Fantazje kobiety dojrzałej

Tłumaczenie: Ewa Oranowska-Wróbel
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kobieta 33 i 3/4". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bellona
Fantazii Ženŝiny srednih let
Danway

Stary dom tuż obok las. szum oceanu i Jackie piękna dojrzała kobieta. Spaceruje samotnie między pachnącymi jesienią liśćmi wsłuchuje się w szum wody i na tarasie czyta książkę. Podoba mi się to uczucie - mówi. Nagle odwraca się. W świetle drzwi stał Steve niedbale oparty o futrynę. Poznała go od razu po tej niedbałej pozie po promiennym uśmiechu a kiedy zrobiła krok naprzód - po wesołych roześmianych oczach. Oderwał plecy od futryny a jego ruchy... ...żeby dowiedzieć się co będzie dalej musisz sięgnąć do książki

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.bellona.pl

BagatElka | 2015-05-27
Przeczytana: 27 maja 2015

Czytam,czytam i właściwie nie wiem o czym.Zaczęłam szukać pretekstu do innych zajęć,zaczęłam czytać lektury ,lekkie,łatwe aby się przekonać czy to ogólna niemoc czy tylko wyjątek jakiś.
I niestety ale mam dość tej dojrzałej kobiety i jej fantazji.
Siedzi i myśli albo czyta,albo wspomina,albo rozmawia z trupami.
I jakieś to drętwe,nudne i nie mam chęci dowiedzieć się więcej ani o bohaterce ani o tym co ją spotkało.
Dobrnęłam do połowy a to solidne tomiszcze więc czuję się zwolniona z obowiązku dalszej podróży na manowce.

Świetnie napisana powieść autorstwa pisarza, który w swej twórczości nawiązuje do prozy Turgieniewa, Bunina, Nabokova, Dostojewskiego. Jej akcja rozgrywa się w dwóch płaszczyznach czasowych, zaś wątki miłosne przeplatają się z wątkami kryminalnymi. Czytelnik od samego początku odnosi wrażenie, iż w powietrzu "wisi jakaś tajemnica". Zostaje ona wyjaśniona na końcu książki i warto na ten moment poczekać. Jane przyjeżdża do zapomnianego domu w lesie. Pragnie się wyciszyć i lepiej poznać samą siebie. W bibliotece oraz na strychu znajduje wiele książek, których treści w dziwny sposób pasują do tego, czego w życiu doświadczyła. Jak do tej pory najważniejsze było uczucie do Steve'a - spotkanego przypadkiem Amerykanina, na co dzień profesora literatury. To on odkrył w niej namiętności i wyzwolił poczucie własnej siły. Oprócz niego liczyli się jeszcze dwaj mężczyźni - włoski aktor Dino oraz francuski kierowca rajdowy René. Dopiero po latach i ku własnemu przerażeniu przyjdzie jej się...

babciamróz | 2013-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2013

Spodobała mi się ta książka, jest na swój sposób specyficzna i dziwna, tak mnie wciągnęła ze przeczytałam ją jednym tchem i chyba za szybko, bo coś czuję, że jeszcze do niej wrócę :) Szczególnie nie spodziewałabym się takiego zakończenia. Niektóre fragmenty i opowiadania też dawały do myślenia, co bardzo lubię.

mona | 2014-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka cudowna, mogłabym ja pochłonąć ale dawkowałam ją sobie. Ta więc przyjemność czytania była dłuższa.
Przeplatane historie, miłość,kryminał.
I wspaniały język, już dawno nie czytałam nic co samym językiem sprawiało by mi taką przyjemność.
Autor świetnie umiał ubrać w słowa stany uczuć, emocji i zachowań.
Można to opisać jednym z fragmentów książki:
"Jestem żonglerem słów, fakirem zdań i magiem myśli. Wyciągam je za uszy, jak króliki z cylindra..."
Książka wraz z zaskakującym zakończeniem jest po prostu niesamowita. Jedna z najlepszych jakie czytałam.

Neritti | 2014-12-08

Widzę, że książka ma całkiem niezłe opinie ale szczerze mówiąc - nie mam pojęcia dlaczego. Nie jestem oczywiście żadnym znawcą literatury ani nie mnie oceniać gusta innych osób ale w moim odczuciu książka była po prostu koszmarna. Przeczytałam całą (z wielkim bólem) i muszę stwierdzić, iż dawno mi się tak źle nie czytało... postacie - mdłe, bez wyrazu; sama historia - nudna jak flaki z olejem; a zakończenie - o Boże... kto wpadł na taki pomysł? Osobiście nie polecam :(

Popipopipopo | 2015-10-26
Przeczytana: 06 października 2015

Jedna z lepszych książek na mojej półce . 3in1 -trochę naciągane. Od początku do końca historia coraz bardziej nudziła , nie mogła się rozkręcić i nic się nie działo . Ostatnie rozdziały sprawiły cuda !BUM! i koniec książki -wszystko wiadomo ,brak dalszych stron...ale niedosyt pozostał . Co dalej ? Tak po prostu ją zostawił ?

anuskatg | 2015-03-11
Przeczytana: 11 marca 2015

Kupilam ksiązkę na wyprzedaży w Biedronce za 10 zł, postawiłam na połce i stała. Po prawie roku czekania na swoją kolejkę, przeczytałam, przebrnęłam i odstawiłam na połkę. Wydaje mi się, że po nią więcej nie sięgnę. Wątek Jacquelline jak najbardziej na tak, ciekawa historia, wciągająca, dla mnie bezsensowne przeplatanie wątkami kryminalnymi, gdyby je odjąć, pozostawić same perypetie Jacquelline, Steve'a, Dina i Rene byloby bardziej przystępne.

Monika Adamska | 2015-02-17
Przeczytana: 28 lutego 2014

Jak dla mnie - szkoda czasu...

aga | 2015-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2015

Podchodziłam do tej książki kilka razy. Próbowałam zaczytać się w tej pozycji, ale się nie udało. Dałam jej szansę, przeczytałam 50 stron i się poddałam. Odłożyłam na półkę. Może za jakiś czas znowu się do niej przymierzę?

Majgonia | 2014-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2014

Zakończenie zaskakuje.. Ale cała książka i tak jest przeciętna.

Exodus