Pieprz z miodem

Wydawnictwo: Sonia Draga
miłość, życie
Lucy

Przyjaciółki z czasów studiów na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, Malwina, Zuza i Łucja, dobiegają czterdziestki. Czują się spełnione zawodowo, cenią własną niezależność. W związkach z mężczyznami oczekują partnerstwa i nie boją się głośno mówić o swoich potrzebach i pragnieniach. Malwina, rozdarta między Warszawą a Tel Awiwem, staje przed najważniejszą decyzją w życiu. Co wybierze:...

Malwina, rozdarta między Warszawą a Tel Awiwem, staje przed najważniejszą decyzją w życiu. Co wybierze: życie, które lubi, czy mężczyznę, którego kocha?
Zuza rusza na koniec świata za facetem, który miał zagościć w jej życiu tylko na chwilę.
Łucja zaś odkrywa w sobie drzemiące pokłady kobiecości, o których istnieniu nie miała do tej pory pojęcia. A wszystko za sprawą pewnego pociągającego klienta. Trzy różne kobiece temperamenty, trzy sposoby patrzenia na świat, trzy przepisy na życie. I jedno pragnienie znalezienia miłości.

Odważna, pełna śmiałych obyczajowo scen powieść, która uzależnia.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/index.php?option=com_cont...(?)

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/images/stories/ksiazki/max/pieprz_500px.png

Oficjalna recenzja
Tajemnica książek: 783

Bez pruderii o miłości, seksie i… przyjaźni

Zapanowała moda na książki z podtekstem erotycznym. Półki w księgarniach uginają się, a wydawnictwa prześcigają się w zapewnieniu czytelnika o indywidualności opowieści. Przyznaję, jestem wybredna w tym gatunku. Wymagam bardzo wiele, przy czym najważniejszy jest smak i wysublimowanie.

Sonia Zohar debiutuje książką pt „Pieprz z miodem”. Dla mnie osobiście bardzo udane wejście. Udowadnia bowiem, że jednak można napisać dobrą opowieść, której nie zabraknie dobrego smaku, stylu i gładko przeprowadzonej akcji.

Bohaterkami są trzy kobiety. Każda z nich ma poukładane i w miarę stabilne życie zawodowe. Każda z nich jest niezależna, piękna i dojrzała. Łączy je także jeszcze jedna cecha – chcą poukładać sobie życie osobiste, chcą dojść do porozumienia z emocjami i uczuciami.  Próbują posprzątać w swojej codzienności, ale ich przeszłość nie bardzo pozwala na generalne porządki. Pragnienia, obawy, marzenia dochodzą do głosu, często zagłuszając zdrowy rozsądek i racjonalne podejście do życia. Pewności siebie nie brakuje, ale czy to wystarcza, aby z zupełnie czystymi kartami otworzyć się na nowy związek, nowe życie?

=13pxPrzyjaciółki ze studenckich czasów wydają się być bardzo podobne, przyświecają im podobne cele i marzenia, ale jednak okazuje się, że każda kobieta jest inna. Zuza jest w stanie zostawić wszystko, aby tylko być z mężczyzną, który „podobno” miał odegrać w jej życiu tylko krótki epizod. Łucja stara się zmienić w seksowną kobietę, nie zapominając jednak, że jest mamą, co znacznie utrudnia jej ową przemianę. Natomiast Malwina próbuje jakoś poradzić sobie ze związkiem na odległość.

Mieszanka charakterów, emocji, przeżyć sprawia, że książkę czyta się ekspresowo. Bardzo szybko potrafiłam wbić się w codzienność bohaterek. Zaprzyjaźniłam się z nimi i z wielką radością przeżywałam kolejne wydarzenia. Doskonałe dialogi, spore poczucie humoru i co najważniejsze wyzwolenie i pewność siebie dziewczyn były dla mnie dość zaskakującą dawką optymizmu i trochę jakby odmiennego podejścia do życia.

