Pocałunek Anioła

Okładka książki Pocałunek Anioła Elizabeth Chandler
Okładka książki Pocałunek Anioła
Elizabeth Chandler Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Pocałunek anioła (tom 1) fantasy, science fiction
Pocałunek anioła (tom 1)
Kissed By an Angel
Wydawnictwo Dolnośląskie
2012-01-31
2009-07-08
1995-07-01
Dorota Strukowska
anioł miłość wiara

Sympatyczna ale i smutna. Pomimo opisu z tyłu książki, zostałam zaskoczona postacią anioła. Całkowicie się tego nie spodziewałam. Fajny pomysł, sporo ciekawych postaci pobocznych. BOSKI Tristan i do wypadku fajna Ivy, później dziwna podczas żałoby. Zakończenie z niespodzianką. Czytam dalej, mam nadzieję, że nabierze jeszcze rozpędu.

SPOILER ,SPOILER
--------------
w opisie „Miłość, której nie można uśmiercić. Niebezpieczeństwo, którego nie można zlekceważyć”
Książa o miłości, 6 tomów, a na 2 kartki przed zakończeniem bohaterka ginie zostawiając go samego
wystarczyłoby aby autorka dała 4 zdania że za zasługi dziewczyny czyli zabicie demona Bóg każe wracać jej duszy do ciała
książka miałaby sens ,tak przez 6 tomów przelewają temat i końcówka "powala"

SPOILER ,SPOILER
--------------
książka miałaby sens ,tak...

Długo cykl Pocałunek anioła leżał u mnie na półce i czekał na swoją kolej.
Powiem tak - seria jako taka nie jest zła. Idealna pozycja dla nastolatków.
Niestety dla mnie (a naście lat mam już dawno za sobą) jest ona zbyt przesłodzona.
Idealna dziewczyna - mądra, piękna, utalentowana itd.
Zakochuje się w niej przystojny chłopak, który świata poza nią nie widzi itd. Wątek, który już niejeden raz był wykorzystywany w książkach.
Jednak los postanowił im przeszkodzić.... A właściwie nie los, tylko kto?
Tego Tristan będzie się próbował dowiedzieć.

Długo cykl Pocałunek anioła leżał u mnie na półce i czekał na swoją kolej.
Powiem tak - seria jako taka nie jest zła. Idealna pozycja dla nastolatków.
Idealna dziewczyna - mądra, piękna, utalentowana itd.

Seria młodzieżowa, skierowana zdecydowanie do nastoletniego czytelnika. Seria opowiada o miłości, której śmierć nie kończy oraz o przyjaźni, której siła potrafi pokonać zło. Pomysł dość ciekawy, język niewymagający. Czyta się lekko i szybko, ale książki nie porywają dojrzałego serca ;)

Średnio mi się podobała książka. Jedynie ostatnie strony zachęciły mnie do dalszej lektury ale jedynie z czystej ciekawości.

„Pocałunek anioła” to właściwie nic innego jak bajeczka dla nastolatków. Sięgnęłam po nią tylko dlatego, że leżała w mieszkaniu mojej mamy od zamierzchłych czasów i wytrwale na mnie czekała, a przyszedł czas by pozbyć się niedoczytanych pozycji sprzed lat.

Główna bohaterka, Ivy, wierzy w istnienie aniołów i ich wspaniałe moce. Wszystko w jej życiu układa się niemal idealnie, jednak równowaga zostaje zachwiana przez wypadek samochodowy, który odbiera jej największą miłość – Tristana. Jej świat legł w gruzach, a Ivy nie może pogodzić się ze stratą i traci swoją wiarę. Zostaje jej tylko niewypełniona pustka, pozostała po ukochanym.

Historia brzmi ciekawie i może gdyby była napisana pod starszego, dojrzalszego czytelnika, oceniłabym ją wyżej niż na pięć gwiazdek. Akcja pędzi jak szalona by zmieścić się w nieszczęsnych 220 stronach, na czym, moim zdaniem, wiele traci. Wierząc opisowi powinnam poczuć lekki dreszczyk emocji, w końcu bohaterce grozi niebezpieczeństwo. Niestety, autorka zdecydowała się tutaj na bardzo mocny cliffhanger i ostatecznie nie dowiadujemy się w tej kwestii niemalże niczego.

Reasumując - książka o której dość szybko można zapomnieć. Do przeczytania w przerwie od czegoś bardziej zajmującego lub w tramwaju, bo kompletnie nie trzeba się na niej skupiać. Być może kiedyś sięgnę po następną część żeby zapełnić czas w poczekalni u lekarza, aczkolwiek nie jest to coś co porywa i zachwyca.

Hmmm, jakby najlepiej ująć tą pozycję książkową? Takie trochę "Uwierz w ducha",a w zasadzie w tej sytuacji -uwierz w anioła (oczywiście wszystko osadzone w nastoletnim świecie). Pierwszy tom tak naprawdę jest długim wstępem,więc dopiero na ostatnim stronach następuje zwrot akcji i choć nie jest to nader wybitne dzieło,to czyta się przyjemnie i jak mamy ochotę poczytać coś,co nie wymaga naszego dużego skupienia,to można sięgnąć po "Pocałunek Anioła" i trochę się odprężyć. No i oczywiście duży plus za przemiłą kocicę,która umila czytanie swoją futerkową osobą 🙂

Pocałunek anioła
Ivy od zawsze wierzy w anioły. Ma ich figurki i często modli się do nich. Zaczęło się, gdy prawie utonęła i zobaczyła piękna skrzydlatą postać. Od tego czasu panicznie boi się wody, a aniołów traktuje bradzi poważnie. Gdy przeprowadza się do nowego miasta i zaczyna chodzić do nowej szkoły spotyka prawdziwe przyjaciółki, które zaczynają ją łączyć z najpopularniejszym chłopakiem w szkole - Tristanem. Lecz dziewczyna dobrze wie, że ten chłopak nie jest dla niej. Ma własne problemy w nowym domu, z nową rodzina. Nie chce do tego dokładać szkolnych problemów sercowych.
Tristan zakochał się od pierwszego spojrzenia w pięknej Ivy. Lecz ona nie zwraca na niego uwagi. W dodatku ma być nową siostra największego podrywacza w szkole, który ma wiele spin z chłopakiem. Tristan z pomocą swojego przyjaciela wkręca się jako kelner na wesele matki Ivy. Niestety nie wszystko poszło tak jak sobie chłopak zaplanował. Jednak po wielu próbach poderwania Ivy, w końcu to mu się udaje i zaczynają chodzić ze sobą. Jednak jeden wypadek zmienia wszystko...

Pocałunek anioła

Dziś powiedziałabym, że szmira, ale 16-letnia ja kochała tą książkę całym serduchem.