Piątka z Zakątka

Cykl: Piątka z Zakątka (tom 1) | Seria: Hipopotam [JustLuk, Prószyński i S-ka]
Piątka z Zakątka
typ
papier
7,17 (72 ocen i 17 opinii)

Opis książki

Niezwykle zabawna książka o świecie widzianym oczami dziesięciolatka - o śmiesznych wydarzeniach w domu i w szkole, podwórkowych przygodach, pomysłowych zabawach, małych i większych problemach, o rodzicach, nauczycielach i kolegach z klasy. Akcja jest osadzona w realiach lat dziewięćdziesiątych, a dowcipne komentarze i celne obserwacje są znakomitym dopełnieniem pełnych humoru opowiastek.

źródło opisu: www.proszynski.pl

źródło okładki: www.proszynski.pl

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Przemek | 2015-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2015

Córka (pierwszoklasistka) mi przyniosła tą książkę ze szkolnej biblioteki. Napisana z perspektywy Krzysia Paszkowskiego, trzecioklasisty z połowy lat '90 XX wieku (akurat ich szkoła tysiąclatka obchodzi 30-lecie), który ma swoją paczkę przyjaciół: Piątkę z Zakątka.
Całość napisana jak dla mnie trochę w stylu Mikołajka (nawet Krzyś raz wspomina, że rodzice mu czytali tę pozycję), choć mi osobiście bardziej się spodobała z uwagi na brak powtórzeń, które były zbyt częste (w Mikołajku), no i akcja dzieje się tutaj trochę bliżej teraźniejszości.
Na jeden wieczór do czytania na głos lub na kilka dni czytania dla ambitnego pierwszo- lub drugoklasisty. Współczesne dzieci mogą zobaczyć, że rodzice jak byli mali, to wcale tak bardzo się od nich nie różnili.

exotica | 2015-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2015

Fajna książeczka, ale w jednym z rozdziałów pojawia się pytanie "skąd się biorą dzieci", które pozostaje bez odpowiedzi, więc jeśli jesteście jeszcze przed tą rozmową, lub nie jesteście na nią gotowi, to omińcie ten rozdział...

Asia | 2015-01-18

10 gwiazdek! Książka zawiera wiele ciekawych przygód. Znajduje się w niej także wiele śmiesznych przygód. Ta książka wiele uczy. przeznaczona jest dla dzieci jak i dorosłych. Polecam wszystkim tę książkę.

Monika | 2013-09-11
Przeczytana: 11 września 2013

Zaczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim pojawiły się lektury. Właśnie skończyłam czytać z dzieckiem "Piątkę z Zakątka" Krystyny Drzewieckiej. Cóż mogę, ja wychowana na tradycyjnych lekturach, o niej napisać?

Przede wszystkim jest to książka pełna humoru. Śmiech towarzyszył nam od początku do końca. Rozdziały są krótkie, ale treściwe. Nie tylko bawią, ale i uczą. Dzieci poznają świat z perspektywy dziesięciolatka. Dużym plusem jest to, że wydarzenia rozgrywają się w czasach współczesnych. Dzięki temu młody czytelnik porusza się po znanym sobie "terenie".

Lektura została "połknięta" przez mojego trzecioklasistę w dwa dni. Książka spodobała mu się do tego stopnia, że wypożyczył sobie kolejne tomy przygód Krzysia i jego przyjaciół.

kinia84p | 2013-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2013

lektura do trzeciej klasy

dominik | 2014-12-05

głupia nudna książka

Veronki | 2012-07-12

Właśnie zaczęłam czytać z moja córką, ponieważ jest to jej lektura w klasie trzeciej. To jest pierwsza książka, którą zaczęła czytać sama, nie zmuszamy ją (był problem z czytaniem w 2 klasie).
Losy bohaterów są przekazane w bardzo śmieszny sposób, zabawnie i w dodatku uczą, a moja córka po przeczytaniu rozdziału wyskakuje z tekstem: mamo możemy jeszcze jeden rozdział przeczytać, bo chciałabym sie dowiedzieć, co było dalej....

Elliean | 2011-07-26

Pamiętam to tylko z przebłyskami, ale wiem, że zdarzało mi się przy tym śmiać, kiedy byłam mała. Gdy tak sobie o tym myślę, fajnie by było powrócić do tamtych chwil, gdy miało się dziesięć lat jak bohaterzy :)

Fistaszek_23 | 2012-11-18

Może jestem za duża na takie książki, ale jednak mi się podobała. Dużo humoru i tyle. Czasem warto przeczytać coś takiego i już. Polecam nawet dla dzieci starszych. :)

alina228 | 2012-03-19

Czytałam dawno i pamiętam , ze bardzo mi się podobała więc przeczytałam chyba wszystkie części!

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Lisa Unger
    45. rocznica
    urodzin
    Ilu ludzi troszczy się o was tak naprawdę? I nie chodzi mi o tych, z którymi miło jest przebywać, a także nie o tych, których kochacie i którym wierzycie. Ale ludzi, którzy dobrze się czują, kiedy jesteście szczęśliwi i odnosicie sukcesy, a źle, kiedy wam się nie układa, albo przechodzicie trudny ok... pokaż więcej
  • Tadeusz Słobodzianek
    60. rocznica
  • Ron McLarty
    68. rocznica
    urodzin
    Ludzie, których kochasz, potrafią cię podnieść na duchu i potrafią zamącić ci w głowie. Rozumienie ich nie wydaje się takie ważne, kiedy są w twoich myślach. To dlatego miłość powinna być łatwa.
  • Alfred Elton van Vogt
    79. rocznica
  • Ludwig Wittgenstein
    126. rocznica
    urodzin
    Granice naszego języka oznaczają granice naszego świata.
  • Sławomir Łubiński
    81. rocznica
  • Morris West
    99. rocznica
    urodzin
    Samotność to nic nowego. Prędzej czy później dotyka każdego z nas. Umierają przyjaciele, członkowie naszych rodzin, kochankowie i mężowie także.
  • Hubert Selby
    11. rocznica
    śmierci
    Zaraz! Boże wszechmogący wygląda na to że całe dotychczasowe życie upłynęło jej na czekaniu. Czekaniu na co???? Czekaniu na to by zacząć żyć. Tak, zgadza się, czekała na to by zacząć żyć. (...) Wszystko co robiła było jedynie próbą generalną przed życiem.
  • Bjørnstjerne Bjørnson
    105. rocznica