Nie jestem zwolenniczką twierdzenia, że kobietom wiele rzeczy nie wypada, że kobieta nie myśli o seksie, że dla kobiety tematy łóżkowe nie powinny być ważne. Jak udowadnia autorka to wszystko jest ważne, ale najważniejszy jest odpowiedni partner, z którym połączyć mogą nie tylko nocne igraszki, ale także śniadania przepełnione rozmową, uśmiechem i potrzebą bycia razem.

„Pieprz z miodem” nie jest typowym erotykiem przepełnionym pożądaniem i seksem. Dla mnie była to opowieść o prawdziwych kobietach, które poszukiwały w swoim życiu miłości, zrozumienia i akceptacji. Nie zatraciły w tych poszukiwaniach samych siebie. Potrafiły wykazać się sporą determinacją, ale najważniejsze, że zawsze mogły na siebie liczyć i były obok siebie. Żadna z nich nie była idealna, a jednak dzięki pełnej akceptacji potwierdziły, że przyjaźń między kobietami jest możliwa. Nie rywalizowały ze sobą, nie walczyły ze sobą one po prostu się wspierały, bez zazdrości i chorego egoizmu.

Ta książka bardzo mnie zaskoczyła. Mam nadzieję, że każdy, kto po nią sięgnie nie zawiedzie się. Polecam przede wszystkim kobietom. Warto drogie panie, zdecydowanie warto.

Iwona Zaczek

MartaKu | 2016-02-05
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 04 lutego 2016

Kobiece czytadło. Czytało mi się "sympatycznie". Książka trafiła w odpowiedni "mój czas". Poprostu chciało mi się "książkowego seksu" :). - nie za ostry,nie wulgarny,ale i nie mdły i cukierkowy.
Przyjaźń bohaterek jest do pozazdroszczenia ,może ze względu na to,że mają one trochę takie beztroskie życie i mogą delektować się sobą.
Polecam jako jako mało wymagającą lekturę.

Marlena | 2015-12-10
Na półkach: Pożyczone
Przeczytana: 10 grudnia 2015

Pieprz z miodem to historia kobiet, przyjaciółek , z których każda ma zupełnie inne podejście i każda czego innego oczekuje od życia. Wszystkie są jednak piękne, niezależne, ustawione zawodowo. Jednak jak dla mnie trochę to przekolorowane i nudne.W powieści wcale nie chodzi o to, by pokazać, że na szczęście, przygodę, miłość i zabawę nigdy nie jest za późno. Przeciwnie, to karykaturalne pokazanie „gorących czterdziestek”, które z braku pomysłu na dalsze życie i samorealizację, próbują umilić sobie czas seksem .Spodziewałam się czegoś innego.

Aksamitt | 2013-10-11

Mnie opowiadana historia wciągnęła od początku.Nie żeby specjalnie na jakieś szczególne opisy erotyczny tylko dla samego prowadzenia wątku.Spodobały mi sie bohaterki. Czuło się do nich sympatię.Momentami wraz z nimi śmiałam się, przeżywałam wzloty i uniesienia oraz odczuwałam potknięcia.
Nie dostrzegam tu natrętnych opisów erotycznych,wszystko jest wyważone i raczej podyktowane sytuacją,czemuś służy. Oczywiście intymność nie jest tu tylko opisywaniem subtelności jak zza muślinu, bo i sceny dosć śmiałe, a czasem pikantne.Nie dzieje sie tak tylko dla podkręcenia atmosfery, ale oddania różnic między temperamentami owych kobiet.Dzięki temu nie sposób żadnej z przyjaciółek pomylić i nie jest to mdłe.
Autorka nie skupia sie jedynie na cielesnośći,bo jest i druga strona medalu,czyli psyche, która cierpi, gdy doznaje sie w życiu rozczarowań, gdy brakuje bliskości właściwego człowieka. I pozytywne działanie przyjaźni, wspierające i mobilizujące.
Wszystkie składniki życia podane na...

