Bratnie dusze

Okładka książki Bratnie dusze Elizabeth Chandler
Okładka książki Bratnie dusze
Elizabeth Chandler Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Pocałunek anioła (tom 3) fantasy, science fiction
Pocałunek anioła (tom 3)
Soulmates
Wydawnictwo Dolnośląskie
2012-04-25
2012-04-25
1995-09-01
Dorota Strukowska

Tristan i Ivy znowu razem, choć nie tak jakby chcieli. Odkrycie zabójcy i jego motywów zagraża życiu dziewczyny i jej najbliższym. Teraz liczy się jak najszybsze znalezienie dowodów. Tylko czy wszystkim można ufać?

Trzecia część była równie dobra, co poprzednie, ale też bez szału. Po odkryciu zabójcy opowieść bardzo fajnie się rozwijała w tym kierunku, dużo się działo. I jak dla mnie ta część zasługuje na finał, bo skończyła się tak, jak powinna. A tu widzę, że jeszcze są kolejne części... Pewnie do nich zajrzę, oby nie zepsuły całej serii.

Na półkach: , , , , , , , , ,

Trochę mroczna! Nie spodziewałam się takiego psychopaty. Jak zawsze od połowy bardzo wciągająca i dużo akcji. Główna bohaterka dojrzewa, Tristan pomaga. Dalej bajka dla dzieci i czasem jakiś buziaczek.
Wszystko się ładnie wyjaśnia i rozwiązuje w tej części. Nie wiem dlaczego są jeszcze trzy następne. Tak się ładnie skończyło, że nie mam ochoty czytać dalej.

Książka Bratnia Dusza 'Eliżbieth Chandler to trzecia część serii "Pocałunek anioła". Ta część poświęcona jest chłopakowi Ivy który jako anioł stróż swojej ukochanej próbuje do niej dotrzeć i ją chronić. Jest to dowód na to że nasi bliscy mimo iż nie są z nami ciałem nadal nad nami mogą czuwać i nam pomagać. Nie jest to jednak łatwe gdyż wielu ludzi nie wierzy w obecność aniołów jak bohaterka tej książki która po mimo ogromnej rozpaczy i tęsknoty za ukochanym nie jest w stanie zrozumieć że jej ukochany nadal nad nią czuwa . Tylko jak długo…?
To naprawdę wyjątkowa książka a właściwie cała seria. I choć nie jestem fankom tego typu literatury to jednak bardzo przyjemnie mi się czytało tą serię i będę ją wam polecać bo jest naprawdę warta uwagi.

Tristan tęskni za Ivy i próbuje ją chronić za pomocą Willa i Beth.
Czy uda mu się wygrać z Gregorym?
Szczerze Ivy mnie strasznie denerwuje. Jej postać jest według mnie naiwna i łatwowierna.
Czytam tą serię tylko dlatego, że nie lubię zostawiać niedokończonych książek, ale szczerze jest to jedna z niewielu serii, gdzie wprost wypatruję jej końca.
Podtrzymuję swoje zdanie co do niej.
Dla młodzieży jak najbardziej, dla starszego czytelnika już niekoniecznie.

Tristan tęskni za Ivy i próbuje ją chronić za pomocą Willa i Beth.
Czy uda mu się wygrać z Gregorym?
Podtrzymuję swoje zdanie co...

"Bratnie dusze" to trzeci tom pierwotnej trylogii "Pocałunek anioła" Elizabeth Chandler. Czemu pierwotnej? Za chwilę wytłumaczę.

Ivy i Tristan to klasyczna para zakochanych w sobie nastolatków do czasu, aż pewnego dnia wracają samochodem z imprezy i mają wypadek, w którym ginie Tristan. Tylko czy aby na pewno był to wypadek? Tristan powraca na ziemię jako anioł, aby strzec Ivy i pomoc rozwiązać zagadkę, kto i dlaczego chciał żeby zginęli. Jakich wrogów mogło mieć dwoje dobrze uczących się nastolatków? Ivy nie widzi Tristana ale czuję jego obecność, jedyne co musi zrobić to w niego uwierzyć. Czy to będzie takie proste dla dziewczyny załamanej po śmierci ukochanego?

Trzeci tom rozwiązuje wszystkie tajemnicze wypadki i morderstwa oraz pozwala przejrzeć na oczy nie którym bohaterom a innym w końcu się pożegnać. Czemu pisałam, że pierwotnie to była trylogia? Ponieważ wszystkie trzy tomy wyszły spod pióra pisarki w 1995 roku, a kolejne trzy tomy napisała od 2012 roku. Ukazując dalsze przygody bohaterów rok później. Mam te tomy na półce ale "Bratnie dusze" na sam koniec wycisnęły ze mnie sporo łez, więc nie wiem kiedy sięgnę po kontynuację. Większości bohaterów naprawdę trudno nie lubić. Autorka naprawdę dobrze rozpisała wszystkie postacie i wątki i gdyby nie wydarzenia paranormalne to byłby to naprawdę dobry kryminał.

