Wierzchowiska

Okładka książki Wierzchowiska Katarzyna Pylak
Okładka książki Wierzchowiska
Katarzyna Pylak Wydawnictwo: Katarzyna Pylak Seria: Stary Hotel kryminał, sensacja, thriller
Stary Hotel
Katarzyna Pylak
2020-09-20
2020-09-20
9788395192302
przygoda tajemnica. morderstwo kryminał powieść sensacja kategoria kryminał sensacja thriller

W kręgu tajemnic – „Stary Hotel. Wierzchowiska”, Katarzyna Pylak

„Stary Hotel. Wierzchowiska” to kontynuacja książki “Stary Hotel”. Autorka ponownie zabiera nas w XIX wiek, a przez powieść prowadzi nas przemiła Konstancja. Dziewczyna w dalszym ciągu jest tą samą Konstancją – miłą, pomocną i uroczą panienką. Stary Hotel skrywa wiele tajemnic. Konstancja, spacerując po nim, jakby go znała, znała przedmioty, miejsca. Nie potrafi pojąć skąd takie uczucie. Peleryniarz, który wprowadzał wszystkich w strach, został w końcu schwytany, ale czy aby na pewno ludzie mogą czuć się bezpiecznie? Nigdy nie wiadomo jakie tajemnice wyjdą jeszcze na światło dzienne.

Katarzyna Pylak zachwyca nas opisami niezwykłego hotelu, jego zakątków. Przez powieść wręcz się płynie i nawet się nie obejrzymy, a raczymy się ostatnimi stronami. Jeśli jesteście fanami powieści toczących się w XIX wieku, to tym bardziej powinniście sięgnąć po „Stary Hotel”. Zachęcam.

W kręgu tajemnic – „Stary Hotel. Wierzchowiska”, Katarzyna Pylak

#851 - Stary Hotel - Wierzchowiska - Katarzyna Pylak
#1/52/2022

Książka ma 256 strony. Swoją premierę miała dnia 20.09.2020 roku.

"Dusza jest najciemniejszą częścią człowieka, to w niej zradzają się wszelakie rzeczy, zarówno te złe jak i dobre, natomiast wybór zawsze należy do nas samych. To my decydujemy, co z tymi zamysłami zrobimy, którą część naszej duszy nakarmimy."

Jest to drugi tom cyklu Stary Hotel.

Konstancja cały czas ma uczucie deja vu. Miejsca, osoby, przedmioty wydają jej się znajome, chociaż ich nie zna. Jest ona bardzo zdeterminowana i odważna, jednak ciągle nie poznaje prawdy.

"Miłość, to woda życia, pamiętaj o tym Jeśli nosisz w sobie miłość i nie mówię o takiej jak miłość mężczyzny do kobiety, ale miłości do samego siebie. Jeśli potrafisz dostatecznie kochać siebie, to wówczas będziesz w stanie miłością obdarzyć drugiego człowieka. Niektórzy widocznie zbyt późno są w stanie zrozumieć sens i cel życia, a spora część ludzi umiera nie zrozumiawszy tego wcale. Żyją w klatce swoich wręcz niewolniczych przekonań i stereotypów, a co w tym wszystkim jest najdziwniejsze, że oni sami sobie tą niewolę tworzą."

To mój ulubiony fragment z tej książki, która podobnie jak pierwszy tom pełna jest tajemnic, zagadek i sekretów. Niecierpliwie czekam już by usiąść do trzeciego tomu - Nadzieja. Jego recenzja pojawi się u mnie za kilka dni.

Bardzo dziękuję za tą książkę Katarzyna Pylak, jestem zakochana w Twoim Starym Hotelu. <3 <3 <3

#851 - Stary Hotel - Wierzchowiska - Katarzyna Pylak
#1/52/2022

Książka ma 256 strony. Swoją premierę miała dnia 20.09.2020 roku.

Dzięki pani Kasi kolejny raz mogłam odwiedzić Wierzchowiska. Konstancja zdążyła się zadomowić w starym hotelu pomimo przykrych incydentów i dziwnych zjawisk które towarzyszą jej niemal na każdym kroku.

"Każda miejscowość i niemalże każdy dom skrzętnie skrywa jakieś swoje tajemnice. Niektóre wychodzą same na światło dzienne, a drugim niestety trzeba czasem pomóc, by się objawiły. Ludzi zawsze fascynowały tajemnice, zwłaszcza te, które dotyczyły ich samych".

Kostka cały czas ma dziwne wrażenie deja vu. Niektóre osoby, przedmioty i miejsca wydają jej się znajome. Oprócz tego stara Cyganka Azalia opowiada jej mnóstwo historii o miejscowych ludziach.

"Ciekawa jestem ile jeszcze tajemnic skrywa to miejsce? ... A im więcej się dowiaduję, tym mniej tak naprawdę wiem.... Jeden wielki krąg tajemnic".

Peleryniarz zostaje schwytany, ludzie powinni odetchnąć ale czy aby na pewno?
Konstancja to osoba bardzo odważna i zdeterminowana. Wygląda na to ,że nie ma takiej siły która wygoniłaby ją z Wierzchowisk. Pomimo tego ,że jest osobą "poukładaną" to czasami zdarza jej się zakląć i to siarczyście.

"Życie, to jedno wielkie va banque. Każdego dnia, tak naprawdę stawiamy wszystko na jednej szali".

Tak bardzo zżyłam się z mieszkańcami Wierzchowisk,że już za nimi tęsknię. Kibicuję Konstancji i chciałabym pomóc jej rozwiązać tajemnice.
Styl pani Kasi zaskakuje i czaruje, przenosi nas czytelników do innej epoki. Mi nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na kolejne części Hotelu.

Polecam!

Za możliwość przeczytania dziękuję pani Katarzynie Pylak.

• Recenzenckie

Dodaj cytat z książki Wierzchowiska