdyby nie zazdrosna koleżanka i...

Monika | 2014-05-31
Przeczytana: 31 maja 2014

Sięgnęłam po tę książkę po pozytywnych opiniach innych Czytelników.
Cóż... zawiodłam się sromotnie.
Książka jest nudna, przewidywalna, a infantylność aż z niej kapie :( No i do tego ten prosty, zbyt prosty i toporny język.
Nie dobrnę do końca za nic na świecie :(

"W zapomnieniu", tak samo jak inne książki tej autorki, to powieść dla niepoprawnych romantyczek, które dają się porwać miłosnej historii, przymykając oko na całkiem sporo wad i niedociągnięć...

Niestety "W zapomnieniu" również takie wady ma, i to ma ich dużo, przez co mam problem z oceną. Nie jest to moja pierwsza książka tej pisarki, zaczęłam więc już dostrzegać pewne właściwe dla niej schematy fabularne, przez co powieść stała się dla mnie przewidywalna... Ani razu nie przeżyłam momentu zaskoczenia - od początku wiedziałam, że Michała i Magdę czekają kłótnie, przeszkody, tragedie, że będą się ranić, rozstawać i wracać do siebie... Byłam też pewna, że pojawi się zazdrosna rywalka, zdolna do różnych podłości...

Od chwili, gdy poznajemy bohaterów i ich życie, naprawdę łatwo przewidzieć, co będzie dalej. Jest to duży minus, ale czy rzeczywiście przeszkadzał mi w czytaniu? Zupełnie nie! I tu tkwi talent autorki do tworzenia fabuły, która wciąga, mimo że wiemy, co za chwilę się...

Jolka | 2017-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2017

"W zapomnieniu" to jak dla mnie przepiękna książka o miłości,o trudnej miłości pomiędzy gangsterem a dziewczyną,która po studiach powraca do miasteczka,gdzie każdy zna każdego i każdy o każdym wie wszystko.Magda i Michał spotykają się,ożywają wspomnienia,zakochują się w sobie ale ta miłość będzie miała wiele kolorów.Będzie wystawiona na wiele prób,gdzie zaufanie czy lojalność będą trudne w utrzymaniu ,szczególnie gdy jego podstawy wciąż są naruszane."W zapomnieniu" nic nie jest takie jak można by sądzić po pozorach.Nie znajdziemy tu przewidywanej fabuły i emocji.To historia dwojga ludzi,którzy tak właściwie nie powinni stanąć na swojej drodze ale wbrew otoczeniu,wbrew samych siebie połączyło ich uczucie.Muszę przyznać,że czytając książkę zapomniałam się w tej opowieści,zaczęłam żyć życiem Magdy i Michała.Pani Agnieszka tak dopracowała każdą scenę,każdy szczegół ,że chciało się czytać.Nawet sceny łóżkowe,są bardzo stonowane,nie ujawniają wielu szczegółów ale wiadomo co tak na...

czytamcałyczas | 2015-01-24

Fanfary na moją cześć proszę.Dlatego,że nie rzuciłem tego "arcydzieła " w czortu matry,bo tak nie ciekawej książki dawno nie czytałem.
Nie wiem,w jakich kręgach obraca się pani Agnieszka ale ja nie znam kobiet,które marzą być dziewczynami gangstera.
Proszę mi wybaczyć,ale Magda jest dziewczyną,którą nie przejawia dla mnie żadnej sympatii.
Nie rozumiem kobiet,które zachwycają się bandziorami.Czy mówiąc poprawnie politycznie-złymi chłopcami.
Ja spotykam w realnym życiu wiele kobiet.
Żadna nie szuka miłości w gangu.
Miałem dać jedną gwiazdkę,dam dwa.
Z bólem serca.

lkkolo | 2014-03-13
Przeczytana: 13 marca 2014

Historia bardzo dobra, ale czasem miałam już dość tego, że jedna strona wciąż popełnia błędy a druga mu wybacza, przynajmniej tak to się odbywało w środku książki. Sam początek i koniec jest naprawdę świetny i pomimo tego środka polecam opowieść Pani Agnieszki wszystkim nowym czytelnikom i osobą które już miały styczność z tą autorką.

agusia96a | 2018-05-11
Na półkach: E-book, Przeczytane
Przeczytana: 10 maja 2018

Śmieszna jest okładka tej książki. Okładka wydania z 2017r. jest o niebo lepsza. Autorka próbuje pisać o gangsterach i nie bardzo jej to wychodzi. Beznadziejne dialogi pomiędzy bohaterami i kiczowate niby gangsterskie odzywki.

Magda po studiach wraca di rodzinnego miasteczka, gdzie każdy każdego zna. Podejmuje pracę jako pedagog szkolny i już w pierwszym dniu pracy do jej gabinetu trafia Marcin Langer - młodszy brat Michała Langera, którego Magda pamięta z czasów szkolnych. Każdy wie, że Michał prowadzi nielegalne interesy. Na początku denerwowało go, że dziewczyna wtrąca się w to jak on wychowuje Marcina, ale potem zdał sobie sprawę, że ona nie jest dla niego obojętna, jest inna niż dziewczyny jakie znał - inteligentna, wykształcona, nie nakłada tony makijażu i nie robi z siebie plastikowej lali. Szybko wybucha między nimi uczucie i równie szybko wszystko się komplikuje.

Jest to jedna z gorszych książek tej autorki. Tej powieści nie polecam.

Kachusek | 2016-09-09
Przeczytana: 08 września 2016

Tytuł idealny - przeczytać i zapomnieć! A najlepiej nie czytać tego w ogóle ;) Dawno nie spotkałam się z tak żenującym stylem językowym i choć historia dość ciekawa, to całość ledwo dało się strawić.
Muszę się otrząsnąć i sięgnąć po bardziej wartościową książkę.