Fantazje kobiety dojrzałej

Okładka książki Fantazje kobiety dojrzałej Anatolij Rozowski
Okładka książki Fantazje kobiety dojrzałej
Anatolij Rozowski Wydawnictwo: Bellona Seria: kobieta 33 i 3/4 literatura piękna
kobieta 33 i 3/4
Fantazii Ženŝiny srednih let
Bellona
2013-01-01
2004-01-01
Ewa Oranowska-Wróbel
Anatolij Rogowski Anatolij Toss kobiety fantazje erotyka

Czytałam ja długo. Naprawdę.
Jednak na końcu zastanawiałam się czy nie dac jeszcze jednej gwiazdki.

Pierwsza część książki jest dość nużąco męcząca. Wręcz czytałam ja na siłę. Jednak od razu czułam, że usiadłam do książki trudnej, zawilej . Kończąc ją wiem, że nie był to stracony czas.
Autor pięknie zapętlił historię.
Inspirujący, nawet zaskakujący krąg.
Co prawda trudno uwierzyć w wyjaśnienia jakie nam serwuje bohater-autor, bo jednak dwie operacje plastyczne, znajomości w miastach Europy i taka przewidywalnosc kolejnych wydarzeń jest trudna do uwierzenia to jednak robi na mnie wrażenie.
Doceniam te książki w których poruszane są zdolności, nas, ludzi. Nie mówię tu o posiadanych talentach, ale możliwościach, które w nas drzemią.
Zadziwiające jest jak człowiek potrafi dostosować się do warunków, a w tym wypadku nawet sobie te warunki stworzyć.

Czytałam ja długo. Naprawdę.
Jednak na końcu zastanawiałam się czy nie dac jeszcze jednej gwiazdki.

Autor pięknie zapętlił historię.
Inspirujący, nawet zaskakujący krąg.
Co prawda...

Pożyczyłam koleżance, kiedy jeszcze uczyłyśmy się razem w szkole średniej. Nie utrzymujemy już kontaktu, a ja wciąż nie uknułam, jak odbić moją książkę z cudzych rąk.

Pamiętam, że przeczytawszy, czułam satysfakcję z całkiem przyjemnej lektury. Książka wydawała mi się dość intrygująca. Zwróciłam uwagę zwłaszcza na to, jak opisywane są lokacje - fajnie opisy owe współgrały ze sferami mojej wyobraźni zajmującymi się wizualizowaniem przestrzeni. Hmm, mam też wrażenie, że gdybym dziś czytała 'Fantazje...', bardziej by mi się spodobały.

Cóż, chciałabym odzyskać tamten egzemplarz, tak tragicznie utracony na rzecz dziwacznej szkolnej kurtuazji i niby-przyjaźni. Po ponownej lekturze zawarłabym w komentarzu więcej - może coś o narracji i konstrukcji fabuły.

A, no i okładka - przeurocza, bardzo mi się podoba. ^^

Po okładce i tytule myślałam: "będzie porno". Niestety autor rosyjski, a poza tą książką przeczytam tylko "Szczerze oddany Szurik"(ciężka jak na moje lektura, ale warta uwagi). Z "Fantazjami.." dobrnęłam tylko do 60 strony i zajęło mi to 3 dni(jakaś taka odpychająca była) i czasami sceny ciekawe były, nie dałam się jednak przekonać, przeczytałam ostatnią stronę na której jest chyba wywiad z autorem, oraz przedostatnią stronę (jasnowidz jakiś czy co?).
Widocznie opisy stosunku seksualnego co drugą stronę nie gwarantują dobrej lektury.

Pomyślałam - fantazje-kobiety, cóż, że dojrzałej, może być gorąco, a tu same zjawy, duchy, bóle głowy, sztuczne uśmiechy, kłamstwa, tajemnice, jest nawet wątek kryminalny. Raczej zawsze kończę rozpoczęte książki, ale naprawdę pomyślałam na koniec - po co to czytałam, głupia ja?

Jedna z lepszych książek na mojej półce . 3in1 -trochę naciągane. Od początku do końca historia coraz bardziej nudziła , nie mogła się rozkręcić i nic się nie działo . Ostatnie rozdziały sprawiły cuda !BUM! i koniec książki -wszystko wiadomo ,brak dalszych stron...ale niedosyt pozostał . Co dalej ? Tak po prostu ją zostawił ?

Kupilam ksiązkę na wyprzedaży w Biedronce za 10 zł, postawiłam na połce i stała. Po prawie roku czekania na swoją kolejkę, przeczytałam, przebrnęłam i odstawiłam na połkę. Wydaje mi się, że po nią więcej nie sięgnę. Wątek Jacquelline jak najbardziej na tak, ciekawa historia, wciągająca, dla mnie bezsensowne przeplatanie wątkami kryminalnymi, gdyby je odjąć, pozostawić same perypetie Jacquelline, Steve'a, Dina i Rene byloby bardziej przystępne.

Jak dla mnie - szkoda czasu...

Jak dla mnie - szkoda czasu...

Podchodziłam do tej książki kilka razy. Próbowałam zaczytać się w tej pozycji, ale się nie udało. Dałam jej szansę, przeczytałam 50 stron i się poddałam. Odłożyłam na półkę. Może za jakiś czas znowu się do niej przymierzę?

Widzę, że książka ma całkiem niezłe opinie ale szczerze mówiąc - nie mam pojęcia dlaczego. Nie jestem oczywiście żadnym znawcą literatury ani nie mnie oceniać gusta innych osób ale w moim odczuciu książka była po prostu koszmarna. Przeczytałam całą (z wielkim bólem) i muszę stwierdzić, iż dawno mi się tak źle nie czytało... postacie - mdłe, bez wyrazu; sama historia - nudna jak flaki z olejem; a zakończenie - o Boże... kto wpadł na taki pomysł? Osobiście nie polecam :(

Książka cudowna, mogłabym ja pochłonąć ale dawkowałam ją sobie. Ta więc przyjemność czytania była dłuższa.
Przeplatane historie, miłość,kryminał.
I wspaniały język, już dawno nie czytałam nic co samym językiem sprawiało by mi taką przyjemność.
Autor świetnie umiał ubrać w słowa stany uczuć, emocji i zachowań.
Można to opisać jednym z fragmentów książki:
"Jestem żonglerem słów, fakirem zdań i magiem myśli. Wyciągam je za uszy, jak króliki z cylindra..."
Książka wraz z zaskakującym zakończeniem jest po prostu niesamowita. Jedna z najlepszych jakie czytałam.

Przeplatane historie, miłość,kryminał.
Autor świetnie umiał ubrać w słowa stany uczuć, emocji i zachowań.
Można to opisać jednym z fragmentów książki:
"Jestem żonglerem...

• Rok 2015
  • Mam do przeczytania
  • Росси́я
  • Przeczytane przed 2014r.