Clockwork Prince

Okładka książki Clockwork Prince Cassandra Clare
Okładka książki Clockwork Prince
Cassandra Clare Wydawnictwo: Walker Books Cykl: Diabelskie Maszyny (tom 2) fantasy, science fiction
Diabelskie Maszyny (tom 2)
Walker Books
2011-12-06
2011-12-06
infernal devices clockwork prince mechaniczny

Okładka książki Opowieści z Akademii Nocnych Łowców Cassandra Clare, Maureen Johnson, Sarah Res-Brennan, Robin Wasserman
Opowieści z Ak... Cassandra Clare, Ma...
Okładka książki Piękne istoty Kami Garcia, Margaret Stohl
Piękne istoty Kami Garcia, Margar...
Okładka książki Krąg Sara Bergmark Elfgren, Mats Strandberg
Krąg Sara Bergmark Elfgr...
Okładka książki Istoty chaosu Kami Garcia, Margaret Stohl
Istoty chaosu Kami Garcia, Margar...

Ostatnimi czasy stęskniłem się za światem nocnych łowców, więc postanowiłem kontynuować moją przygodę z Tessą.
Na starcie muszę powiedzieć, że ta książka mnie odrobine rozczarowała. Z biegiem czasu zauważam, że te książki są zdecydowanie dla osób w wieku dojrzewania a nie dla starszych czytelników. Sama akcja w sobie była całkiem niezła. Nie domyśliłem się zbiegów akcji oraz byłem zainteresowany dalszym jej rozwojem. Na minus na pewno będą relacje postaci. Większość nich była płytka i nie interesująca mnie w żadnym stopniu. O romansie mówić nie będę bo to dramat, szczególnie pod koniec książki.
Myślę, że to dobra pozycja dla nastoletnich czytelników lubiących lekką fantastykę z romansem w roli głównej.

Świetna kontynuacja. Trzyma poziom pierwszego tomu.

Świetna kontynuacja. Trzyma poziom pierwszego tomu.

Druga część serii o diabelsk8ch maszynach. Ciekawsza niż pierwsza część. Mniej mi się kojarzyło z serialem dlatego była ciekawsza. Dużo zwrotów akcji, pojawią się zmyrojkat miłosny i nie uchwytny czarny charakter. Kim jest Tessa ? Może dowiemy się w 3 tomie. Polecam dla tych co lubią czary, wampiry, czarownice i łowców potworów.

Jem to serduszko

Jem to serduszko

Skończyłam i mi teraz smutno

Skończyłam i mi teraz smutno

Infantylna mieszanina absurdu i niedorzecznego romansu z gatunku kocham na zabój ale nie mogę, bo siła wyższa.
Próba ubrania w podróbkę "Wichrowych wzgórz" i nawet cytowanie fragmentów Szekspira niewiele pomaga jeśli sama akcja jest niewiarygodna.

Drugi tom serii za mną. Im dalej w las... tym większa ogarnia mnie irytacja.

Nie dość, że liczba idiotycznych zachowań bohaterów wzrosła (no bo przecież logiczne jest, że na akcję idzie się w ciasno zawiązanym gorsecie tylko po to, by obserwować jak inni walczą),to na domiar złego pojawił się trójkąt miłosny, który jakby spojrzeć do tomu 1 - nie ma racji bytu.

Jedynym plusem okazuje się postać Willa - chłopaku, ratuj tę serię!

Jak tak dalej pójdzie, to od przewracania oczami dostanę zeza.

Zamierzam skończyć tom 3.

Zbierajcie hajs na moją korektę wzroku.

Drugi tom serii za mną. Im dalej w las... tym większa ogarnia mnie irytacja.

Jedynym...

Cassandra Clare słynie z takich cykli jak „Mroczne intrygi”, „Dary Anioła”, „Mroczne intrygi”, „Najstarsze klątwy”, „Diabelskie maszyny”, „Ostatnie godziny”, „Magisterium”. Ma na swoim koncie współtworzenie powieści graficznych oraz zbiorów opowiadań, a teraz na polskim rynku pojawił się „Strażnik Miecza” należący do cyklu „Sword Catcher”. Tworzone przez pisarkę historie są różnorodne. Łączy je jednak to, że zawsze w jakiś sposób pojawia się w nich magia, zjawiska, których nie da się wyjaśnić lub upatruje się działania sił nadprzyrodzonych. Wykreowane przez nią postacie zawsze są ciekawe i pozwalają na poruszenie ważnych aspektów życia społecznego. Do tego za każdym razem mamy wciągającą fabułę, pełną emocji przygodę, świetnie tkaną intrygę.

Po siedmiu latach w końcu zebrałam się na re-red drugiego tomu! :D
Świetnie było wrócić do tego świata i do bohaterów. Miałam parę zaskoczeń, bo po tylu latach torchę zapomniałam i czułam się, jakbym jednocześnie czytała coś nowego i coś dobrze znanego. Wyłapałem również rzeczy, na które wcześniej nie zwróciłam uwagi i które uzupełniły mój obraz na książek i serię jak zagubione puzzle na podłodze.
Za pierwszym razem czytając "Diabelskie maszyny" od razu zakochałam się w Willu i nie rozumiałam dlaczego Tessa w ogóle poczułam coś do Jema... Wtedy byłam albo za młoda, albo umknęły mi te rzeczy, które sprawiły, że teraz sama zakochałam się w nich obojgu :p Jednak i tak wciąż jestem team Will Herondale ;)
Powrót był cudowny, lecz przyznam, że pierwszy tom troszeczkę bardziej mnie wciągnął. Nie wiem z czego to wynika, lecz już w trakcie czytania odniosłam takie wrażenie j z odłożeniem książki ono zostało.

Po siedmiu latach w końcu zebrałam się na re-red drugiego tomu! :D

Genialna kontynuacja "Diabelskich maszyn" i chyba jedna z najlepszych książek przeczytanych przeze mnie w tym roku.

Tym razem Tessie, poza kontynuacją wątku z Mistrzem, musi podjąć sercowe decyzje, co może je wystawić na bardzo ciężkie chwile, pełne smutku i cierpienia.

Tak jak w poprzednim tomie - dostajemy wątek główny i ponownie mało tutaj odskoczni w postaci wątków pobocznych. Pogoń za Mistrzem staje się czymś w rodzaju rywalizacji pomiędzy rodami, a nie koniecznością. Zdesperowana Charlotte stara się udowodnić, że jest godna prowadzenia Instytutu, w czym mają pomóc jej poznani już bohaterowie.

Więcej opisów bohaterów i powrotów do ich przeszłości sprawia, że całość staje się o wiele ciekawsza, a czytelnik ma świadomość tego, jak bardzo Cassandra Clare rozbudowała całe uniwersum.

No i tak jak w poprzednim tomie - moim ulubieńcem pozostaje Henry. Jego roztrzepany sposób bycia jest świetny, a jego konfrontacja z żoną naprawdę mnie poruszyła.

Serdecznie polecam! Jestem w szoku, że sam dopiero teraz odkrywam ten wspaniały świat.

• Cassandra Clare