Okładka książki Piątka z Zakątka

Piątka z Zakątka

Autor:
Cykl: Piątka z Zakątka (tom 1)
wydawnictwo
JustLuk
Piątka z Zakątka
typ
papier
7.22 (51 ocen i 11 opinii)

Opis książki

"Piątka z Zakątka" to niezwykle zabawna książka o świecie widzianym oczami dziesięciolatka - o śmiesznych wydarzeniach w domu i w szkole, podwórkowych przygodach, pomysłowych zabawach. "Piątka z Zakątka" otrzymała nagrodę "Małego Donga", przyznawaną przez jury dziecięce za najlepszą książkę roku. Jest również lekturą polecaną w szkole podstawowej. Wydanie III. Ilust...

Wydanie III.

Ilustracje na okładce i w tekście: Piotr Zwierzchowski.

źródło opisu: Wydawnictwo JustLuk, 2009

Polecamy

Opinie czytelników
Monika | 2013-09-11
Przeczytana: 11 września 2013

Zaczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim pojawiły się lektury. Właśnie skończyłam czytać z dzieckiem "Piątkę z Zakątka" Krystyny Drzewieckiej. Cóż mogę, ja wychowana na tradycyjnych lekturach, o niej napisać?

Przede wszystkim jest to książka pełna humoru. Śmiech towarzyszył nam od początku do końca. Rozdziały są krótkie, ale treściwe. Nie tylko bawią, ale i uczą. Dzieci poznają świat z perspektywy dziesięciolatka. Dużym plusem jest to, że wydarzenia rozgrywają się w czasach współczesnych. Dzięki temu młody czytelnik porusza się po znanym sobie "terenie".

Lektura została "połknięta" przez mojego trzecioklasistę w dwa dni. Książka spodobała mu się do tego stopnia, że wypożyczył sobie kolejne tomy przygód Krzysia i jego przyjaciół.

kinia84p | 2013-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2013

lektura do trzeciej klasy

Veronki | 2012-07-12

Właśnie zaczęłam czytać z moja córką, ponieważ jest to jej lektura w klasie trzeciej. To jest pierwsza książka, którą zaczęła czytać sama, nie zmuszamy ją (był problem z czytaniem w 2 klasie).
Losy bohaterów są przekazane w bardzo śmieszny sposób, zabawnie i w dodatku uczą, a moja córka po przeczytaniu rozdziału wyskakuje z tekstem: mamo możemy jeszcze jeden rozdział przeczytać, bo chciałabym sie dowiedzieć, co było dalej....

Elliean | 2011-07-26

Pamiętam to tylko z przebłyskami, ale wiem, że zdarzało mi się przy tym śmiać, kiedy byłam mała. Gdy tak sobie o tym myślę, fajnie by było powrócić do tamtych chwil, gdy miało się dziesięć lat jak bohaterzy :)

Fistaszek_23 | 2012-11-18

Może jestem za duża na takie książki, ale jednak mi się podobała. Dużo humoru i tyle. Czasem warto przeczytać coś takiego i już. Polecam nawet dla dzieci starszych. :)

alina228 | 2012-03-19

Czytałam dawno i pamiętam , ze bardzo mi się podobała więc przeczytałam chyba wszystkie części!

Asia-Polihymnia | 2011-12-24
Przeczytana: 28 grudnia 2011

Sympatyczna książeczka o uczniach III klasy SP.

jusia200227 | 2012-12-28
Przeczytana: 16 listopada 2010