Mechaniczny książę

Cykl: Diabelskie Maszyny (tom 2)
Wydawnictwo: Mag
tłumaczenie
Anna Reszka
Clockwork Prince
Yossa

Inne wydania

W magicznym podziemnym świecie wiktoriańskiego Londynu Tessa znalazła bezpieczne schronienie u Nocnych Łowców. Jednakże bezpieczeństwo okazuje się nietrwałe, kiedy grupa podstępnych członków Clave zaczyna spiskować, żeby odsunąć jej protektorkę Charlotte od kierowania Instytutem. Gdyby Charlotte straciła stanowisko, Tessa znalazłaby się na ulicy… jako łatwa zdobycz dla Mistrza, który chce wykorzystać jej moc do własnych celów.
Z pomocą przystojnego i autodestrukcyjnego Willa oraz zakochanego w niej Jema Tessa odkrywa, że wojna Mistrza z Nocnymi Łowcami wynika z osobistych pobudek. Mistrz obwinia ich o spowodowanie tragedii, która zniszczyła mu życie. Żeby poznać tajemnice przeszłości, cała trójka odbywa podróże do mglistego Yorkshire, do rezydencji, w której kryją się nieopisane okropieństwa; do londyńskich slumsów i zaczarowanej sali balowej, gdzie Tessa odkrywa, że prawda o jej pochodzeniu jest bardziej złowieszcza, niż przypuszczała. Kiedy troje przyjaciół spotyka mechanicznego demona, który przekazuje Willowi ostrzeżenie, uświadamiają sobie oni, że Mistrz wie o każdym ich kroku… i że ktoś ich zdradził.
Tessa zaczyna zdawać sobie sprawę, że jej serce bije coraz mocniej dla Jema, choć nadal dręczy ją tęsknota za Willem, mimo jego mrocznych nastrojów. Coś jednak zmienia się w Willu, kruszeje mur, który wokół siebie zbudował. Czy odnalezienie Mistrza uwolni Willa od sekretów i da Tessie odpowiedzi na pytania, kim jest i dlaczego się urodziła?
Kiedy poszukiwania Mistrza i prawdy narażają przyjaciół na niebezpieczeństwo, Tessa odkrywa, że połączenie miłości i kłamstw może zdeprawować nawet najczystsze serce.

źródło opisu: Wydawnictwo MAG, 2012

• Red Rising: Gwiazda zaranna
  • Hotel Bankrut
  • Pozwól jej odejść
  • Bohaterowie są zmęczeni
  • Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
  • Pamiętnik Mary Berg. Relacja o dorastaniu w warszawskim getcie
  • Nasza własna wyspa
  • Obce dziecko
  • Pułapka
  • Saga Puszczy Białowieskiej
  • Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
  • Ostatnia żona Tudora. Poskromienie królowej

7,36 (14 ocen i opinii)
Bohaterowie są zmęczeni
Maria Nurowska

8,33 (3 ocen i opinii)
Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
Caitlin Moran

7,33 (3 ocen i opinii)
Saga Puszczy Białowieskiej
Simona Kossak

8,25 (4 ocen i opinii)
Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
Jennifer Donnelly

7 (2 ocen i opinii)
Ostatnia żona Tudora. Poskromienie królowej
Philippa Gregory

7,33 (3 ocen i opinii)
Poziom zero
Sara Mannheimer

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników (11965)
exaleksandras | 2013-10-19
Przeczytana: 18 października 2013

Wielkie brawa i owacje na stojąco!

* * *
Ponownie Cassandra Clare wykonała swoją pracę perfekcyjnie. Otwarcie mówię, że są momenty w których łzy strumieniami płynęły mi po policzkach. Myślę o Tessie, Willu oraz Jemie 24 godziny na dobę! Ten świat pochłonął mnie całkowicie. Mój umysł żyje własnym żywotem w wiktoriańskim Londynie.
Stwierdziłam u siebie mechanicznąmanię. Na szczęście jest to nieuleczalne.

