Allegro - kampania grudzień kat. fantastyka

Przebudzenie

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Cykl: Pamiętniki Wampirów (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
The Awakening
wampiry
Kinga

Przerażający miłosny trójkąt w przyprawiającej o dreszcz opowieści o dwóch wampirach i pięknej dziewczynie, której obaj pragną Elena: piękna i popularna, może mieć każdego chłopaka. Stefano: tajemniczy, pogrążony w mrocznej zadumie. Wydaje się jedynym chłopakiem odpornym na wdzięki Eleny. Jednak wkrótce będzie musiał ją chronić przed ponurą tajemnicą swej przeszłości i zrodzoną z niej...

Elena: piękna i popularna, może mieć każdego chłopaka.
Stefano: tajemniczy, pogrążony w mrocznej zadumie. Wydaje się jedynym chłopakiem odpornym na wdzięki Eleny. Jednak wkrótce będzie musiał ją chronić przed ponurą tajemnicą swej przeszłości i zrodzoną z niej koszmarną groźbą.
Damon: seksowny, niebezpieczny i opętany żądzą zemsty na Stefano – bracie, który go zdradził. Chce zdobyć Elenę i zrobi wszystko, żeby ją mieć.

źródło opisu: opis własny

Martyna | 2015-06-01

Cykl dostałam w prezencie od babci (!) xD i tylko dlatego postanowiłam dać mu szansę, chociaż nigdy nie byłam zainteresowana tą książką...Moja ocena to dwie gwiazdki i tak też oceniam resztę książek z tej serii, które przeczytałam...Bardzo nudna wakacyjna praca sprawiła, że nie poprzestałam na pierwszej części...Generalnie miałam wrażenie, że autorka wątpi mocno w inteligencję swoich czytelników, no bo - wybaczcie - ale ileż można czytać to samo...w każdym rozdziale o ile nie na każdej stronie było dokładnie opisane jak wygląda główna bohaterka, sto razy musiałam czytać, że jej oczy w kolorze lapis lazuri błyszczą niezwykle, a o jej blond włosach można by pisać pieśni, że jest tak niezwykle piękna, że klękajcie narody...błaaaagam raz napisałaś, że dziewczyna jest atrakcyjna i opisałaś jej wygląd i na prawdę - wystarczy! Podobnie było z bohaterami płci męskiej...zresztą autorka mnie irytowała, styl mi się nie podobał, główna bohaterka denerwowała mnie niemiłosiernie...generalnie...

boziaczek | 2012-07-11
Na półkach: Przeczytane, E-booki

Powiem szczerze, że zaczęłam najpierw oglądać serial, a później zabrałam się za czytanie tej serii. Niestety książka nie jest nawet w połowie tak interesująca jak serial. Bohaterowie niewyraźni, nieprzekonywujący, fabuła niezbyt ciekawa i nie wciągająca. Nie polecam!

Gracenta | 2012-06-28

Książka nie przypadła mi do gustu. Główna bohaterka, rządząca szkołą dziewczyna, wysługująca się swoimi koleżankami (aby zbliżyć się do chłopaka), a w następnej chwili pełna wrażliwości nastolatka? Eee, coś tutaj nie gra. Elena jest pełną sprzeczności postacią. A styl pisania autorki - nie dla mnie. Niby miał tutaj być trójkąt miłosny, ale niezbyt udany. Ledwo przeczytałam tę książkę do końca. Rozmowy między Eleną, a Stefano.. uh, aż mnie zemdliło. Nie polecam tej książki osobom, które niezbyt przepadają za nadmiarem czułości w stylu:
"Nie, jest piękna. Ty jesteś piękna".
A początek książki (dla tych co przeczytali): skąd ona wiedziała, lub czuła, że ptak siedzący przed jej domem rozbiera ją wzrokiem jak to sama określiła? Przepraszam fanów tej książki, jeśli kogoś uraziłam.

lucy | 2012-06-17
Przeczytana: 2010 rok

Hmmm... Pamiętniki mnie zdziwiły i to bardzo. Jestem ich fanką, ale wole film. Może przez to że zaczęłam swoją fascynację właśnie przez film, dopiero póniej postanowiłam przeczytać książkę. Od razu mówię że jest kompletnie inna. Film tylko trochę nawiązuje do książki, ale tak naprawdę kręci się własnym torem. Nawet charaktery i wygląd postaci jest kompletnie inny i to mnie najbardziej zaskoczyło. Przeczytałam kilka części, ale na dalsze części nie mam jak na razie sił i chęci. Może kiedy indziej. Teraz jestem raczej fanką filmu jak książki, może z biegiem czasu przekonam się do książki. Ocenę postawiłam dość wysoką, ale z tego względu że lubię tego autora.
Jedną z postaci którą w prost pokochałam to Damon i w książce chyba był najlepszą postacią, która wywarła na mnie ogromne wrażenie. Jego ironizm i poczucie humoru w trudnych sytuacjach ratuję całą książkę. Jet jeszcze kilka postaci, które mnie fascynują.A więc postaram się wciągnąć się jakoś w świat wampirów zbudowany przez...

virgo123 | 2017-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2017

Pierwszy tom za mną... nie mój gatunek, ale da się przeczytać ;) Książka nie jest zła, nawet jest ciekawa i tutaj jeszcze się połapałam, o co chodzi, a ciekawe, jak będzie dalej ;)

