Łowcy głów

978-83-245-9026-1
literatura norweska
Ag2S

Inne wydania

Roger Brown uważa się za najbardziej niedocenianego łowcę głów w Norwegii. Ma zbyt piękną żonę i zbyt drogą willę, dlatego zbyt często musi kraść dzieła sztuki. Kiedy poznaje Clasa Greve’a, szczęśliwego posiadacza bezcennego obrazu Rubensa, niezwłocznie postanawia wykorzystać szansę i zrobić decydujący krok w stronę finansowej niezależności. Wartka akcja toczy się w świecie finansowej elity i...

Wartka akcja toczy się w świecie finansowej elity i przestępczym podziemiu. Morderstwa, spektakularne pościgi samochodowe i oszałamiające tempo. Polowanie na głowy naprawdę się zaczęło.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2011

źródło okładki: http://publicat.eu/

Paco | 2017-02-23
Na półkach: Jo NESBO, Przeczytane
Przeczytana: 23 lutego 2017

Nie ma co dużo gadać. Sytuacja jest delikatna.
Kocham faceta.
Facet jest bez wad. Stylistycznie.
Lekki zarost też mu nic nie ujmuje :)
W retoryce nie dostrzegam rys.
Zakola, męskość podkreślają.
Krasomówcze zacięcie od maamaaaaa trenował.
A łobuzerskie spojrzenie czyni kolana miękkimi.
Dziadek mój, szukał ,,Wolnej Europy,,. W radiu.
Ja dostroiłem częstotliwość do mego bel ami.
Na zawsze razem. Paco i Nesbo. Nesbo i Paco :)
Tylko brakuje, żebym się rozpłakał...
Paco, weź się w garść. Platonicznie też można.
Pamiętaj.
Po Twojej nowej powieści, ciągle będę machał chusteczką.
Nie na pożegnanie.
Na kulminację masz jeszcze czas.
Dużo czasu.
Łysolku :)

Żeby jeszcze Pan Gosztyła nie pokonywał wzniesień na równinie.
I na kopczyku nie szczytował ...

Beata | 2016-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2016

Świetna książka, jak każdy kryminał Jo Nesbo - rewelacyjna. Po przeczytaniu chciałoby się zakrzyknąć "Król jest jeden". Polubiłam głównego bohatera, zakompleksionego headhuntera Rogera Browna. Powieść ze świetnie poprowadzoną intrygą, końcówka zaskoczyła mnie, jak zawsze u Nesbo, no i coś co uwielbiam - czarny humor w czystej postaci. A sławetna scena w wychodku wymiata - naturalistycznie obrzydliwa, a jednocześnie śmieszna.

wiejskifilozof | 2014-04-08

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ma wszystko super mieszkanie,pracę i dziewczynę.Roger Brown,tak zwany łowca głów z Oslo.Najlepszy w całej Norwegii.
Elegancka willa kosztuję sporo koron,żeby je zarobić para się różnymi zleceniami.
Pewnego razu spotyka pewnego Holendra,który jest właścicielem cennego obrazu autorstwa Rubensa.
Dalej jest jeszcze lepiej.Mocny, chwilami wręcz obrzydliwy thriller.
Świetnie przedstawiona ciemna strona Norwegii.

Anika | 2013-03-18
Przeczytana: 10 marca 2013

Bardzo lubię kryminały Jo Nesbo i tym razem też się nie zawiodłam. Intryga kryminalna ciekawa, a do tego trochę czarnego humoru. Główny bohater to człowiek kierujący się w życiu trudnymi do zaakceptowania zasadami, jednak polubiłam go i do końca mu kibicowałam. Polecam

Aneta Wiola | 2016-09-19
Przeczytana: 19 września 2016

Kolejna pozycja, która mnie zajęła wśród powieści pana Nesbo. Nie jest to moja pierwsza książka bez Harry'ego Hole, jednak z tamtymi nie mam zbyt dobrych skojarzeń. Ta książka mnie tak zaskoczyła, że nie byłam w stanie później o niej zapomnieć. Fabuła nie przyciągnęła mojej uwagi, wydawała mi się wręcz nudna, jednak obiecałam sobie, że przeczytam "Łowcę głów" i o dziwo się nie rozczarowałam.