Dia | 2016-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2016

Po przeczytaniu pierwszego tomu od razu zaczęłam czytać drugi tom. Bardzo jestem zadowolona z tego bo książka ponownie wciągnęła i bardzo mi się spodobała.
Tym razem Charlotte może stracić Instytut. Skutkiem czego Tessa zostanie bez domu i stanie się bardzo łatwą ofiara Mitrza, Okazuje się jednak,że ekipa z instytutu nie podda się tał łatwo i zrobi wszystko aby zrealizować misję wyznaczona przez Clave i odszukać miejsce pobytu Mistrza.
Dzielni nocni łowcy odkrywają motywy postępowania i powody nienawiści do Nocnych Łowców.
Ale wszytsko będzie zawarte w książce , więcej nie zdradzę ale polecam ;-)

książek: 1914
detektywmonk | 2015-08-27

Po sporej przerwie wracam do cyklu Diabelskie Maszyny.Wracam z wielką nadzieją,że będzie to dobre przypomnienie sobie tego co działo się w tomie numer jeden.
Co prawda przez ten czas przeczytałem,tyle książek,że nie myślałem o bohaterach i bohaterkach tomu pierwszego.Ale gdy zacząłem czytać od razu wszystko sobie przypomniałem.Na nowo poznawałem Tessę,Sophię,Jema i Willa.
I ich niesamowite przygody w Londynie.Londynie Wiktoriańskim.
Na nowo,odżyli na kartach książki Nocni Łowcy.I rzecz chyba najważniejsze,te "diabelskie maszyny".Dziś pewnie by wzbudzały radość co najwyżej w muzealnej gablocie.
Ale wtedy,nic dziwnego że wzbudzały strach u postaci z książki.
Mechaniczny Książę to książka młodzieżowa.Choć autorka próbuje tu przemycić pewne wartości.Jak choćby miłość,czy to że jedna z dam zostanie mamą.Która,a to nie napiszę.
I fantastyczny koniec książki.Tak ciekawy,że już się nie mogę doczekać tomu trzeciego.W bibliotece jest.Więc już niedługo...

Wiecie, za co uwielbiam Cassandrę Clare? Za emocje, których dostarcza mi wraz z każdą kolejną książką, która wyszła spod jej pióra. Za śmiech, łzy, strach i gniew, których doświadczyłam podczas lektury tej książki. Świat przez nią stworzony niesamowicie nią zawładnął, a wszyscy wykreowani przez nią bohaterowie stali się moimi przyjaciółmi. Charlotte, która stawia swoich przyjaciół ponad sobą, wiecznie rozczochrany Henry, irytujący Will, który tak naprawdę posiada w głębi serca wiele miłości dla otaczających go ludzi, delikatny Jem, rozświetlający swoją obecnością nawet najczarniejszy mrok, zagubiona w swoich uczuciach Tessa, na pozór wątła Sophie, posiadająca wiele zrozumienia, nawet Jessie, która w swojej goryczy zabrnęła tak daleko... Świat Nocnych Łowców stał się moim światem, przeżywam ich rozterki i problemy tak, jakby były moimi własnymi. Pani Clare niewątpliwie jest mistrzynią kreowania równoległej rzeczywistości - tego niesamowitego świata, z którego nie chcę wracać i już...

kaktusowaona71 | 2015-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2015

Część druga "Mechanicznych maszyn" okazała się być zdecydowanie lepsza od swojej poprzedniczki. Przez większość książki towarzyszy nam obraz szarego, mokrego, przygnębiającego w klimacie, Wiktoriańskiego Londynu, w którym pokazano nam nie tylko słodkie obrazki z życia klas wyższych, ale i "drugą stronę monety" odsłaniającą brudną, cuchnącą i niebezpieczno-tajemniczą czy zamkniętą w sobie,na kształt enklawy, rzeczywistość Londyńskiej biedoty i półświatka ze "złych dzielnic".
Pani Cassandrze nareszcie udało się odnaleźć właściwy klimat, który mimo tego co napisałam powyżej- w jakiś sposób zaczął oddawać tą samą fascynującą atmosferę z jaką spotkaliśmy się już w "Darach Anioła".
W "Księciu" otrzymujemy wyjaśnienie wielu niezrozumiałych dla nas w pierwszym tomie, zachowań głównych bohaterów. A wyjaśnienia te są mocno zaskakujące i w konsekwencji budzą w nas uczucie głębokiego współczucia i sympatii, dla postaci, które wcześniej zdawały się nam na to zbyt kontrowersyjne.
Wątek...

książek: 2084

WOW! WOW! WOW!
Druga część równie świetna, emocjonująca i przyprawiająca o brak tchu jak pierwsza! Aż krzyczy, by przeczytać kolejną!
Polecam :D:D:D.

