Agnesscorpio

Gdy szukasz właściwej drogi w życiu, miłość jest najlepszym drogowskazem. Dramatyczna, emocjonalna opowieść o szukaniu właściwej drogi i o miłości, która potrafi uratować życie. Magda Lasocka – absolwentka pedagogiki. Po studiach wraca do rodzinnego Wałbrzycha. Wprowadza się do mieszkania odziedziczonego po dziadkach i zaczyna pracę jako pedagog w podstawówce, w której się uczyła. Michał...

Gdy szukasz właściwej drogi w życiu, miłość jest najlepszym drogowskazem.

Michał „Majki” Langer – jej szkolny kolega. Chłopak z patologicznej rodziny – ojciec alkoholik znęcał się nad matką, w końcu ją zabił, a Michał został opiekunem prawnym młodszego brata. Edukację zakończył na zawodówce, razem z „chłopakami z Santany” (dyskoteki, gdzie spotyka się półświatek) prowadzi lewe interesy.

W tle Wałbrzych – miasto, które nie daje nadziei. Marazm, problemy z pracą, brak perspektyw.

Magda decyduje się na powrót, by pomóc dzieciom, które dorastają w trudnych warunkach. Praca to całe jej życie – do momentu, gdy ponownie spotka Michała. Wtedy dzieliło ich wszystko. Teraz – różnice pozostały, ale pojawiło się mocne spoiwo – rodząca się między nimi miłość.

Próbują połączyć swoje światy, ale nie tak łatwo zerwać z przyzwyczajeniami. Huśtani emocjami zrywają i wracają do siebie. Przed prawdziwą próbą staną w momencie, gdy Majki, zdradzony przez bliską kiedyś mu osobę, trafi do więzienia za paserstwo i rozbój, a Magda przejmie opiekę nad jego bratem, wspierana przez kuratora, który zniechęca ją do marnowania sobie życia z bandytą.

Czy ona będzie na niego czekała? Czy postawi wszystko na jedną kartę? Czy on będzie się potrafił dla niej zmienić?

źródło opisu: Burda

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Snieznooka | 2019-08-14

Nie macie pojęcia jaka byłam ciekawa tej historii, pewnie dlatego, że lubię tych niegrzecznych chłopców, których trzeba ratować? Twórczość Agnieszka Lingas-Łoniewskiej stała się dla mnie lepiej znana za sprawą wydanych ponownie książek. Szczerze powiedziawszy jestem zauroczona pomysłami autorki na tyle, że chętnie sięgam po wszystko, co napisała. Przeniosłam się więc do Wałbrzycha, miasta, w którym nie ma nadziei i perspektyw, a mimo wszystko takim, że młodzi ludzie czują się z nim związani na tyle, że garną się do niego i czują dobrze w jego objęciach. Do jak wielkich poświęceń gotowa jest miłość? Ile wytrzyma lat, kiedy bohaterowie będą przebywali rozdzieleni?

„-A ja myślę, że wróciłaś tutaj, bo musiałaś – patrzył na nią uważnie.
- Co musiałam?- utkwiła w nim wzrok.
- Ratować. Mnie […]”.

Główną bohaterką „W zapomnieniu” jest Magda Lasocka, młoda kobieta, która po studiach wraca do rodzinnego Wałbrzycha, chociaż mogła wybrać każde inne miejsce w Polsce. To miejsce, z...

Claudia | 2019-08-05
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 05 sierpnia 2019

"W zapomnieniu" to książka pełna emocji, gniewu, rozpaczy ale również miłości. Historia idealnie pokazuje jak wiele człowiek potrafi zrobić dla drugiej osoby, czasem nawet bezinteresownie. Nie jest to typowy romans, gdzie znajdziemy ułożoną dziewczynę i typowego bad boya. Bo ta książka otwiera nam oczy na świat, na to co się dzieje, i ukazuje prawdziwą historię.

Magda właśnie ukończyła studia i wraca do rodzinnej miejscowości. Dziewczyna dużo przeszła, straciła rodziców i została wychowana przez babcię, która również niedawno zmarła. Jest teraz zdana na siebie. Znajduje pracę w szkole podstawowej jako pedagog szkolny. Dla Magdy ta praca jest spełnieniem marzeń, ma bardzo dobre serce, chce pomagać innym, którzy mieli w życiu pod górkę. Chociaż sama nie miała łatwego życia to nie poddaje się.

Michał to chłopak, który również w życiu nie miał łatwo. Aktualnie opiekuje się młodszym bratem, a pieniądze zarabia w nielegalny sposób. Jego ojciec siedzi w więzieniu, gdzie trafił za...