1997

Powiem wam że to fantasty-criminal super się czyta i ciekawa jest polecam.

Powiem wam że to fantasty-criminal super się czyta i ciekawa jest polecam.

Ludzie traktują Ivy jak rozchwianą emocjonalnie niedoszłą samobójczynię. Tylko nieliczni znają prawdę na temat jej rzekomej próby rzucenia się pod pociąg. Sama nastolatka po tym traumatycznym przeżyciu na nowo zaczyna wierzyć w anioły, a co za tym idzie, dostrzega czuwającego nad jej bezpieczeństwem zmarłego Tristana. Od tej pory obydwoje próbują dowiedzieć się, kto stoi za wypadkami w życiu Ivy. A wróg jest bardzo blisko.

Czy ludzie uwierzą w końcu Ivy i staną po jej stronie? Jakie konsekwencje będzie miała miłość nastolatki i anioła?

Co za książka! Spośród trzech tomów serii, które do tej pory przeczytałam, ten spodobał mi się najbardziej. Walka dobra ze złem toczy się od pierwszej do ostatniej strony. Zadziwiło mnie, w jaki sposób autorka poprowadziła wątek romantyczny – jego zakończenie można interpretować jako słodko-gorzkie, nie jest takie, jakie myślałam, że będzie.

Po lekturze nasuwa mi się pytanie: co autorka napisze dalej? Wiem, że istnieje następny tom; widziałam „Wieczną tęsknotę” w bibliotece i jestem pewna, że wypożyczę ją przy najbliższej okazji. Boję się jednak trochę, że będzie to część napisana „na siłę”, bo „Bratnie dusze” rozwiązują główny wątek i większość wątków pobocznych. Nie ma co jednak gdybać – trzeba się przekonać!

Wydanie podobne do pozostałych tomów, okładka ma znany już błękitny kolor, na okładce dwie postaci, kobieta i mężczyzna, który ma zawieszony na szyi zaakcentowany na czerwono klucz, będący jednocześnie „kluczem” do rozwiązania książkowej zagadki.

Ciekawa książka tylko czytając ją od samego początku miałam wrażenie, że jest powtórką dawno już opowiedziane historii. Skojarzenie z filmem Uwierz w ducha też przychodzi do głowy. No i mało realne zachowanie rodziców a może w USA mają inne podejście do dzieci.... W każdym razie szybko się czyta.

,,Bratnie dusze" to 3część ,,Pocałunku Anioła " .

Ivy po swojej rzekomej próbie samobójczej musi chodzić do psychologa ,przekonywać innych ,że wcale nie chciała się zabić i jest jak najbardziej normalna .Oczywiście nie jest to łatwe bo ktoś robi wszystko by uważano ją za wariatke.Relacje między nią a Gregorym zmieniają się o 180stopni ,Ivy widzi go w innym świetle,już mu nie ufa ,uważa za zagrożenie a mimo to nadal uwielbiam wszystkie ich dialogi ,spotkania itd Gregory nadal jest jedną z postaci które ciekawią mnie najbardziej,napędza całą akcję .Moją uwagę w tej części przykuwa również Will,Eric i o dziwo Lacey :)
Jedną z ważniejszych rzeczy jest fakt,że główna bohaterka ponownie zaczyna wierzyć w anioły i dzięki temu może w końcu rozmawiać z Tristianem .Przyznaje ,że większość ich dialogów mnie nudziła ..nie licząc ich ostatniej rozmowy ,która była trochę wzruszająca.Nie podobały mi się też za bardzo momenty ,które miały wprowadzić trochę humoru bo wydawały mi sie takie dziecinne i trochę nie na miejscu .Dla mnie najważniejsza była akcja ,wątek kryminalny ,odkrycie prawdy ,śmierć ważnych postaci ..to naprawdę zrobiło na mnie duże wrażenie .Na początku miałam myśli ,że to najsłabsza z dotychczasowych części Ale później rozkręciła się i pokazała mi jak bardzo się mylę .To naprawdę bardzo udana kontynuacja ,dużo się w niej dzieje i dostarcza wielu różnych emocji .Zakończenie nie jest tak zaskakujące jak poprzednie Ale ładne ,daje taką nadzieję na lepsze jutro ,żeby patrzeć w przyszłość i sprawia wrażenie ,że to już koniec historii Ale wiem ,że są kolejne części .Jestem ciekawa Co się jeszcze wydarzy :)

,,Bratnie dusze" to 3część ,,Pocałunku Anioła " .