Bo we mnie jest ex

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
9788377851999
joly_fh

Główna bohaterka jest stylistką i redaktorem mody w renomowanym wydawnictwie. Moda, show-biznes, plotki, gwiazdy, znane marki - to jej codzienność. Po rozstaniu z londyńskim specem od IT zakochuje się w pięknym i charyzmatycznym muzyku, który ma tylko jedną maleńką wadę - wierność nie jest jego najmocniejszą stroną. Okazuje się jednak, że nie tylko faceci potrafią być bezwzględni i egoistyczni. Dziewczyna rozpoczyna podwójną grę, zakończoną przeprowadzką do Londynu. Czy czeka ją tam happy end?

źródło opisu: Zysk i S-ka, 2013

źródło okładki: www.zysk.com.pl

MartaKu | 2016-09-20
Przeczytana: 18 września 2016

Książka wciągająca ze względu na irytującą bohaterkę. "Bezimienna" (bo nie poznałam imienia bohaterki ) jest tak niezdecydowaną osobą,że nie raz chciałam nią potrząsnąć i dać w twarz.
Zakończenie książki potwierdza teorię - kto nie umie podjąć decyzji w odpowiednim czasie,to życie za niego zdecyduje,a wtedy trzeba dostosować się i odnaleźć w nowej rzeczywistości (nie zawsze korzystnej i wygodnej dla nas).

awiola | 2013-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2013

"Zawsze wychodziłam z założenia, że faceci są jak psy: na początku miłe i kochane szczeniaczki, a po krótkim czasie, okazują się kundlami, które zaczynają szczekać, gryźć i uciekać na spacerach!"

Zdradza, okłamuje i nie potrafi się zdecydować – myślicie, że mowa tutaj o mężczyznach. Nic mylnego. Książka, o której dzisiaj wam opowiem, zaprzecza bowiem nadal panującemu stereotypowi wiernej i czekającej w domu kobiety. W powieści Iwony Skrzypczak to kobieta zdradza, kłamie i prowadzi grę. Grę, której stawką jest jej własne szczęście.

O autorce niniejszej książki nie znalazła kompletnie żadnej informacji. Biorąc pod uwagę treść powieści, pisarka z pewnością musi znać się na trendach modowych, życiu celebrytów i najprawdopodobniej mieszka w Warszawie.

Dziennikarstwo w połączeniu ze stylizacją modową – takie zajęcie wykonuje na co dzień bezimienna, dwudziestodziewięcioletnia bohaterka książki "Bo we mnie jest ex". Praca w wydawnictwie w Warszawie dostarcza jej codziennie nowych...

Magdalena Kędzior | 2015-01-24
Przeczytana: 19 stycznia 2015

Książka moim zdaniem jest świetna :D
Kupiona przypadkowo na poprawę humoru po ciężkim, pechowym dniu ale nie żałuję ;) Zaitrygowsał mnie oczywiście tytuł :D
Opisane jest tu życie młodej dziennikarki, która wacha się miedzy dwoma mężczyznami..... moim zdaniem histria z życia wzięta he he he
Choć ze smutkiem stwierdzam, że oczekiwałam innego zakończenia...., hmmmmmm z drugiej strony mogłam się czegoś takiego spodziewać po takich zawirowaniach w głowie pięknej kobiety :D
Warto przeczytać ;)

Ladyflower123 | 2016-05-04
Przeczytana: 04 maja 2016

Głowna bohaterka posiada wszystko o czym marzą młode dziewczyny. Kobieta jest stylistką oraz redaktorem mody w warszawskim wydawnictwie. Nie narzeka na brak pieniędzy, ma oddane przyjaciółki, kochającego mężczyznę i szafę pełną markowych ciuchów. Jednak postanawia zerwać ze swą dawną miłością z braku stabilizacji w związku i ciągłą, niekończącą się podróżą Warszawa-Londyn, bo właśnie w stolicy Anglii mieszka jej druga połówka. Po pogodzeniu się z rozstaniem, przepłakanych nocach i przelanym alkoholu kobieta spotyka przystojnego muzyka, z którym od razu ląduje w łóżku.

Romans porywa ją tak bardzo, że nie zwraca uwagi na wady swojego partnera. Jej przyjaciółka- Kaśka nie mogąc się powstrzymać opowiada jej o incydencie jaki miał miejsce, gdy kobieta była z muzykiem na przyjęciu i ta postanawia od razu zerwać znajomość. Ułatwia jej to fakt, że kochanek przebywa daleko poza granicami Polski.

Wtedy wszystko się zaczyna, miłosny trójkąt pochłania kobietę bez reszty. Nie ma ona...