Chociaż w moim pokoju piętrzą się nieprzeczytane książki, to uwielbiam wracać czasami do tych dobrze mi już znanych. To nic, że znam zakończenie, po prostu lubię jeszcze raz spotkać się z ulubionymi bohaterami i przypomnieć sobie ich losy. Nie inaczej było z W zapomnieniu Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, wznowionym przez Burda Książki.

Martynayna | 2019-07-29
Przeczytana: 19 lipca 2019

Magda Lasocka fajna, zdolna i mądra dziewczyna, która jest uczciwą osobą i mimo przeciwności losu wierzy, że jej życie się ułoży i że powrót do rodzinnego miasta da jej to czego pragnie. Tak też się stało ale nie od razu. Magda musiała przetrwać trudny czas, miała pod górkę ale dała radę. Jej wiara i pozytywna energia dawały nadzieję, a to co się wydarzyło umocniło ją i sprawiło,że wiedziała czego chce. Jej spotkanie z dawnym kolegą z klasy odmieniło jej życie. Nie tylko wywróciło je do góry nogami ale też poddało ją wielkiej próbie, próbie przetrwania i wiary.

Michał "Majki" Langer chłopak,za którym latały wszystkie dziewczyny, przyjaciel na którego zawsze można było liczyć. Miał brata, którego bardzo kochał i nie pozwolił nikomu mu jego odebrać. Został jego opiekunem ale nie bardzo sobie radził z opieką. Jeżeli chodzi o lojalność to był w tym najlepszy, nikogo nie wystawiał, swoim kumplom zawsze pomoże. Nawet w trudnej sytuacji,w której się znalazł nie wydał swoich kumpli, za to...

Kamila | 2019-07-23

Do kupna zachęciła mnie tematyka - lubię poczytać o potulnych, ułożonych dziewczynkach i niegrzecznych chłopcach. Niestety, autorka temu kompletnie nie podołała, a książkę zabijają denne i lukrowane dialogi (nad wyraz nierealistyczne).

Są oczywiście różne gusta, ale już lepiej sięgnąć do "Trzech metrów na niebem" F. Mocci, jeśli ktoś lubi poczytać o miłości łobuza.

A "W zapomnieniu" nie polecam.

zaczytana_opisana | 2019-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2019

Magda to dziewczyna, która mimo, że młodo straciła najbliższe osoby, które były dla niej wsparciem, zawsze wiedziała czego chce. Tak też po zakończeniu studiów pedagogicznych wraca do rodzinnej miejscowości, aby w szkole podstawowej pracować jako pedagog. Przez swoje dobre serce chciałaby pomagać uczniom, którzy mają w życiu pod górkę, a nie zawsze sami potrafią poradzić sobie ze swoimi problemami.

Michał to mężczyzna, który od początku nie miał w życiu łatwo. Trudna sytuacja rodzinna sprawiła, że został prawnym opiekunem młodszego brata. Jednak jego wychowanie nie przebiega tak jak bohater by chciał, gdyż mimo, że go kocha, nie potrafi się nim odpowiednio zająć. Do tego dochodzą jeszcze interesy w dodatku nielegalne, które coraz bardziej ciągną go w złą stronę.

Dwoje bohaterów, których wiele dzieli..Poglądy, zachowanie, cele. Jednak spotkanie po latach sprawia, że coś w nich odżywa i na nowo zaczyna kiełkować. Tylko czy kobieta o dobrym sercu i mężczyzna pełny tajemnic mają...

WampirkaJustynka | 2019-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2019

Książka ani dobra ani zła. Po prostu średnia. Akcji jako tako nie było. W sumie wszystko się kręciło wokół Magdy i Michała. Przeczytałam bo przeczytałam ale nie sądzę abym kiedyś do tej książki wróciła.

Notka | 2019-05-13

kiedys bardzo lubie

impresja4 | 2018-10-07
Przeczytana: 05 października 2018

Jest inteligentna dziewczyna wracająca ze studiów do rodzinnego miasta. Jest też "zły chłopiec" z potencjałem. Oczywiście zanim dane im będzie zakosztować wspólnego szczęścia życie będzie im rzucać kłody pod nogi. Książka jest dobra. Napisana językiem, który "łatwo wchodzi". Jedyne, co mnie rozczarowało to to, że jest tak bardzo przewidywalna, czego nie mogłam powiedzieć o np. "Zakrętach losu".

Ewelina | 2018-09-13
Przeczytana: 10 września 2018

Polecam, historia pewnej pary z problemami ale wielką miłością, która potrafi pokonać wszystkie trudności jakie los dla nich przygotował.