Lubimyczytać.pl to:

JustLuk
Piątka z Zakątka
typ
papier
7.24 (50 ocen i 11 opinii)

Opis książki

"Piątka z Zakątka" to niezwykle zabawna książka o świecie widzianym oczami dziesięciolatka - o śmiesznych wydarzeniach w domu i w szkole, podwórkowych przygodach, pomysłowych zabawach. "Piątka z Zakątka" otrzymała nagrodę "Małego Donga", przyznawaną przez jury dziecięce za najlepszą książkę roku. Jest również lekturą polecaną w szkole podstawowej. Wydanie III. Ilustracje na okładce i w tekście:...

Wydanie III.

Ilustracje na okładce i w tekście: Piotr Zwierzchowski.

źródło opisu: Wydawnictwo JustLuk, 2009

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Monika | 2013-09-11
Przeczytana: 11 września 2013

Zaczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim pojawiły się lektury. Właśnie skończyłam czytać z dzieckiem "Piątkę z Zakątka" Krystyny Drzewieckiej. Cóż mogę, ja wychowana na tradycyjnych lekturach, o niej napisać?

Przede wszystkim jest to książka pełna humoru. Śmiech towarzyszył nam od początku do końca. Rozdziały są krótkie, ale treściwe. Nie tylko bawią, ale i uczą. Dzieci poznają świat z perspektywy dziesięciolatka. Dużym plusem jest to, że wydarzenia rozgrywają się w czasach współczesnych. Dzięki temu młody czytelnik porusza się po znanym sobie "terenie".

Lektura została "połknięta" przez mojego trzecioklasistę w dwa dni. Książka spodobała mu się do tego stopnia, że wypożyczył sobie kolejne tomy przygód Krzysia i jego przyjaciół.

kinia84p | 2013-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2013

lektura do trzeciej klasy

Veronki | 2012-07-12

Właśnie zaczęłam czytać z moja córką, ponieważ jest to jej lektura w klasie trzeciej. To jest pierwsza książka, którą zaczęła czytać sama, nie zmuszamy ją (był problem z czytaniem w 2 klasie).
Losy bohaterów są przekazane w bardzo śmieszny sposób, zabawnie i w dodatku uczą, a moja córka po przeczytaniu rozdziału wyskakuje z tekstem: mamo możemy jeszcze jeden rozdział przeczytać, bo chciałabym sie dowiedzieć, co było dalej....

Elliean | 2011-07-26

Pamiętam to tylko z przebłyskami, ale wiem, że zdarzało mi się przy tym śmiać, kiedy byłam mała. Gdy tak sobie o tym myślę, fajnie by było powrócić do tamtych chwil, gdy miało się dziesięć lat jak bohaterzy :)

Fistaszek_23 | 2012-11-18

Może jestem za duża na takie książki, ale jednak mi się podobała. Dużo humoru i tyle. Czasem warto przeczytać coś takiego i już. Polecam nawet dla dzieci starszych. :)

alina228 | 2012-03-19

Czytałam dawno i pamiętam , ze bardzo mi się podobała więc przeczytałam chyba wszystkie części!

Asia-Polihymnia | 2011-12-24
Przeczytana: 28 grudnia 2011

Sympatyczna książeczka o uczniach III klasy SP.

jusia200227 | 2012-12-28

Kalendarium literackie
  • Sven Hassel
    97. rocznica
    urodzin
    Porta głosi teorię, że lądują one w obozie koncentracyjnym dla wszy, w którym naukowcy próbują wyhodować specjalną aryjską wesz, dość inteligentną, by podnieść przednią nóżkę w nazistowskim pozdrowieniu, gdyby przypadkiem przechodził tam Adolf
  • Antoni Libera
    65. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Katarzyna Rygiel
    39. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    94. rocznica
  • Jerzy Andrzejewski
    31. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    25. rocznica
    śmierci
    Śniło mi się tej nocy, że znowu byłam w Manderley.
  • Jonasz Kofta
    26. rocznica
    Żeby coś się zdarzyło Żeby mogło się zdarzyć I zjawiła się miłość Trzeba marzyć
  • James Graham Ballard
    5. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcji i możliwych do wyobrażenia alternatyw. Można go porównać do naukowca, który (...) natrafia nagle na nie zbadany teren czy temat. Może jedynie wysuwać rozmaite hipotezy i konfrontować je z faktami.
  • Ladislav Klíma
    86. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • George Gordon Byron
    190. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Tadeusz Rittner
    93. rocznica