Piątka z Zakątka

JustLuk
Piątka z Zakątka
typ
papier
7,15 (68 ocen i 14 opinii)

Opis książki

Niezwykle zabawna książka o świecie widzianym oczami dziesięciolatka - o śmiesznych wydarzeniach w domu i w szkole, podwórkowych przygodach, pomysłowych zabawach, małych i większych problemach, o rodzicach, nauczycielach i kolegach z klasy. Akcja jest osadzona w realiach lat dziewięćdziesiątych, a dowcipne komentarze i celne obserwacje są znakomitym dopełnieniem pełnych humoru opowiastek.

źródło opisu: www.proszynski.pl

źródło okładki: www.proszynski.pl

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Asia | 2015-01-18

10 gwiazdek! Książka zawiera wiele ciekawych przygód. Znajduje się w niej także wiele śmiesznych przygód. Ta książka wiele uczy. przeznaczona jest dla dzieci jak i dorosłych. Polecam wszystkim tę książkę.

Monika | 2013-09-11
Przeczytana: 11 września 2013

Zaczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim pojawiły się lektury. Właśnie skończyłam czytać z dzieckiem "Piątkę z Zakątka" Krystyny Drzewieckiej. Cóż mogę, ja wychowana na tradycyjnych lekturach, o niej napisać?

Przede wszystkim jest to książka pełna humoru. Śmiech towarzyszył nam od początku do końca. Rozdziały są krótkie, ale treściwe. Nie tylko bawią, ale i uczą. Dzieci poznają świat z perspektywy dziesięciolatka. Dużym plusem jest to, że wydarzenia rozgrywają się w czasach współczesnych. Dzięki temu młody czytelnik porusza się po znanym sobie "terenie".

Lektura została "połknięta" przez mojego trzecioklasistę w dwa dni. Książka spodobała mu się do tego stopnia, że wypożyczył sobie kolejne tomy przygód Krzysia i jego przyjaciół.

kinia84p | 2013-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2013

lektura do trzeciej klasy

dominik | 2014-12-05

głupia nudna książka

Veronki | 2012-07-12

Właśnie zaczęłam czytać z moja córką, ponieważ jest to jej lektura w klasie trzeciej. To jest pierwsza książka, którą zaczęła czytać sama, nie zmuszamy ją (był problem z czytaniem w 2 klasie).
Losy bohaterów są przekazane w bardzo śmieszny sposób, zabawnie i w dodatku uczą, a moja córka po przeczytaniu rozdziału wyskakuje z tekstem: mamo możemy jeszcze jeden rozdział przeczytać, bo chciałabym sie dowiedzieć, co było dalej....

Elliean | 2011-07-26

Pamiętam to tylko z przebłyskami, ale wiem, że zdarzało mi się przy tym śmiać, kiedy byłam mała. Gdy tak sobie o tym myślę, fajnie by było powrócić do tamtych chwil, gdy miało się dziesięć lat jak bohaterzy :)

Fistaszek_23 | 2012-11-18

Może jestem za duża na takie książki, ale jednak mi się podobała. Dużo humoru i tyle. Czasem warto przeczytać coś takiego i już. Polecam nawet dla dzieci starszych. :)

alina228 | 2012-03-19

Czytałam dawno i pamiętam , ze bardzo mi się podobała więc przeczytałam chyba wszystkie części!

Ula2005 | 2015-03-03
Asia-Polihymnia | 2011-12-24
Przeczytana: 28 grudnia 2011

Sympatyczna książeczka o uczniach III klasy SP.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Patrick Süskind
    66. rocznica
    urodzin
    Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.
  • Henri Loevenbruck
    43. rocznica
    urodzin
    Nie ma takiej góry, na którą nie dałoby się wejść
  • Viktor E. Frankl
    110. rocznica
    urodzin
    Żaden człowiek nie powinien osądzać innych, jeśli sam całkowicie szczerze nie odpowie w głębi serca na pytanie, czy w podobnych okolicznościach nie postąpiłby tak samo.
  • Erica Jong
    73. rocznica
    urodzin
    Zawsze podziwiałam twórców. Po skończonej lekturze miałam zwyczaj całować ich podobizny na obwolutach. Uważałam wszystko, co wydano drukiem za relikwię... Szybko nauczyłam się, że książka, starannie udrapowana przed nosem może stanowić tarczę kuloodporną, azbestową ścianę, działać jak czapka-niewidk... pokaż więcej
  • Tennessee Williams
    104. rocznica
    urodzin
    Pogrzeby są ciche. Jeśli nie było się tam, przy łóżku, kiedy wyją i jęczą -'nie daj mnie'-to człowiek w ogóle nie podejrzewa, że była jakaś krwawa walka ze śmiercią.
  • Brian Bolland
    64. rocznica
  • Thomas Archibald Barron
    63. rocznica
    urodzin
    Jesteś wszystkim, co się na ciebie składa.
  • Joseph Campbell
    111. rocznica
    urodzin
    [...] jeśli idziesz za tym, co cię uszczęśliwia, to jakbyś podążał jakimś szlakiem, który istniał od zawsze, czekał na ciebie, i że życie, które właśnie przeżywasz, jest tym, które było ci jakoś pisane.
  • Jerzy Pertek
    95. rocznica
  • Michał Gałek
    37. rocznica
  • Raymond Chandler
    56. rocznica
    śmierci
    Baby łżą na każdy temat...po prostu, żeby nie wyjść z wprawy.
  • Diana Wynne Jones
    4. rocznica
    śmierci
    Jako młoda dziewczyna Sophie spaliłaby się ze wstydu za swoje zachowanie. Jako staruszka nie przejmowała się niczym, co zrobiła czy powiedziała. Co za ulga.
  • Stanisław Stampf’l
    35. rocznica
  • John Kennedy Toole
    46. rocznica
    śmierci
    Seks jest lekarstwem na wszystko, od płaskostopia po depresję psychiczną.
  • Walt Whitman
    123. rocznica
    śmierci
    Nie przemówię do ciebie, lecz będę myślał
    o tobie, gdy usiądę samotny lub samotny zbudzę się w nocy,
    Będę czekał, bo nie wątpię, że spotkam cię znowu,
    I zadbam o to, aby cię nie utracić

Znajdź nas na Facebooku