Łowcy głów

1 354
Hodejegerne
geokuba

Inne wydania

Roger Brown uważa się za najlepszego i zarazem najbardziej niedocenianego łowcę głów w Norwegii. Ma zbyt piękną żonę i zbyt drogą willę, dlatego zbyt często musi kraść dzieła sztuki. Kiedy poznaje Clasa Greve, szczęśliwego posiadacza bezcennego obrazu Rubensa, postanawia wykorzystać szansę i zrobić decydujący krok w stronę finansowej niezależności… Akcja powieści toczy się w świecie finansowej...

Akcja powieści toczy się w świecie finansowej elity i w przestępczym podziemiu. Morderstwa, spektakularne pościgi i oszałamiające tempo zdarzeń. Polowanie na głowy trwa….

źródło opisu: https://ksiegarnia.publicat.pl/

źródło okładki: https://ksiegarnia.publicat.pl/

Paco | 2017-02-23
Na półkach: Jo NESBO
Przeczytana: 23 lutego 2017

Nie ma co dużo gadać. Sytuacja jest delikatna.
Kocham faceta.
Facet jest bez wad. Stylistycznie.
Lekki zarost też mu nic nie ujmuje :)
W retoryce nie dostrzegam rys.
Zakola, męskość podkreślają.
Krasomówcze zacięcie od maamaaaaa trenował.
A łobuzerskie spojrzenie czyni kolana miękkimi.
Dziadek mój, szukał ,,Wolnej Europy,,. W radiu.
Ja dostroiłem częstotliwość do mego bel ami.
Na zawsze razem. Paco i Nesbo. Nesbo i Paco :)
Tylko brakuje, żebym się rozpłakał...
Paco, weź się w garść. Platonicznie też można.
Pamiętaj.
Po Twojej nowej powieści, ciągle będę machał chusteczką.
Nie na pożegnanie.
Na kulminację masz jeszcze czas.
Dużo czasu.
Łysolku :)

Żeby jeszcze Pan Gosztyła nie pokonywał wzniesień na równinie.
I na kopczyku nie szczytował ...

Roman Dłużniewski | 2017-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2017

Bardzo oryginalna a przy tym znakomita książka Nesbo. Momentami groza, momentami wybuchy śmiechu. Zawiła, skomplikowana intryga do końca trzyma w niepewności. Zaskakujące rozwiązanie to dodatkowy smaczek. Parę lat temu widziałem film, ale książka wydaje się dużo lepsza. Polecam - nie tylko fanom twórczości norweskiego mistrza.

Krzysiek | 2017-04-30
Na półkach: 2017
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Układamy swoją teraźniejszość, planujemy przyszłość..., ciągle o tym myślimy, mamy na tym punkcie bardzo często obsesję. Nerwy, stres, ciągle pod presją oczekiwań własnych i całego otoczenia. I co z tego mamy? Jesteśmy spokojniejsi? Czujemy wewnątrzną harmonię? Nie mamy żadnych powodów do niepokoju, zmartwień? Myślę, że nie... Dla mnie to jedna, wielka iluzja, bańka mydlana, w której się zamykamy. Nic innego!
Najlepsze jest to, że w tej całej grze, którą prowadzimy ze sobą i całą resztą jest to, że oszukujemy nie tylko ludzi, przed którymi udajemy, bawiąc się w teatrzyk. Przede wszystkim oszukujemy samych siebie. Prędzej czy później trafimy w jakąś ślepą uliczkę, a labirynt poplątanych ścieżek, jaki sobie wydepczemy, samych nas zakręci i w tym wszystkim się zaplączemy.
Grając tak ze sobą w kotka i myszkę doprowadzamy do tego, że zakłamujemy prawdę o nas samych i przez to, sami stajemy się dla siebie jedną, wielką tajemnicą. Im więcej plączemy się w tym labiryncie, tym więcej...

Beata | 2016-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2016

Świetna książka, jak każdy kryminał Jo Nesbo - rewelacyjna. Po przeczytaniu chciałoby się zakrzyknąć "Król jest jeden". Polubiłam głównego bohatera, zakompleksionego headhuntera Rogera Browna. Powieść ze świetnie poprowadzoną intrygą, końcówka zaskoczyła mnie, jak zawsze u Nesbo, no i coś co uwielbiam - czarny humor w czystej postaci. A sławetna scena w wychodku wymiata - naturalistycznie obrzydliwa, a jednocześnie śmieszna.

wiejskifilozof | 2014-04-08

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ma wszystko super mieszkanie,pracę i dziewczynę.Roger Brown,tak zwany łowca głów z Oslo.Najlepszy w całej Norwegii.
Elegancka willa kosztuję sporo koron,żeby je zarobić para się różnymi zleceniami.
Pewnego razu spotyka pewnego Holendra,który jest właścicielem cennego obrazu autorstwa Rubensa.
Dalej jest jeszcze lepiej.Mocny, chwilami wręcz obrzydliwy thriller.
Świetnie przedstawiona ciemna strona Norwegii.

annaroza | 2017-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2017

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Jo Nesbo było całkiem udane. Książka wciągająca, intrygująca, a miejscami nawet zabawna. Rozwiązanie interesujące, choć nie do końca zaskakujące. Wcześniejsze wskazówki sprawiły, że brałam pod uwagę możliwość takiego właśnie zakończenia. Ale ten dreszczyk niepewności prześladował mnie do końca. Myślę, że sięgnę jeszcze po książki tego autora.

