Front burzowy

Okładka książki Front burzowy Jim Butcher
Okładka książki Front burzowy
Jim Butcher Wydawnictwo: Amber Cykl: Akta Harry'ego Dresdena (tom 1) Seria: Wielkie Serie Fantasy fantasy, science fiction
Akta Harry'ego Dresdena (tom 1)
Wielkie Serie Fantasy
Storm Front
Amber
2004-06-28
2004-06-28
Anna Cichowicz
detektywistyczna fantasy

Bardzo lubię takie książki .Nie mogłam się oderwać .Połączenie magii, humoru i krwawej zbrodni.Czego chcieć więcej?

Oceniam pierwszą część po przeczytaniu 12 kolejnych i 6/10 to nadal przyzwoita ocena w porównaniu z następnymi. Dobry wstęp do całości historii i świata przedstawionego, ale prawdziwa akcja zaczyna się w kolejnych tomach. Polecam audiobooka, lektor (Kowalik) robi świetną robotę.

Książka na jedną noc, szybko się czyta i są całkiem ciekawe wątki. Nie porwała mnie tak w 100% ale dam szansę Harry'emu w kolejnych częściach, wszak to dopiero początek z tą serią i mam nadzieję, że czymś mnie jeszcze zaskoczy.

Warto poświęcić kilka godzin :) lekka i przyjemna.

Warto poświęcić kilka godzin :) lekka i przyjemna.

Front burzowy jest jak książki Chandler'a, które zostały okraszone fantastyką. Czuć również, że pierwszy tom to dopiero preludium do następnych części z tego cyklu.
Warto, również nadmienić, że w książce nie został wykorzystany pełen potencjał postaci i świata.

1966

Lubię takie historie. Paranormalne rzeczy we współczesności. Realizacja podeszła mi trochę mniej, ciążyła ku noir, ale to dopiero pierwszy tom. Uniwersum mi się spodobało, sięgnę po następne.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mdłe to jak rozgotowany makaron, a zamiast sera posypano ciężkostrawnym, irytującym sarkazmem.

Tej książki się nie czyta. Tę książkę się pochłania.

Tej książki się nie czyta. Tę książkę się pochłania.

Oto Harry (+ kolejne imiona) Dresden. Mag, który na pierwszej randce zamordował dziewczynę. Właśnie rozpoczynają się jego przygody w świecie, którym targają potężne problemy - a te lubią Dresdena.
Debiut serii przyzwoity. Ja sprawdziłem, bo (niestety) najpierw wpadł mi w oko serial, więc obraz miałem lekko skrzywiony.
Niekoniecznie sięgaj po audiobooka. Pan Kowalik był przyzwoity, ale tylko tyle :)

Niekoniecznie sięgaj po audiobooka. Pan Kowalik był...

Audiobook. Czytający Maciej Kowalik tak średni mi przypasował. Natomiast sama książka bardzo przyjemna. Przejrzałem oceny i opinie tej i reszty z cyklu i jeżeli ta jest najgorsza to jest to bardzo obiecująca perspektywa. Dużo ciekawych postaci, aczkolwiek sam Harry potrafił być czasem irytujący.