Piątka z Zakątka

Cykl: Piątka z Zakątka (tom 1) | Seria: Hipopotam
Wydawnictwo: JustLuk, Prószyński i S-ka
7,14 (74 ocen i 17 opinii)
Piątka z Zakątka

Niezwykle zabawna książka o świecie widzianym oczami dziesięciolatka - o śmiesznych wydarzeniach w domu i w szkole, podwórkowych przygodach, pomysłowych zabawach, małych i większych problemach, o rodzicach, nauczycielach i kolegach z klasy. Akcja jest osadzona w realiach lat dziewięćdziesiątych, a dowcipne komentarze i celne obserwacje są znakomitym dopełnieniem pełnych humoru opowiastek.

źródło opisu: www.proszynski.pl

• Miłość przychodzi z deszczem
  • Mściciel
  • Blisko ziemi, blisko nieba. Ksiądz Jan Twardowski we wspomnieniach
  • Elementarz współczesny
  • Nie zmienił się tylko blond
  • Tango dla oprawcy

7,5 (4 ocen i opinii)
Elementarz współczesny
Anna Boboryk

8 (2 ocen i opinii)
Nie zmienił się tylko blond
Agata Przybyłek

Podziemny labirynt
James Rollins

6,34 (56 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Przemek | 2015-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2015

Córka (pierwszoklasistka) mi przyniosła tą książkę ze szkolnej biblioteki. Napisana z perspektywy Krzysia Paszkowskiego, trzecioklasisty z połowy lat '90 XX wieku (akurat ich szkoła tysiąclatka obchodzi 30-lecie), który ma swoją paczkę przyjaciół: Piątkę z Zakątka.
Całość napisana jak dla mnie trochę w stylu Mikołajka (nawet Krzyś raz wspomina, że rodzice mu czytali tę pozycję), choć mi osobiście bardziej się spodobała z uwagi na brak powtórzeń, które były zbyt częste (w Mikołajku), no i akcja dzieje się tutaj trochę bliżej teraźniejszości.
Na jeden wieczór do czytania na głos lub na kilka dni czytania dla ambitnego pierwszo- lub drugoklasisty. Współczesne dzieci mogą zobaczyć, że rodzice jak byli mali, to wcale tak bardzo się od nich nie różnili.

exotica | 2015-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2015

Fajna książeczka, ale w jednym z rozdziałów pojawia się pytanie "skąd się biorą dzieci", które pozostaje bez odpowiedzi, więc jeśli jesteście jeszcze przed tą rozmową, lub nie jesteście na nią gotowi, to omińcie ten rozdział...

Asia | 2015-01-18

10 gwiazdek! Książka zawiera wiele ciekawych przygód. Znajduje się w niej także wiele śmiesznych przygód. Ta książka wiele uczy. przeznaczona jest dla dzieci jak i dorosłych. Polecam wszystkim tę książkę.

Monika | 2013-09-11
Przeczytana: 11 września 2013

Zaczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim pojawiły się lektury. Właśnie skończyłam czytać z dzieckiem "Piątkę z Zakątka" Krystyny Drzewieckiej. Cóż mogę, ja wychowana na tradycyjnych lekturach, o niej napisać?

Przede wszystkim jest to książka pełna humoru. Śmiech towarzyszył nam od początku do końca. Rozdziały są krótkie, ale treściwe. Nie tylko bawią, ale i uczą. Dzieci poznają świat z perspektywy dziesięciolatka. Dużym plusem jest to, że wydarzenia rozgrywają się w czasach współczesnych. Dzięki temu młody czytelnik porusza się po znanym sobie "terenie".

Lektura została "połknięta" przez mojego trzecioklasistę w dwa dni. Książka spodobała mu się do tego stopnia, że wypożyczył sobie kolejne tomy przygód Krzysia i jego przyjaciół.

kinia84p | 2013-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2013

lektura do trzeciej klasy

dominik | 2014-12-05

głupia nudna książka

Veronki | 2012-07-12

Właśnie zaczęłam czytać z moja córką, ponieważ jest to jej lektura w klasie trzeciej. To jest pierwsza książka, którą zaczęła czytać sama, nie zmuszamy ją (był problem z czytaniem w 2 klasie).
Losy bohaterów są przekazane w bardzo śmieszny sposób, zabawnie i w dodatku uczą, a moja córka po przeczytaniu rozdziału wyskakuje z tekstem: mamo możemy jeszcze jeden rozdział przeczytać, bo chciałabym sie dowiedzieć, co było dalej....

Elliean | 2011-07-26

Pamiętam to tylko z przebłyskami, ale wiem, że zdarzało mi się przy tym śmiać, kiedy byłam mała. Gdy tak sobie o tym myślę, fajnie by było powrócić do tamtych chwil, gdy miało się dziesięć lat jak bohaterzy :)

Fistaszek_23 | 2012-11-18

Może jestem za duża na takie książki, ale jednak mi się podobała. Dużo humoru i tyle. Czasem warto przeczytać coś takiego i już. Polecam nawet dla dzieci starszych. :)

alina228 | 2012-03-19

Czytałam dawno i pamiętam , ze bardzo mi się podobała więc przeczytałam chyba wszystkie części!