Ryzykowna manipulacja

Wydawnictwo: Sonia Draga
Die Saat
978-83-7508-395-8
Ag2S

W pewnym paryskim laboratorium badawczym ma miejsce brutalne morderstwo naukowca, Jeroma Frosta. Profesor zajmował się badaniem tolerancji antybiotyków i żywności. Wykonywał doświadczenia na szczurach. W dniu morderstwa pracował w laboratorium wraz ze swym pomocnikiem, Nikolasem. Nikolas, będący świadkiem tego potwornego wydarzenia, w panice ucieka przed mordercą, który depcze mu po piętach,...

W dniu morderstwa pracował w laboratorium wraz ze swym pomocnikiem, Nikolasem. Nikolas, będący świadkiem tego potwornego wydarzenia, w panice ucieka przed mordercą, który depcze mu po piętach, zabijając kolejne osoby z jego otoczenia. Śledztwo prowadzi Irena Lejune, lecz od początku porusza się zupełnie po omacku, nie mogąc odnaleźć żadnego logicznego tropu.
Przestępcze machinacje, ciemne sprawki koncernów rolnych, pieniądze, władza, intrygi i nielegalne doświadczenia na ludziach i zwierzętach – prawdziwie zatrważający obraz globalizacji.

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2012

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/index.php?option=com_cont...»

Shimik | 2016-01-18

Moim zdaniem taki średniak ale bardziej przychylałbym się do niższej oceny. Historia od początku mi się nie spodobała i taki efekt pozostał do samego końca. Nie znalazłem w niej niczego co by mi się spodobało, a przynajmniej nie dotrwałem do takiego momentu. Po połowie miałem już dość i resztę sobie darowałem. Więc wydaje mi się, że ta książka nie jest dla mnie, ale może komuś innemu się spodoba.

Anika | 2013-04-06
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

Thriller, którego kanwę stanowi spisek na skalę globalną. Narzędziem manipulacji są rośliny modyfikowane genetycznie. Atuty powieści to realistyczne, dobrze wykreowane postacie oraz wciągająca fabuła. Rozczarowuje trochę zakończenie, bo pewne wątki pozostają niedomknięte. Przypuszczam, że jest to celowe zamierzenie autorki, ale ja z tego powodu odczuwam lekki niedosyt.

jackie19 | 2015-01-30
Przeczytana: styczeń 2015

Książka nie należy do najłatwiejszych. Czytając ją musiałam się pilnować, aby nie zgubić wątku, bowiem miejsce akcji często ulegało zmianom. Trzeba też skupić się z jakiego punktu widzenia jest opisywana akcja.

Attomuffka | 2017-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2017

Gdyby nie wstęp ,że opisane wydarzenia są fikcyjne, dawno by ją pozwali. A najsmutnijesze jest to ,że wiele z wymienionych afer naprawdę miało miejsce i nadal trwa...może nie ma tak spektakularnych pościgów, mini grupki decydującej o wszystkim, czy tajemniczych loż, ale z pewnością istnieją ludzie, którzy tylko dążą do władzy i większego zarobku. Nie wiem , poc o skoro za parę lat i tak sai będą musieli to jeść, przyjmować, ale kto z nich myśli o przyszłości.

Smutne, że niektórzy uważają ta ksiązkę za zwykły thriller, teorie spiskowe i znów ci źli ekolodzy...kurde ekolog to naukowiec a obrońca środowiska to aktywista środowiskowy nie ekologiczny. CO nie znaczy,że niektórzy nie zrobili biznesu z "bioekoorganicznenaturalne".

Ksiązka ma solidne podstawy naukowe. Widać,że autorka się przygotowała. Parę kwestii pozostaje nie rozwiązanych ale o nie jes najważniejsze. Ksiązka ukazuje zbliżający się obraz. To było w 2011, dołózmy do tego afery informacyjne, czy dotyczące koncernów...

matty24 | 2012-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2012

Książkę nie należy do najłatwiejszych. Cały czas mamy do czynienia ze zmianą miejsca akcji i z różnymi bohaterami. Trzeba skupić się na tym, kto jest aktualnie narratorem i o jest mowa.
Niestety niektóre wątki nie zostały do końca wyjaśnione. Chodzi o dochodzenie Ireny Lejune czy o samo zakończenie. Czy udało się "uratować świat"?
Fabuła jest dosyć ciekawa. Dużo intrygi, zawiłości, tajnych kontaktów i celów poszczególnych bohaterów. Ciężko się domyślić kto stoi za wszystkimi zabójstwami i kto jest czarnym charakterem.
Jeśli ktoś lubi powieści o teoriach spiskowych to bardzo polecam. Jeśli zaś ktoś szuka raczej powieści kryminalnej to może się lekko zawieść. Mało opisów pracy policji czy laborantów badających dowody.

Agnieszka | 2014-05-28
Przeczytana: 26 maja 2014

Bardzo rozczarowało mnie zakończenie książki. Jak ją czytałam nie mogłam się doczekać co będzie na następnej stronie co się stanie. Zakończenie nie rozwiązywało wszystkich wcześniej podjętych wątków. Myślę, że książka bardzo mi się podobała ze względu na połączenie mojego ulubionego gatunku książek z tematyk GMO i inżynierii genetycznej.

Kinga | 2013-07-02
Przeczytana: 01 lipca 2013

Książka ma ciekawą ,wciągającą fabułę, aczkolwiek czyta się ją nieco ciężko. Koniec mnie trochę rozczarował, ponieważ kilka wątków zostało niedokończonych.

Agnieszka | 2015-11-13
Przeczytana: 06 grudnia 2015

Nie doczytałam do końca. Poddałam się. Męcząca.

Wioluśka | 2015-10-14
Przeczytana: 14 października 2015