Justyna | 2014-10-25
Przeczytana: 25 października 2014

Pisząc tę recenzję po prostu nie wiem od czego zacząć.
Po pierwsze zdecydowałam się ją przeczytać po obejrzeniu kilku odcinków serialu "Pamiętniki Wampirów". Serial mi się spodobał, więc stwierdziłam, że książka musi być jeszcze lepsza.
Jak bardzo się pomyliłam.
Książka jest bardzo słabiutka, pisana infantylnie, wydarzenia są słabo zarysowane.
Elena, główna bohaterka, bardzo mnie denerwowała, robiła z siebie słodką idiotkę. Zależało jej tylko na popularności, wszystkich owijała sobie wokół palca. Później to się zmieniło, stała się nagle wrażliwsza, jednak ta przemiana zbyt szybko nastąpiła moim zdaniem. Można by pomyśleć, że Elena jest niestabilna emocjonalnie :)
Jeśli chodzi o "miłość" między Eleną a Stefano, to wydaje mi się płytka, autorce nie udało się stworzyć między nimi głębi tego uczucia. Wszystko wydaje się wymuszone.
I nie które opisy L.J. Smith mnie po prostu rozśmieszały.
"Ptak rozbierał ją oczami"
Jeśli chodzi o fabułę jest całkiem niezła, oczywiście...

Magdalena | 2013-12-02
Na półkach: Przeczytane, E-półka
Przeczytana: 01 grudnia 2013

Nie mogłam się doczekać aż zacznę czytać serię "Pamiętniki wampirów" i na nowo przeżywać przygody i historie miłosne Eleny Gilbert i jej przyjaciół. Tak samo w trakcie czytania nie mogłam się doczekać aż skończy się książka i to nie dlatego, żeby zacząć kolejną część, ale po prostu ją skończyć. Jestem jedną z tych osób, które najpierw zaczęły oglądać serial, a dopiero później dowiedziały się o książkach. I jak w większości przypadków książka jest zdecydowanie lepsza od ekranizacji, tak w tym przypadku nie mogę się z tym zgodzić. Dla mnie serial "Pamiętniki wampirów" jest dużo lepszy niż książka. Postać Eleny strasznie mnie w książce irytuje, głównie przez to, że jest przedstawiona jako królowa szkoły, w serialu jest dużo zwyczajniejsza. No i zawiodłam się, że nie ma w książce brata. Bardzo lubię tego serialowego bohatera i tu mi go bardzo brakuje. Przeszkadza mi też skakanie od postaci do postaci w tym samym rozdziale. Najpierw akapit o Elenie, później nagle przeskok w kolejnym...

Izabela | 2012-12-09
Przeczytana: 08 grudnia 2012
Wybredna Maruda | 2013-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2013

Czy jest wśród Was fan fantastyki i wielbiciel wampirów, który nie miał do czynienia z „Pamiętnikami Wampirów” L.J. Smith? Od wielu osób słyszałam, że jest to najlepsza powieść tego typu i kultowy Zmierzch bije na głowę. Ja długo broniłam się przed tą serię. No i cóż. Przeczytałam i… Całkowicie uległam! Od dziś zapisuję się do fan clubu Damona!

Akcja powieści rozgrywa się w Fell’s Church w stanie Wirginia. W tamtejszej szkole uczy się piękna Elena. Może i piękna, ale i niesamowicie irytująca! Czuje się królową szkoły, ubiera się „trendy” i chodzi z najfajniejszym chłopakiem w całej budzie. Aż dziwnie, że będzie się mogła od niego tak po prostu odwrócić. Bowiem ona musi mieć wszystko, czego w danej chwili jej się zachce. Łącznie ze Stefano Salvatore. To nowy uczeń, który przybywa do szkoły zza granicy. Jest wyjątkowo przystojny i tajemniczy, a dodatkowo, jako jedyny mężczyzna, nie zwraca uwagi na urodę Eleny. Dziewczyna więc zawzięła się i postanowiła, że musi go zdobyć.

Elena...

bbincomplete | 2014-08-10

Byłam w niemałym szoku, gdy przeczytałam, a raczej próbowałam przeczytać książkę Smith. Szczerze przyznaję, że nie słyszałam o jej dziełach, nim nie natknęłam się na serial, który wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie.
To jeden z tych rzadkich przypadków, kiedy przeniesienie książki na ekran było lepszym pomysłem niż samo jej napisanie. Doprawdy nie sądziłam, że książka odbiega tak bardzo od serialu. Owszem, słyszałam o tym, że są pewne różnice, ale one są diametralne!
Podsumuję to krótko, gdyby serial był tak samo kiczowaty i kiepski jak ta książka, nie ruszyłabym go. Dlatego cieszę się, że twórcy serialu postanowili zmienić sporo w całej akcji i charakterystyce bohaterów. Mogą być z siebie dumni, że z niczego zrobili coś. I nie żartuję.
Wracając do książki, bo jednak jej dotyczy ta recenzja, jest niesamowicie infantylnym dziełem, jakie dotychczas czytałam. W tej kategorii przyznaję jej pierwsze miejsce. Naprawdę nie zdzierżę ekscytacji na punkcie losów Stefano i Eleny,...