Z następnym będzie zupełnie inaczej

Okładka książki Z następnym będzie zupełnie inaczej Eva Heller
Okładka książki Z następnym będzie zupełnie inaczej
Eva Heller Wydawnictwo: Książka i Wiedza literatura piękna
Beim nachsten Mann wird alles anders
Książka i Wiedza
1993-01-01
1993-01-01
Wawrzyniec Sawicki, Zbigniew Bauer
mężczyzna miłość ideał związek kobieta poszukiwania marzenia

Świetnie napisana, pełna humoru (o co nie podejrzewa się niemieckich pisarzy)opowieść o szukaniu ideału mężczyzny. Ma być lepszy niż ostatni, a tymczasem niestety każdy jest taki sam lub nawet gorszy. Zapamiętałam cytat z tej książki "Lepszy koszmarny koniec, niż koszmar bez końca".

Konstancję poznajemy w momencie, gdy postanawia rozstać się ze swoim partnerem- Albertem... Przez kolejne prawie 300 stron obserwujemy, jak Konstancja miota się między jedną decyzją a drugą. Czasem odnoszę wrażenie,że ona sama nie wie,czego chce ( pomimo iż ma 27 lat). Jest zadufana, robi na mnie wrażenie "pustej blondynki z dowcipów", ma wysokie mniemanie o sobie ( " w tym związku to ja jestem odpowiedzialna za poziom kulturalny", nie mówi,że spotyka się z elektrykiem, bo ma on za niski status społeczny...).
Może w roku 1987, kiedy książka ta została wydana, uzyskała miano bestselleru, ale dziś...? Miałam silne pragnienie przerwania lektury,ale w pewnym momencie usłyszałam chichot własnej duszy i jakoś dobrnęłam do końca. Polecam do niej kieliszek ( lub dwa) dobrego wina, będzie łatwiej znieść zachowanie Konstancji...

Zupełnie nie rozumiem, jakim sposobem powieść ta stała się swego czasu bestsellerem.

Wbrew recenzjom wydawcy, nie jest ani błyskotliwa, ani zabawna, ani porywająca. Perypetie głównej bohaterki są nijakie, podobnie jak jej refleksje na temat mężczyzn i miłości.

Szczerze mówiąc, najzwyczajniej w świecie wynudziłam się przy tej lekturze jak mops:)

• Poukładane
  • Biblioteka publiczna
  • Dawno temu...
  • Powieści
  • Literatura piękna

Dodaj cytat z książki Z następnym będzie zupełnie inaczej