Alissia | 2015-05-29
Przeczytana: 26 maja 2015

'Mechanicznego Anioła' czytałam w sierpniu i sięgając po II tom, z tak okropnym opóźnieniem bałam się, że nie odnajdę się w fabule. Na szczęście po kilku stronach znów trafiłam do idealnego świata wykreowanego przez Panią Clare. Czytając, miałam wrażenie, że w nim jestem i przeżywam wszystko razem z bohaterami.
Więc cóż mogę powiedzieć, książka jest po prostu GENIALNA, tak, G E N I A L N A!!! Mogłabym czytać to dniami i nocami.
'Mechaniczny Książę' dowodzi, że Cassandra jest świetną pisarką, zdecydowanie jedną z moich ulubionych. Od razu zabrałam się za III tom i mam nadzieję, że zaskoczy mnie jeszcze bardziej. Zdecydowanie polecam całą serię :)

młoda_pisarka | 2014-01-04
Przeczytana: 17 maja 2013

To prawda, że środkowa część wychodzi najlepiej.
Po przeczytaniu "Mechanicznego Anioła" byłam wręcz oczarowana, po przeczytaniu "Mechanicznego Księcia" długo zaś nie mogłam przestać myśleć o zakończeniu książki, ale też i o tym, co się w niej wydarzyło.
Tessa i Jem, no i jeszcze Will... trudno było przebrnąć przez tą część trylogii nie przejmując się dalszym losem bohaterów.
Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że książka jest wciągająca i niesamowita.
Polecam!

Kathy | 2011-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2011

Jeszcze nigdy żadna książka nie wywołała u mnie takich emocji. Czytałam oczywiście po angielsku, więc bez szczegółów, ale ogólne przesłanie ogarnęłam. Cassandra Clare znowu zaskakuje! A myślałam, że już nie może być lepiej niż w 'Darach Anioła'. Książka jest dosyć długa, jednak dzieje się w niej tyle, że nie miałam jej dosyć. Bohaterowie są niesamowici, każdego lubię za coś innego- chociaż niektórzy przypominają tych z 'Darów Anioła'. Reakcje, jakie między nimi zachodzą powodowały u mnie ataki serca. A na początku sądziłam, że będzie to kolejna historia o dziewczynie, w której kocha się dwóch chłopców. Jednak autorka dodała tu swoje trzy grosze i wyszła z tego nie tyle romantyczna opowieść, co niesamowita historia Nocnych Łowców, przepełniona napięciem i tajemnicami, dla której tłem jest świetnie opisany Londyn. Każda wypowiedź postaci, każdy dialog wywoływał u mnie dreszcze. Musiałam się powstrzymywać, by nie zjechać myszką na koniec książki i zobaczyć, jak to się wszystko...

"Mój mały mechaniczny książę"

Książka, po przeczytaniu której, pozostaje satysfakcja i chyba najbardziej optymistyczne zakończenie z wszystkich dotychczasowych książek pani Clare. I choć nie poznaliśmy tajemnicy pochodzenie Tessy, to dużo innych sekretów należy już do nas, a stoją za nimi: klątwy, zdrady i kłamstwa. W ich świetle inaczej spojrzymy na bohaterów.

Choć świat Nocnych Łowców w zasadzie jest ten sam, a wizerunki bohaterów podobne do mieszkańców nowojorskiego Instytutu, to wiktoriańskich bohaterów połączyły już zupełnie inne relacje, uczucia, nadzieje i zobowiązania. Każdej z głównych postaci można przyrównać jej odbicie z przyszłości, dzielą podobne cechy charakteru; ale mają już oni swoje inne historie.
Jasmine i Isabelle mają podobne charaktery, ale ich losy przybiorą tak odmienne ścieżki.
William to niezaprzeczalny Jace - młody, cyniczny, przekonany iż jest niezdolny do miłości.
Jego parabatai to Jem, ale nie przypomina w niczym towarzysza broni Alexa. Więź, jaka...

zobacz kolejne z 11955
Na półkach