Śmierć demona

Tłumaczenie: Iwona Zimnicka
Cykl: Hanne Wilhelmsen (tom 3)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Demonens død
Ag2S

Trzecia część znakomitego cyklu o detektyw Hanne Wilhelmsen. W prowadzonym przez Armię Zbawienia domu dziecka zostaje brutalnie zamordowana wychowawczyni. W tym samym czasie ucieka stamtąd dwunastoletni Olav. Czy jego ucieczka ma związek z zabójstwem? W trakcie śledztwa komisarz Hanne Wilhelmsen odkrywa wiele mrocznych tajemnic związanych z funkcjonowaniem instytucji. Wśród podejrzanych są...

Trzecia część znakomitego cyklu o detektyw Hanne Wilhelmsen.

W prowadzonym przez Armię Zbawienia domu dziecka zostaje brutalnie zamordowana wychowawczyni. W tym samym czasie ucieka stamtąd dwunastoletni Olav. Czy jego ucieczka ma związek z zabójstwem? W trakcie śledztwa komisarz Hanne Wilhelmsen odkrywa wiele mrocznych tajemnic związanych z funkcjonowaniem instytucji. Wśród podejrzanych są zarówno wychowawcy, jak i wychowankowie… Powieść kryminalna o winie i pokucie, zaskakująca do ostatniej strony i poruszająca ważny problem ingerencji państwa w opiekę nad dzieckiem.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2011

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Anika | 2013-08-06
Przeczytana: 25 lipca 2013

Udana mieszanka kryminału i powieści psychologicznej. Tematyka dziecka trudnego, z zaburzeniami psychospołecznymi jest bardzo interesująca, do tego dochodzą ciekawe postacie i zaskakujące czytelnika zakończenie. Polecam.

annamagdalena | 2016-08-15

Kryminał inny niż wszystkie. Ciekawy pomysł na fabułę, nietypowe miejsce popełnienia zbrodni.

Czy to możliwe, żeby dwunastolatek zabił? Jakie tajemnice skrywała zamordowana dyrektorka? Kto dokonał dużych wypłat z jej konta kilka dni przed zbrodnią? Dlaczego mąż ukrywał przed policją nowy podział majątku? Kiedy kobieta odkryła defraudacje dokonane przez jej zastępcę?

Wielu podejrzanych. Zbyt wielu. Każdy miał motyw. Nikt nie ma alibi. Policja ma mnóstwo podejrzeń, ale żadnego konkretnego tropu. Żadnej wskazówki ani śladu.

Czy morderca w końcu zostanie złapany? Przeczytajcie, żeby się przekonać. O tak, to kryminał inny niż wszystkie.

BeataBe | 2012-09-21
Przeczytana: 21 września 2012

To moja pierwsza książka tej autorki i jakoś mnie szczególnie nie zachęciła żeby sięgnąć po następne. Taki trochę zwyczajny kryminał jakich wiele, a ja lubię tylko kryminały nadzwyczajne:)
Na plus powieści przemawia główna bohaterka - policjantka lesbijka - coś nowego w powieściach kryminalnych, ale z kolei nic nowego jeżeli chodzi o powieści skandynawskie. Powieść byłaby znacznie lepsza, gdyby autorka poświęciła trochę więcej miejsca życiu prywatnemu głównych bohaterów.

Zuela | 2014-08-22

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dom dziecka dla dzieci z problemami emocjonalnymi i sroga pani dyrektor?Kto zabił?Nowy wychowanek,pracownica z fałszywym dyplomem,pracownik robiący malwersacje?Musicie się dowiedzieć sami

szybki_78 | 2012-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2012

Wow...
Książka wciąga od pierwszej strony i niesamowicie zaskakuje... Olav... Morderstwo... Śledźtwo... Dowody są tak zagmatwane na początku, że trudno jednoznacznie stwierdzić kto zabił, ale praktycznie na końcu dopiero stają się mocne i niezbite przeciw jednej osobie. I co z tego... Moim zdaniem zabójcą był i tak ktoś inny...
Przeczytajcie, a sami się przekonacie...
Polecam:)

florek | 2011-12-02
Przeczytana: 01 grudnia 2011

To moje pierwsze spotkanie z autorką i muszę przyznać, że książka "wciąga", mało opisów i akcja pełna dialogów sprawia, że jest to niestety książka na jeden, maksymalnie dwa wieczory, bo szybko się ją "pożera" oprócz zbrodni i szukanie jego sprawcy znajdziemy książkę rąbek osobistego życia komisarz Hanne, dość kontrowersyjny jak na nasze czasy. Dobrze, że pani komisarz jest wenie piękną kobietą, pełna energii i kompetencji śledczych, a nie osobą tuż przez emeryturą jak w niektórych tego typu książkach. Powiem szczerze, że zabójca jak dla mnie jest przewidywalny, ale i tak pewności nie miałem. Dobrze opisana jest w atmosfera w Domu Dziecka, gdzie popełnione zostało przestępstwo (a wiem coś o tym, bo w takiej placówce pracowałem). Jednym słowem lekka lektura na zimowe wieczory. Szkoda tylko, że taka krótka, a wydane pieniądze już się nie zwrócą.

Bilbo | 2014-09-07
Na półkach: Przeczytane, 2014, Z biblioteki
Przeczytana: 07 września 2014

Książkę przeczytałam, bo została mi polecona przez dwie osoby. W międzyczasie zdążyła ją przeczytać jeszcze jedna osoba. Opinie, które usłyszałam brzmiały: "Wszystko wydaje się takie proste i oczywiste". No i faktycznie, niby wszystko jest oczywiste. I w sumie - chciałabym napisać więcej, ale to by oznaczało zdradzenie treści... Nie napiszę więc nic ponad to, że zostałam wikiwana przez autorkę, choć prawie do samego końca wierzyłam, że mam rację. I bardzo dobrze. Polecam. Czyta się błyskawicznie.

Ala | 2013-05-20
Przeczytana: 19 maja 2013

Bardzo ciekawy kryminał, którego zakończenie mnie mile zaskoczyło:) Warto przeczytać tę książke.

sibidilla | 2015-02-25
Przeczytana: 01 czerwca 2015

Dobry kryminał z ciekawym zakończeniem.

marek52k | 2016-09-15
Przeczytana: 15 września 2016

Jest to smutna historia, opisująca tragedię matki i synka. Tragedia wydarzyła się z powodu niezrozumienia stanu chorobowego małego chłopca oraz niesprawności działania instytucji opieki nad dziećmi. Więcej jest w tej historii problematyki społecznej niż kryminalnej. Autorka ciekawie opisuje poprzez czynności komisarz Hanne Wilhelmsen, jak delikatnie działa norweska policja w sprawach dotyczących dzieci.