Piątka z Zakątka

Cykl: Piątka z Zakątka (tom 1) | Seria: Hipopotam
Wydawnictwo: JustLuk, Prószyński i S-ka
Piątka z Zakątka

Niezwykle zabawna książka o świecie widzianym oczami dziesięciolatka - o śmiesznych wydarzeniach w domu i w szkole, podwórkowych przygodach, pomysłowych zabawach, małych i większych problemach, o rodzicach, nauczycielach i kolegach z klasy. Akcja jest osadzona w realiach lat dziewięćdziesiątych, a dowcipne komentarze i celne obserwacje są znakomitym dopełnieniem pełnych humoru opowiastek.

źródło opisu: www.proszynski.pl

Rzeka złodziei
Michael Crummey

7,69 (13 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
mroźny_poranek | 2015-09-08
Przeczytana: 07 września 2015

"Piątka z Zakątka" to lekturka dla trzecioklasistów, która, według mnie, kompletnie dla trzecioklasistów nie jest.
A dlaczego? A z dwóch powodów.
Pierwszy to taki, że jeśli rodzice nie chcą tłumaczyć dzieciom co to plemniki i skąd się biorą dzieci to niech jej nie czytają.
Drugi to taki, że jeśli rodzice nie chcą widzieć ogromnego rozczarowania dziecka, że Mikołaj nie istnieje to niech jej nie czytają.
Szkoda, że to właśnie autorka wzięła się za wyjaśnianie dzieciom, kto podrzuca prezenty i jak to wygląda.
Cóż, ta książka jest dla mnie sporym rozczarowaniem.

Przemek | 2015-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2015

Córka (pierwszoklasistka) mi przyniosła tą książkę ze szkolnej biblioteki. Napisana z perspektywy Krzysia Paszkowskiego, trzecioklasisty z połowy lat '90 XX wieku (akurat ich szkoła tysiąclatka obchodzi 30-lecie), który ma swoją paczkę przyjaciół: Piątkę z Zakątka.
Całość napisana jak dla mnie trochę w stylu Mikołajka (nawet Krzyś raz wspomina, że rodzice mu czytali tę pozycję), choć mi osobiście bardziej się spodobała z uwagi na brak powtórzeń, które były zbyt częste (w Mikołajku), no i akcja dzieje się tutaj trochę bliżej teraźniejszości.
Na jeden wieczór do czytania na głos lub na kilka dni czytania dla ambitnego pierwszo- lub drugoklasisty. Współczesne dzieci mogą zobaczyć, że rodzice jak byli mali, to wcale tak bardzo się od nich nie różnili.

exotica | 2015-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2015

Fajna książeczka, ale w jednym z rozdziałów pojawia się pytanie "skąd się biorą dzieci", które pozostaje bez odpowiedzi, więc jeśli jesteście jeszcze przed tą rozmową, lub nie jesteście na nią gotowi, to omińcie ten rozdział...

Asia | 2015-01-18

10 gwiazdek! Książka zawiera wiele ciekawych przygód. Znajduje się w niej także wiele śmiesznych przygód. Ta książka wiele uczy. przeznaczona jest dla dzieci jak i dorosłych. Polecam wszystkim tę książkę.

Monika | 2013-09-11
Przeczytana: 11 września 2013

Zaczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim pojawiły się lektury. Właśnie skończyłam czytać z dzieckiem "Piątkę z Zakątka" Krystyny Drzewieckiej. Cóż mogę, ja wychowana na tradycyjnych lekturach, o niej napisać?

Przede wszystkim jest to książka pełna humoru. Śmiech towarzyszył nam od początku do końca. Rozdziały są krótkie, ale treściwe. Nie tylko bawią, ale i uczą. Dzieci poznają świat z perspektywy dziesięciolatka. Dużym plusem jest to, że wydarzenia rozgrywają się w czasach współczesnych. Dzięki temu młody czytelnik porusza się po znanym sobie "terenie".

Lektura została "połknięta" przez mojego trzecioklasistę w dwa dni. Książka spodobała mu się do tego stopnia, że wypożyczył sobie kolejne tomy przygód Krzysia i jego przyjaciół.

kinia84p | 2013-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2013

lektura do trzeciej klasy

Ula2005 | 2015-03-03

Dobra książka, ale miejscami trochę (podkreślam TROCHĘ) nudna.

dominik | 2014-12-05

głupia nudna książka

Veronki | 2012-07-12

Właśnie zaczęłam czytać z moja córką, ponieważ jest to jej lektura w klasie trzeciej. To jest pierwsza książka, którą zaczęła czytać sama, nie zmuszamy ją (był problem z czytaniem w 2 klasie).
Losy bohaterów są przekazane w bardzo śmieszny sposób, zabawnie i w dodatku uczą, a moja córka po przeczytaniu rozdziału wyskakuje z tekstem: mamo możemy jeszcze jeden rozdział przeczytać, bo chciałabym sie dowiedzieć, co było dalej....

Elliean | 2011-07-26

Pamiętam to tylko z przebłyskami, ale wiem, że zdarzało mi się przy tym śmiać, kiedy byłam mała. Gdy tak sobie o tym myślę, fajnie by było powrócić do tamtych chwil, gdy miało się dziesięć lat jak bohaterzy :)