Szymek i Pan Jezus. Na ścieżkach Ewangelii

Edycja Świętego Pawła
2005-01-01
2005-01-01

Bardzo ciekawa pozycja dla dzieci od 5 lat

Mój synek słucha tych opowieści jak zaczarowany i wstaje rano wcześniej, żeby przed przedszkolem posłuchac choć jednej opowieści. Syn nie chce czytac nic innego, dlatego cieszę się, że tych opowiadań jest aż tyle (bo aż 230 stron). Fajne jest tez to, że opowiadania sa w miarę krótkie. Zostaje miejsce na rozmowę z dzieckiem o tym, co wązne i jak on to rozumie. Mam nadzieję, że dzięki tym opowieściom o Jezusie synek wyciągnie wnioski i stanie sie lepszy, grzeczniejszy i uczynniejszy. Bo ostatnio zachowywał się, jakby miał diabła pod skórą :( Fajny sposób, żeby opowiedzieć dziecku i przyblizyc mu znane wydarzenia z Biblii NT. Według mnie mogłoby byc więcej ilustracji, ale mojemu dziecku to jednak w ogóle nie przeszkadza ;)

My mamy wydanie z 2015 r. pod troszkę innym tytułem: "Opowieść biblijna. Na ścieżkach Ewangelii", ale to chyba po prostu wersja poprawiona.

Bardzo ciekawa pozycja dla dzieci od 5 lat

Książkę czytałam moim dzieciom dosyć długo, ponieważ po drodze sporo było pytań i wyjaśniania. Moje dzieci zaprzyjaźniły się z Szymkiem, jego osiołkiem i rodziną, zawsze wieczorem prosiły, żebym przeczytała chociaż jeden rozdział. Książkę oceniam bardzo pozytywnie. Po raz pierwszy czytałam książkę o tematyce biblijnej, w której wszystko jest pokazane oczami dziecka. Pomysł jest bardzo dobry. Dzieci śledzą "przygody" Szymka, który jest w centrum wydarzeń ewangelicznych. Przeżywają wraz z nim radości i smutki, dowiadując się przy okazji nie tylko o tym co działo się wtedy w Jerozolimie czy okolicach( od narodzin Pana Jezusa po Jego śmierć, Zmartwychwstanie i tworzenie się Kościoła),ale również o tym jak żyli ówcześni ludzie, co jedli, czym się zajmowali, w co bawiły się dzieci itp. Obrazowo opisany jest tamtejszy krajobraz i miejsca wydarzeń.

Książka bardzo nam się podobała, ale to za mało powiedziane. Myślę, że sporo dobrego wniosła w nasze umysły i serca, również mój, dorosłej osoby.

Przepiękna książka, która pokazuje dzieciom ( i nie tylko :D) piękno religii, albo w prosty sposób pokazuje Nowy Testament.
Przeczytałam ją już co najmniej pięć razy i pewnie jeszcze minimum pięć razy ją przeczytam. :)

• Religijne
  • Moja biblioteczka