Historia opowiada o tytułowym "łowcy głów" - jak sam bohater lubi siebie nazywać. Roger Brown ma piękną żonę, wspaniały duży dom i jest szanowany w pracy. Jego zajęciem jest rekrutacja ludzi na odpowiednich stanowiskach i zazwyczaj są to same dyrektorskie posady. W tajemnicy nawet przed własną żoną jest złodziejem dzieł sztuki. Jednak pewnego dnia na jego drodze stanie przeciwnik, po którym by się tak wiele nie spodziewał, a stawka będzie większa od bogactwa.

Książka od samego początku mnie wciągnęła. Porywająca akcja, ciekawe i momentami zabawne wątki oraz ku mojemu zdziwieniu wzrastająca...

Madi | 2015-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2015

Na początku zdziwiłam się,że książka jest krótka jak na powieści Jo Nesbo, później zorientowałam się,że nie jest to kryminał z serii z Harrym Holem (bo oczywiście wzięłam książkę w ciemno i nie przeczytałam opisu),ale w sumie jestem zadowolona.
Jest to rzeczywiście trochę odbiegający kryminał od przyjętego schematu,momentami trochę dowcipny, a trochę obrzydliwy,z mnóstwem trupów,ale to dowodzi,że Nesbo potrafi napisać też kryminał w innej tonacji niż dotychczas i też będzie dobry-po tym właśnie poznaje się MISTRZA .
Czytając scenę w wychodku,najpierw wzdrygałam się z obrzydzenia i myślałam ,że nie dam rady,ale już po przeczytaniu jej i gdy trochę ochłonęłam zaczęłam się głośno śmiać-na pewno jest jedna z nielicznych scen ,które tak szybko się nie zapomina.

gwiazdka | 2015-03-08
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 08 marca 2015

„Łowcy głów" odbiegają swoim charakterem od innych tytułów Nesbø, więc oczekując typowego dla tego pana kryminału, dostałam coś, co mnie rozczarowało. Swoim stylem książka jest zbliżona bardziej do powieści sensacyjnych rodem z Ameryki niż powolnych, leniwych, ale wciągających kryminałów typowych dla Skandynawii. Brakowało mi tutaj tej Norwegii znanej z innych powieści Nesbø. I chociaż książkę czyta się szybko, zresztą nie jest zbyt obszerna, to jednocześnie pozostawia ogromny niedosyt przez swoją płytkość i nijakość bohaterów.

annaroza | 2017-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2017

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Jo Nesbo było całkiem udane. Książka wciągająca, intrygująca, a miejscami nawet zabawna. Rozwiązanie interesujące, choć nie do końca zaskakujące. Wcześniejsze wskazówki sprawiły, że brałam pod uwagę możliwość takiego właśnie zakończenia. Ale ten dreszczyk niepewności prześladował mnie do końca. Myślę, że sięgnę jeszcze po książki tego autora.

Stokrotka | 2017-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2017

Roger Brown doskonale zna się na ludziach. Potrafi odsiać ziarno od plew i wskazać najlepszego kandydata na kierownicze stanowisko w danej firmie. Ma piękną, wykształconą żonę prowadzącą galerię sztuki. Ma też nietypowe hobby(!) i kompleksy z powodu wzrostu. Pewnego dnia sygnał zgubionej przez żonę komórki zmieni jego życie, przemiele je przez maszynkę zbrodni, wypadków i kłamstw.
„Łowcy głów” to dobra powieść sensacyjna. Zaciekawia, trzyma w napięciu, zaskakuje, ale pozostawia też niedosyt. Zakończenie mnie rozczarowało i dlatego odjęłam jedną gwiazdkę przy ocenie.

talka | 2012-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2012

Łowcy głów... nie sądziłam że tak się uśmieje:)oj rewelacja, całkiem inna książka niż do tej pory czytałam. Początek trochę nudny ale potem akcja porywa i nie daje się oderwać:):) Akcja w wychodku:P pierwsza klasa!!!

Jo Nesbø w kwietniu odwiedzi Wrocław!

Jo Nesbø - obecnie jeden z najpopularniejszych autorów kryminałów już w kwietniu odwiedzi Polskę! Autor zawita do Wrocławia jako gość Europejskiej Stolicy Kultury i Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016. Spotkanie z czytelnikami 23 kwietnia będzie jedynym podczas tegorocznej wizyty w Polsce.

"Łowcy głów" w kinach

Na ekranach kin możemy oglądać ekranizację książki "Łowcy głów". Trzymający w napięciu thriller rozgrywa się w skandynawskich pejzażach i jest nie lada gratką dla miłośników pisarstwa Jo Nesbø. Wiernie oddaje treść oraz klimat powieści.