Bawidamek

Wydawnictwo: Novae Res
literatura piękna
Maciej

Bawidamek to historia współczesnych, wykształconych mieszkańców Trójmiasta, którzy mimo rozpaczliwych prób nie potrafią stworzyć stałych związków. Seks mylą z miłością, a przypadkowe kontakty intymne mają wynagrodzić brak czułości i poczucia bezpieczeństwa. W trakcie lektury poznajemy nadmorskiego kobieciarza, który stawia sobie za cel zdobycie jak największej liczby kochanek, młodą...

W trakcie lektury poznajemy nadmorskiego kobieciarza, który stawia sobie za cel zdobycie jak największej liczby kochanek, młodą dziennikarkę pozbawioną pruderii, wrażliwą dziewczynę, poszukującą prawdziwej miłości i dojrzałego mężczyznę, polującego na młodsze kobiety.

Jak potoczą się ich losy? Czy odnajdą to, czego szukają?

Wartka akcja, pikantne sceny erotyczne i duża dawka humoru to gwarancja udanej lektury!

źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res, 2012

źródło okładki: www.zaczytani.pl

bisou | 2018-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2018

"Bawidamek" to powieść o zabarwieniu erotycznym. Przyznam, że lubię takie powieści, ale ta niestety mnie nie powaliła na kolana. Książka z tych co jak się zacznie wypadałby skończyć...chociaż przyznam, że przy końcu jak się troszkę klarowały losy bohaterów zrobiła się nieco ciekawsza.
Głównym bohaterem jest tutaj Dawid, którego zwą pieszczotliwie Dawidek - nieogarnięty łamacz serc, któremu tylko jedno w głowie :) Przez strony książki podążamy tropem jego podbojów miłosnych.
Książka z tych lekkich, ale czy przyjemnych?

Rampulstelskin | 2018-04-08
Przeczytana: marzec 2018

Tak złej książki dawno nie miałam okazji czytać.
Denny bohater i nudna historia - ni to romans ni erotyk ni obyczajówka.
Płytkie historie bez większego sensu.

Agnieszka Śpikowska | 2017-12-16
Przeczytana: 10 grudnia 2017

Co można napisać o tej książce? Liczy ona nieco ponad 200 stron, a powiem szczerze, że dawno tak nie przemęczyłam książki, którą można by przeczytać stosunkowo szybko. Fabuła książki z jednej strony dzieje się bardzo szybko, a z drugiej strony jest opisana w dosyć chaotyczny sposób. Niejednokrotnie w trakcie czytania chciałam ją odłożyć, ale udało mi się zmobilizować i przebrnąć przez treść książki. Czytając, że książka ma charakter erotyczny nie sądziłam, że sceny łóżkowe będą opisane często w tak brutalny i ordynarny sposób, często wywoływały one niesmak, a myślałam, że po "Grey'u" nic mnie nie zdziwi.
Mnie osobiście książka nie przypadła do gustu, ale oczywiście da się przeczytać, więc i z pewnością znajdzie fascynatów tego typu gatunkiem. :)

anezee | 2017-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2017

Proza aspirująca bez talentu i podstawowych umiejętności warsztatowych jest tylko pretensjonalna.

magia78 | 2016-12-27
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2017
Przeczytana: 17 stycznia 2017

16/2017 (A)

Agnieszka | 2016-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2016

Po przeczytaniu całości nie jest taka zła, pomijając trochę przynudnawy początek historia całkiem ciekawa i opisująca niestety życie ludzi w dzisiajszym świecie, denerwowalo mnie również to zdrobnienie DAWIDEK koszmar.

Ania2002 | 2016-04-17
Na półkach: Przeczytane, Audio, 2016, Qópa
Przeczytana: 17 kwietnia 2016

Książka dla fanek Katarzyny Michalak.
Mamy w niej wszystko: przyjaźń kobiety z gejem, przyjaźń puszczalskiej z dziewicą, wulgarne opisy seksu, seks z przypadkowym starcem, seks ze starszą kobietą, opisy filmików porno, ciążę, poronienie.
Autorka upchnęła co mogła byle przyciągnąć mało wymagającego czytelnika.
O czym jest ta książka? o niczym.

paullla | 2015-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2015

"Bawidamka" czyta się lekko, bo moim zdaniem, jest to bardzo "pusta" książka, która nie przekazuje nam zbyt wiele wartości. Opowiada o seksie i o bardzo błahych problemach współczesnej młodzieży oraz zawiłych znajomościach między nimi. Pokazuje jak czasem można "dać popalić" komuś kto nas zranił.

Jednak nadaje się na letni wypoczynek, kiedy chcemy poczytać coś lekkiego, prostego i niezbyt zawiłego :)

mairi | 2015-02-23

Nie, po prostu NIE!!! Ta książka to jakiś dramat. Przebrnęłam przez jakieś 10-15 pierwszych stron i to zmuszając się do czytania. Faceci mówiący zdrobniałym językiem, błędy stylistyczne, żenujące opisy. A ta składnia?!? Zdecydowanie odradzam!

Sięgając po ta książkę miałam ukryty cel- chciałam w końcu przełamać się do polskich autorek.
Zaciekawił mnie tytuł spodziewałam się jakiegoś dziwacznego romansu, któremu pikanterii dodadzą nieliczne sceny erotyczne.
Krótko mówiąc.. nie jest to książka, którą będę chciała ponownie przeczytać, ale ogólnie nie jest ona zła.
Początkowo nudna, ale z czasem staje się fajną lekturą na wieczór.

Tak więc dystans do polskich autorek znacznie się zmniejszył :)