Arizona

Tłumaczenie: Kinga Dobrowolska
Cykl: (Nie)Umarli (tom 2)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Beautiful Dead. Arizona.
Querida

Od wielu tygodni (Nie)Umarli nie nawiązywali kontaktu z Dariną. Pogrążona w tęsknocie dziewczyna, wierzy jednak, że wkrótce się pojawią, gdyż minęło już 10 miesięcy odkąd Arizona utonęła w jeziorze Hartmann. Mogłoby się zdawać, że było to samobójstwo, ale nie wszystko jest jednak jasne. Topienie się w oddalonym od miasta i ukrytym jeziorze nie pasuje do charakteru królowej dramatyzmu, jaką była Arizona.
Darina musi pomóc koleżance, tak jak pomogła Jonasowi.
Ale czas biegnie nieubłaganie…

źródło opisu: Egmont Polska

źródło okładki: Egmont Polska

Asia | 2011-09-09

Zakochałam się w tej książce, nie mogę doczekać się historii Summer :) Polecam

Animi | 2012-12-22
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone, 2012
Przeczytana: 22 grudnia 2012

Widzę przede wszystkim bardzo dużo niedociągnięć.
Bo dlaczego Arizona ukrywała fakty ze swojego życia, równocześnie chcąc jak najbardziej pomóc w odkryciu przyczyn swojej śmierci? Czemu wyczyszczono pamięć Kylowi dopiero po tym jak zabił Jona i czemu w ogóle zabierano ich w przeszłość, skoro i tak mieli o tym zapomnieć? To tak jakby wszystko sprowadzało się do tego, że (Nie)Umarli pragnęli śmierci Jona, tylko nie chcieli sami być za nią odpowiedzialni. Czemu w ogóle próbowano za wszelką cenę poznać powody śmierci Arizony, skoro i tak można było po prostu przenieść się w przeszłość, co od razu wszystko by wyjaśniło? Czemu (Nie)Umarli stanowili tak nieliczną grupę, skoro ponoć każdy zapominał co się działo z nim bezpośrednio przed śmiercią, tak więc idąc tym tropem, nie tylko kilka osób nie znało przyczyn swojego zgonu, ale nikt, kto umarł, ich nie znał?
Tak więc treść była niedopracowana i, swoją drogą, przewidywalna, a i momentami nieco nużąca. Miała w sobie kilka dobrych ...

aggie | 2012-03-29
Przeczytana: 01 lutego 2012

Lepsza od pierwszej części, nie nudziła tak bardzo i ogólnie więcej się działo. Nadal denerwuje mnie zachowanie głównej bohaterki i nie mogę znieść tych tatuaży skrzydeł - ten pomysł wydaje mi się zarówno banalny i tandetny. Ale ponieważ w tej historii chodziło o Arizonę - pyskatą i tajemniczą - więc było całkiem ciekawie. I wzruszał mnie wątek o autystycznym bracie Arizony - chyba nawet raz się popłakałam.

Dominika | 2013-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2013

Książkę przeczytałam bardzo szybko ale po prostu nie mogłam się od niej oderwać . Bardzo ciekawiła mnie postać Arizony ale i tak w mojej głowie na długo pozostanie Raven wraz z talentem tworzył coś niesamowitego .

Agnesja | 2011-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2011

Po zaskakującej pierwszej Księdze z serii „(Nie)Umarli” autorstwa Eden Maguire, z chęcią przystąpiłam do lektury następnej części, w której to Darina musi odkryć tajemnicę śmierci Arizony. Miałam nadzieję, że ta pozycja okaże się równie ciekawa jak poprzedni tom, ale niestety muszę przyznać, że troszeczkę się zawiodłam. Czego mi zabrakło?

Darina wkroczyła do świata (Nie)Umarłych, istot zawieszonych między życiem a śmiercią szukających wyjaśnienia jeszcze nie do końca rozwiązanych spraw. Dziewczyna, aby jak najdłużej pozostać przy Phoenixie, podejmuje się niełatwego zadania – pomaga w odkryciu przyczyn śmierci każdego z czterech zmarłych w tamtym roku uczniów szkoły w Ellerton. Jonas zaznał już spokoju i udał się na drugą stronę. Teraz przyszła kolej na rozwiązanie tajemnicy Arizony, dziewczyny utopionej w jeziorze Hartmann. Jednak czy pewna siebie, twarda mistrzyni zawodów pływackich miałaby jakikolwiek powód aby popełnić samobójstwo? Czy taj jak w przypadku Jonasa, miało miejsce...

kate627 | 2013-04-13
Przeczytana: 08 kwietnia 2013

mój_diabeł_stróż | 2013-06-03
Na półkach: Przeczytane, Wymieniłam

Książka ogólnie bardzo fajna, ale jak dla mnie była troszkę gorsza niż pierwsza część.

AnnieK | 2012-01-16
Przeczytana: 14 stycznia 2012

Darina po raz drugi zaczyna swoje śledztwo w poszukiwaniu prawdy, tym razem na temat śmierci Arizony. Od odejścia Jonsona minęło kilka dni, Darina jest zrozpaczona, że nie może spotkać się z (Nie)Umarłymi, gdy w końcu pojawia się po nią Phoenix. Tym razem ma utrudnione zadanie, gdyż Arizona nie jest typem wylewnego człowieka i posiada dużo sekretów, których nie chce ujawnić. Darina dowiaduje się wiele szokujących informacji na jej temat. Jej zdanie o dziewczynie się zmienia, gdy poznaje prawdziwe życie bogatej koleżanki ze szkoły. A prawda o jej rzekomym samobójstwie zaszokuje każdego.

Tak jak w poprzedniej części tak i w tej znajdziemy bardzo dobrze rozwinięty wątek kryminalny, który jest prowadzony przez nastolatkę. Podczas szukania prawdy o samobójstwie Arizony, Darina napotka wiele przeszkód, które nie obejdą bez pozostawionych śladów.

Arizona jak i jej rodzina skrywa wiele sekretów, których nawet nie chciała ujawnić po śmierci, nawet jeśli mogłyby one pomóc w docieczeniu...

little-martyna | 2016-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2016

Druga część cyklu "(Nie)umarli" jest moim zdaniem o wiele lepsza od pierwszej. Czyta się o wiele przyjemniej, szczególnie zakończenie wciąga. Postacie Raven'a i Arizony tak mnie zaciekawiły, że nie odkładałam książki tak często, jak to było w przypadku pierwszej części. Jednak Darina nadal nie przypadła mi do gustu. Jest sztuczna, a opisy jej uczuc do Phoenix'a miałam ochotę po prostu ominąć. Książke tak naprawdę przeczytałam dla rozwiązania sprawy Arizony, a nie dla główne bohaterki. Ciężko czytać coś w czym główna postać tak denerwuje jak Darina, jednak jakoś dotrwałam do końca i mogę dać ocenę "dobra", bo zakończenie naprawdę mi się spodobało.

Ewka | 2012-09-19
Przeczytana: 14 września 2012

Książka ogólnie mi się podoba jednak bardziej byłam zadowolona księgą 1. W tej części zaczęło mnie denerwować zachowanie i postępowanie Dariny, a rozwikływana historia śmierci Arizony też nie była jakoś strasznie wciągająca, prawdę mówiąc jej było najmniej w książce.