Tajna misja

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Devil to Pay
historyczna
animar

Akcja powieści rozgrywa się w początkach lat dziewięćdziesiątych osiemnastego stulecia w okresie wojny Anglii z Francją i w przededniu wojny z Hiszpanią. Czas wojen sprzyja przygodom i daje szansę szybkiej kariery głównemu bohaterowi Richardowi Delanceyowi - marzycielowi, a zarazem człowiekowi czynu. Dowodzi on pozorowaną wyprawą szpiegowską do Francji, mającą zmylić wroga, następnie ściga przemytników u wybrzeży Anglii, by wreszcie jako dowódca statku Nemesis zadawać szkody flocie francuskiej, spełniając w ten sposób patriotyczny obowiązek, a zarazem zbijając niemały majątek.

PROROK | 2013-03-28
Przeczytana: 31 marca 2013