Aneta Wiola | 2016-09-19
Przeczytana: 19 września 2016

Kolejna pozycja, która mnie zajęła wśród powieści pana Nesbo. Nie jest to moja pierwsza książka bez Harry'ego Hole, jednak z tamtymi nie mam zbyt dobrych skojarzeń. Ta książka mnie tak zaskoczyła, że nie byłam w stanie później o niej zapomnieć. Fabuła nie przyciągnęła mojej uwagi, wydawała mi się wręcz nudna, jednak obiecałam sobie, że przeczytam "Łowcę głów" i o dziwo się nie rozczarowałam.

Historia opowiada o tytułowym "łowcy głów" - jak sam bohater lubi siebie nazywać. Roger Brown ma piękną żonę, wspaniały duży dom i jest szanowany w pracy. Jego zajęciem jest rekrutacja ludzi na odpowiednich stanowiskach i zazwyczaj są to same dyrektorskie posady. W tajemnicy nawet przed własną żoną jest złodziejem dzieł sztuki. Jednak pewnego dnia na jego drodze stanie przeciwnik, po którym by się tak wiele nie spodziewał, a stawka będzie większa od bogactwa.

Książka od samego początku mnie wciągnęła. Porywająca akcja, ciekawe i momentami zabawne wątki oraz ku mojemu zdziwieniu wzrastająca...

Anika | 2013-03-18
Przeczytana: 10 marca 2013

Bardzo lubię kryminały Jo Nesbo i tym razem też się nie zawiodłam. Intryga kryminalna ciekawa, a do tego trochę czarnego humoru. Główny bohater to człowiek kierujący się w życiu trudnymi do zaakceptowania zasadami, jednak polubiłam go i do końca mu kibicowałam. Polecam

Marzena | 2017-04-26
Przeczytana: 25 kwietnia 2017

Kontynuuję przygodę z Autorem.
Poza mną dopiero rewelacyjny skądinąd "Syn", więc nie oznacza to, że mogę się nazwać znawcą talentu Norwega i wiedzieć czego się po nim spodziewać...
Można to w ogóle przewidzieć?
Komuś się udało?
Mną w każdym razie, za sprawą "Łowców głów", Nesbo kręcił jak chciał, a ja byłam mu jeszcze za to wdzięczna!!!
Kręcił i zwodził, żeby w finale spowodować u mnie , pozwólcie, że się tak wyrażę - rozdziawienie gębowe, które to swoją drogą pewnie jeszcze nie raz będzie mi towarzyszyć podczas lektury innych jego książek.
Zakręcona i w szoku, jeszcze długo po przeczytaniu ostatniego zdania siedziałam kręcąc głową i z niedowierzaniem i z uznaniem dla Autora.

PS.
Muszę jeszcze tylko wspomnieć o genialnym autoironicznym sposobie bycia bohatera Rogera Browna, a co za tym idzie genialnej narracji; i o tym, że sytuacja w której on bierze do ręki nożyczki...dla mnie jest równa scenie z wygódki, o której tak wielu przede mną wspominało.

Madi | 2015-01-06
Na półkach: Thriller,kryminał
Przeczytana: 06 stycznia 2015

Na początku zdziwiłam się,że książka jest krótka jak na powieści Jo Nesbo, później zorientowałam się,że nie jest to kryminał z serii z Harrym Holem (bo oczywiście wzięłam książkę w ciemno i nie przeczytałam opisu),ale w sumie jestem zadowolona.
Jest to rzeczywiście trochę odbiegający kryminał od przyjętego schematu,momentami trochę dowcipny, a trochę obrzydliwy,z mnóstwem trupów,ale to dowodzi,że Nesbo potrafi napisać też kryminał w innej tonacji niż dotychczas i też będzie dobry-po tym właśnie poznaje się MISTRZA .
Czytając scenę w wychodku,najpierw wzdrygałam się z obrzydzenia i myślałam ,że nie dam rady,ale już po przeczytaniu jej i gdy trochę ochłonęłam zaczęłam się głośno śmiać-na pewno jest jedna z nielicznych scen ,które tak szybko się nie zapomina.

Jo Nesbø w kwietniu odwiedzi Wrocław!

Jo Nesbø - obecnie jeden z najpopularniejszych autorów kryminałów już w kwietniu odwiedzi Polskę! Autor zawita do Wrocławia jako gość Europejskiej Stolicy Kultury i Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016. Spotkanie z czytelnikami 23 kwietnia będzie jedynym podczas tegorocznej wizyty w Polsce.

"Łowcy głów" w kinach

Na ekranach kin możemy oglądać ekranizację książki "Łowcy głów". Trzymający w napięciu thriller rozgrywa się w skandynawskich pejzażach i jest nie lada gratką dla miłośników pisarstwa Jo Nesbø. Wiernie oddaje treść oraz klimat powieści.