Alicya Rivard | 2014-03-09
Przeczytana: 07 października 2013

JA, TO NIE WSZYSCY, CZYLI O SCHEMATACH WSPÓŁCZESNEJ KOBIETY

Buszując po internecie, czasem doznaję szoku. No dobra, bądźmy szczerzy, właściwie to dość często (i nie chodzi mi tu o treści +18). Potrafię zrozumieć, że istnieje wiele opinii na temat jednej rzeczy. Książki otwierają drogi do naszego wnętrza, a tam kryje się wiele różnych światów. Dziwi mnie jednak, gdy ludzie zaczynają się zachwycać, a wręcz podniecać, pozycjami tak beznadziejnym, że żal mi drzewa, które zostało zhańbione wydrukowaną w nich historią.

Czasem skrajne opinie mnie intrygują i sięgam po coś, co normalnie nawet na trzy i pół sekundy nie przykułoby mojej cennej uwagi, jak „Bo we mnie jest ex” Iwony Skrzypczak. Zastanawia mnie fenomen takiej literatury. W książce znajdują się takie sceny, że nie jeden pornos by się nie powstydził. A nie ma w nich ograniczeń wiekowych i czternastolatka może poczytać o robieniu loda. Nie mówię, że edukacja seksualna to coś złego, ale nie lepiej film instruktażowy? Skoro...

Jagoda30 | 2016-07-10
Przeczytana: 09 lipca 2016

W zasadzie nie wiem jak mam ocenić tą książkę. Nie ma tu jakiejś zawiłej fabuły, wciągającej akcji, ot po prostu obserwujemy z boku życie jakiejś kobiety, której nawet imienia nie znamy, patrzymy jakie błędy popełnia i tylko czekamy, aż w końcu to wszystko runie i kobieta dostanie za swoje

To trochę tak jakbyśmy podglądali naszą sąsiadkę, o której w sumie niewiele wiemy, ale interesuje nas jej zycie osobiste. W sumie w każdym z nas drzemie taki wścibski sąsiad, mniej lub bardziej ;) Taka już nasza ludzka natura, że lubimy trochę pożyć życiem innych

I tak jest właśnie z tą książką, oburza nas, bo główna bohaterka, to jak dla mnie, karykatura kobiecości- egoistka, materialistka, intelektualnie też jakby nie najwyższych lotów, musi być po prostu genialna w łóżku, skoro dwóch facetów tak bardzo o nią zabiega, a z drugiej strony fascynuje i wciąga, bo jest"niepoprawna politycznie", bo niemoralna, bo złości nas , ze "głupi to zawsze ma szczęście" ;) i główna bohaterka tak długo...

dilbi | 2014-08-19
Przeczytana: 18 sierpnia 2014

Zastanawiam się nad tym jaką dać ocenę tej książce.
Bo z jednej strony wprowadza mocno w realia, jakie panują w tzw showbiznesie (nie tylko polskim), a z drugiej jest to historia kobiety, która szuka miłości - tej prawdziwej. I nawet nie potępiam tego, że jest z 2 facetami jednocześnie, że okłamuje, zdradza (chociaż tego nie pochwalam), że jest materialistką i naprawdę leci na kasę. Bo szuka i stara się wybrać. Bo nie ma ideałów.....
Czyta się ją naprawdę szybko i mimo, że jest pisana bardzo prostym językiem to wciąga.

Kasiek | 2014-05-27
Przeczytana: 21 maja 2014

Trochę zawiła ta książka i mało ambitna.

kornelia33 | 2014-07-15
Przeczytana: 08 lipca 2014

Świat ludzi z kolorowych gazet : wielka moda, pieniądze , bankiety , alkohol i narkotyki .Świat , który tak bardzo różni się od naszego domowego zacisza bez błysków reflektorów i z daleka od torebek Chanel .
Jedyną częścią łączącą nas są uczucia, których nie sposób wycenić , ubrać czy przyprawić drogimi perfumami . Bohaterka jako trzydziestoletnia dziennikarka ,porzucona przez Piotra (długoletnią miłość )zaczyna spotykać się z Maxem kontrowersyjnym muzykiem . I już kiedy mogłoby wydawać się , że stworzy szalony związek z Maxem ponownie pojawia się Piotr. Targana uczuciem do dwóch facetów próbuje wybrać odpowiednią drogę .

Iwon222 | 2014-04-26

Książka mnie zaintrygowała.
Historia kobiety, która jak było widać nie mogła się zdecydować czego chce. Opowieść o dziwnym trójkącie, którego zakończenia się nie spodziewałam.
Sama się dziwiłam czytając to, że była z obydwoma i że się jej udało to ukryć, ja bym nie dała rady, mam swoje sumienie, ale cóż to tylko moje zdanie.
Wybrać któregoś z nich i nie skrzywdzić drugiego, to nie takie łatwe, a jej z pewnością nie było łatwo.