Natula | 2013-02-25
Przeczytana: 23 lutego 2013

Powieść erotyczna przeżywa renesans. Wystarczy rzucić okiem na bestsellery stycznia Magazynu Literackiego KSIĄŻKI - drugie i trzecie miejsce zajmują erotyczne ekscesy Grey'a i Anastasii. Zacytuję Krzysztofa Masłonia, komentatora rankingu, który bardzo dosadnie wyraził się na temat popytu na tego typu pozycje „Widać świat najbardziej potrzebuje książek o tym, jak się rżnąć” - Ano, chyba tak. Zazwyczaj nie ciągnie mnie do pieprznych historii, ten typ lektur nie jest mi – specjalnie - do szczęścia potrzeby, ale kiedyś musi być ten pierwszy raz... Swój przeżyłam z powieścią Sonii Zohar „Pieprz z miodem” i muszę przyznać, że była to wyjątkowo udana przygoda.

„Trzy kobiety, trzy światy, trzy skrajnie różne podejścia do miłości i seksu. Bez fałszu, niedopowiedzeń czy pruderii – szczera, odważna opowieść o współczesnych kobietach”

Powyższy cytat jest wstępem do opisu książki, w którym o dziwo, ani razu nie pada zdanie „powieść erotyczna”, owszem, trafimy na stwierdzenie „odważna, pełna...

Malwina | 2015-02-06
Na półkach: Pikantne ;)
Przeczytana: 26 stycznia 2015

Fajna ksiazka, mnie wciagnela poniewaz od dawna marze o podrozy do Tel Awiwu :P historia trzech przyjaciolek, ktore zostaja poniekad rozdzielone przez los jet mi bardzo bliska... no i wiadomo, ze kazdy z nas chcialby poczuc taka prawdziwa chemie, ktorej sie nie da opisac...takie uczucie tez jest mi bardzo bliskie :P Ja polecam ta ksiazke!

lemonowa | 2014-09-11

Bardzo fajnie napisana książka. Mimo tego, że jest z tzn "pieprzykiem" jest to pieprzyk ze smakiem, nie za dużo i nie za mało. Jest też w niej o głównych bohaterkach, Łucji, Malwinie i Zuzie, o ich rozterkach, pragnieniach i o przeżyciach, o tym jak się zmieniają pod wpływem przeżyć i o decyzjach, które podejmują. Decyzje te sprawiają, że dziewczyny stają się pewne tego czego od życia oczekują, nie robią nic wbrew sobie, cierpliwie dojrzewają do tego co jest dla nich ważne i do tego czego same najbardziej pragną.

Agnieszka | 2014-01-15
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Czytając zastanawiałam się po co powstała ta książka. Ani nie piękna, ani nie wzrusza, nie dostarcza rozrywki, ani nie niesie żadnej myśli, przesłania, ani nie szokuje, nie zaskakuje, nie otwiera oczu, prawdy w niej żadnej, więc po co? Ot, zmieniłabym tytuł na jedno słowo: "pieprzenie", zamiast "Pieprz z miodem" pasowałoby tu lepiej, i to w znaczeniu ogólnym jak i bardziej dosłownym...

gosia123 | 2013-08-24
Na półkach: Przeczytane 2013
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

Jak dla mnie rewelacyja

Sęp | 2014-08-09
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 09 sierpnia 2014

Przyznam, że z niechęcią podchodzę do tego rodzaju literatury, ale ta powieść zaskoczyła mnie pozytywnie. Jest trochę jak "Seks w wielkim mieście" w połączeniu z "Pięćdziesięcioma twarzami Greya". Z tą różnicą, że ta książka jest o wiele lepiej napisana. To całkiem przyjemne, lekkie czytadło, które polecam na letnie wieczory.

Samoszczescie | 2013-07-14
Przeczytana: 10 lipca 2013

Moim zdaniem zwykła, prosta historia, która tak niesamowicie wciąga w przyjaźń głównych bohaterek, że nie sposób się od niej odciągnąć. Niektórzy mówią, że za dużo w niej seksu i erotyki, ale moim zdaniem właśnie to dopełnia piękną historię o przyjaźni, która przetrwała szmat czasu, jakby nie patrzeć. Polecam gorąco na wakacyjną nudę :)!