Okładka książki Piątka z Zakątka

Piątka z Zakątka

Autor:
Cykl: Piątka z Zakątka (tom 1)
wydawnictwo
JustLuk
Piątka z Zakątka
typ
papier
7.11 (54 ocen i 11 opinii)

Opis książki

"Piątka z Zakątka" to niezwykle zabawna książka o świecie widzianym oczami dziesięciolatka - o śmiesznych wydarzeniach w domu i w szkole, podwórkowych przygodach, pomysłowych zabawach. "Piątka z Zakątka" otrzymała nagrodę "Małego Donga", przyznawaną przez jury dziecięce za najlepszą książkę roku. Jest również lekturą polecaną w szkole podstawowej. Wydanie III. Ilust...

Wydanie III.

Ilustracje na okładce i w tekście: Piotr Zwierzchowski.

źródło opisu: Wydawnictwo JustLuk, 2009

Polecamy

Opinie czytelników
Monika | 2013-09-11
Przeczytana: 11 września 2013

Zaczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim pojawiły się lektury. Właśnie skończyłam czytać z dzieckiem "Piątkę z Zakątka" Krystyny Drzewieckiej. Cóż mogę, ja wychowana na tradycyjnych lekturach, o niej napisać?

Przede wszystkim jest to książka pełna humoru. Śmiech towarzyszył nam od początku do końca. Rozdziały są krótkie, ale treściwe. Nie tylko bawią, ale i uczą. Dzieci poznają świat z perspektywy dziesięciolatka. Dużym plusem jest to, że wydarzenia rozgrywają się w czasach współczesnych. Dzięki temu młody czytelnik porusza się po znanym sobie "terenie".

Lektura została "połknięta" przez mojego trzecioklasistę w dwa dni. Książka spodobała mu się do tego stopnia, że wypożyczył sobie kolejne tomy przygód Krzysia i jego przyjaciół.

kinia84p | 2013-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2013

lektura do trzeciej klasy

Veronki | 2012-07-12

Właśnie zaczęłam czytać z moja córką, ponieważ jest to jej lektura w klasie trzeciej. To jest pierwsza książka, którą zaczęła czytać sama, nie zmuszamy ją (był problem z czytaniem w 2 klasie).
Losy bohaterów są przekazane w bardzo śmieszny sposób, zabawnie i w dodatku uczą, a moja córka po przeczytaniu rozdziału wyskakuje z tekstem: mamo możemy jeszcze jeden rozdział przeczytać, bo chciałabym sie dowiedzieć, co było dalej....

Elliean | 2011-07-26

Pamiętam to tylko z przebłyskami, ale wiem, że zdarzało mi się przy tym śmiać, kiedy byłam mała. Gdy tak sobie o tym myślę, fajnie by było powrócić do tamtych chwil, gdy miało się dziesięć lat jak bohaterzy :)

Fistaszek_23 | 2012-11-18

Może jestem za duża na takie książki, ale jednak mi się podobała. Dużo humoru i tyle. Czasem warto przeczytać coś takiego i już. Polecam nawet dla dzieci starszych. :)

alina228 | 2012-03-19

Czytałam dawno i pamiętam , ze bardzo mi się podobała więc przeczytałam chyba wszystkie części!

Asia-Polihymnia | 2011-12-24
Przeczytana: 28 grudnia 2011

Sympatyczna książeczka o uczniach III klasy SP.

jusia200227 | 2012-12-28

103. rocznica
  • Katarzyna Berenika Miszczuk
    26. rocznica
    urodzin
    - Latanie... jest jak pierwsza miłość. Jak zakochanie. Nie umiałem znaleźć porównania, dopóki cię nie spotkałem.
  • Stefan Darda
    42. rocznica
    urodzin
    W towarzystwie przyjaciela nie istnieje coś takiego jak niezręczna cisza.
  • Stefania Grodzieńska
    100. rocznica
    urodzin
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Walter Kirn
    52. rocznica
    urodzin
    Szybkie przyjaźnie to nie jedyne, jakie zawieram, ale najlepsze. Bo ci ludzie znają życie dużo lepiej niż moi bliscy.
  • Frederik Pohl
    1. rocznica
    śmierci
    może dojrzałość polega na tym, że chce się tego, czego się samemu chce, a nie tego, co inni ci każą chcieć
  • Stanisław Grochowiak
    38. rocznica
    śmierci
    Wolność dla wszystkich. Giniemy za wolność. Najwyższą wartość człowieka jest wolność.Chyba tylko wrodzone poczucie złego smaku pozwoliło ludzkości na aż tak natrętne nadużywanie nic nie znaczącego liczmanu. Dodajmy do tego, że w imię tejśce wolności, owszem, więziono, gilotynowano i brano w jasyr ca... pokaż więcej
  • Viktor E. Frankl
    17. rocznica
    śmierci
    To, że jako istoty ludzkie jesteśmy wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju, wyróżnia nas spośród innych, nadając sens naszej egzystencji i wpływając w jednakowy sposób na naszą pracę twórczą, jak i na naszą zdolność do miłości. Kiedy uświadomimy sobie, że nie da się zastąpić jednego człowieka drugim, ro... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku