Księga dusz

Cykl: Will Piper (tom 2)
Wydawnictwo: Albatros
Book Of Souls
dusza, księga

Supertajna amerykańska baza wojskowa na pustyni Nevada, zwana Strefą 51, należy do najlepiej strzeżonych obszarów wewnątrz terytorium Stanów Zjednoczonych. Liczne teorie spiskowe, jakie narodziły się krótko po jej powstaniu, mówią o przetrzymywaniu tam pozaziemskich form życia i rozbitych statków UFO, o eksperymentach z nowymi rodzajami broni, jak np. broń meteorologiczna. Na początku lat 50. z rozkazu prezydenta Trumana na terenie Strefy ukryto Bibliotekę – księgozbiór o kluczowym znaczeniu dla współczesnego świata, odnaleziony w 1947 roku na brytyjskiej wyspie Wight. Na odręcznie spisanych stronicach mnisi z opactwa Vectis umieścili daty narodzin i śmierci wszystkich ludzi na Ziemi, aż do roku 2027. Dzięki tej wiedzy rząd USA może prognozować najważniejsze wydarzenia światowe, co daje mu przewagę strategiczną nad wrogami Ameryki. O istnieniu Biblioteki wie jedynie garstka ludzi; agenci Strefy, przy użyciu wszelkich dostępnych środków, z zabójstwami włącznie, dbają o to, by informacja ta nigdy nie ujrzała światła dziennego. Agent FBI, Will Piper, poznał w trakcie prowadzonego dochodzenia sekret Biblioteki i nieomal zapłacił za to życiem. Od tamtych wydarzeń (opisanych w powieści Biblioteka umarłych) minęło kilka lat. Na aukcji w Londynie pojawia się zaginiona przed wiekami, pochodząca z Biblioteki księga z 1527 roku. W imieniu milionera Henry'ego Spence'a, byłego analityka Strefy, Will kupuje pokaźne tomiszcze. Okazuje się, że pod wyklejką okładki ukryto pergamin z wykaligrafowanym sonetem, podpisanym przez samego Williama Szekspira. Zawiera on wskazówki dotyczące pochodzenia księgi „dusz”, która – co wkrótce wychodzi na jaw – w istotny sposób wpłynęła na historię ludzkości, inspirując takich ludzi jak m.in. teolog Jan Kalwin (Jean Cauvin) i Nostradamus – lekarz, astrolog i jasnowidz, autor słynnych proroctw. Księgę oraz inne odnalezione przez Willa dokumenty próbują przechwycić agenci Strefy; na polecenie najwyższych czynników rządowych Piper i jego żona mają być zlikwidowani...

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Kucharz | 2014-03-16
Przeczytana: 16 marca 2014

Druga część przygód agenta FBI W. Pipera w równym stopniu wciągająca jak ta opisana w "Bibliotece umarłych". Ciekawy wątek historyczny z Kalwinem i Nostradamusem. Chociaż mógłby być jeszcze bardziej rozbudowany. W pierwszej części sporo było "powrotów do przeszłości" i opisywania zdarzeń jakie miały miejsce w Vectis. Ogólnie pomysł stworzenia takiej biblioteki dosyć świeży i nieszablonowy.

Heisenberg | 2016-03-13

Bardzo udana kontynuacja "Biblioteki umarłych"; czyta się szybciutko, wartka akcja plus zagadki rozwiązywane przez głównych bohaterów dają nam możliwość przyjemnego spędzenia czasu z tą książką. Jeśli ktoś postanowi sięgnąć po tą pozycję książkową, to bez przeczytania w/w "Biblioteki..." niech tego nie robi, bo "Księga dusz" będzie dla niego całkowicie niejasna i niezrozumiała; to klasyczny sequel.

Gośka | 2013-09-21
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 21 września 2013

Czy istnieje możliwość, że nasze losy są z góry przesądzone i cokolwiek byśmy zrobili, nic nie zmieni długości naszego życia? Ile osób na świecie, tyle zdań na ten temat.
Bohaterką "Księgi dusz" jest zaginiona księga, jedyny brakujący egzemplarz z Biblioteki umarłych, która znajduje się na terenie Stanów Zjednoczonych, w tajnej bazie zwanej Strefą 51. Pewnego dnia księga trafia na aukcję, gdzie zostaje zakupiona przez byłego analityka Strefy, milionera, mającego przed sobą 10 dni życia,Henry'ego Spence'a. Henry ma jeden cel-chce poznać daty śmierci swoich bliskich i pragnie zgłębić tajemnice powstania Biblioteki. Czy w powstaniu ksiąg maczał palce Bóg? A jeśli tak, to jaki miał w tym zamysł? By znaleźć odpowiedzi, angażuje Willy'ego Pippera, byłego agenta FBI, obecnie emeryta, szczęśliwego męża i ojca. Willy nie ma ochoty się mieszać,lecz w końcu ulega prośbą starca. I rusza machina. Życie wszystkich zamieszanych w poszukiwania staje się zagrożone, agenci Strefy nie przebierają w...

Yelahiah | 2014-07-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 25 lipca 2014

Co byś zrobił,gdybyś znał datę swojej śmierci?
Co byś zrobił gdyby w twoje ręce trafił list napisany własnoręcznie przez Shakespear'a?
Czy zastanawiasz się czasem w jaki dziwny sposób powiązane jest nasze życie z innymi,, nawet nieznanymi osobami na świecie? Czy zastanawiałeś się co i w jaki sposób miało wpływ na myślenie , zachowanie i życie takich postaci jak Nostradamus czy Kalwin?
Myślisz,że jesteś religijny na tyle,by nie zmienić zdania na temat istnienia Boga i jego zamiarów wobec człowieczeństwa?
Takich pytań nasuwa się wiele po lekturze drugiej części trylogii o Willu Piperze i sekretnej bibliotece zamkniętej głęboko w podziemiach Strefy 51 , chronionej przez rząd jak największy skarb.
cd.http://cichyszeleststron.blogspot.it/2014/07/ksiega-dusz-glenn-cooper.html

Krystyna | 2014-05-02
Przeczytana: 01 maja 2014

Jeżeli jest bóg, a bóg wie wszystko, to wie jaki jest nasz los. Jeśli wie jaki jest nasz los, czy to znaczy, że jest przesądzony zanim pojawimy się na świecie? Jeśli to prawda, to czy mamy wolną wolę? Czy mamy wpływ na to, co się wydarzy w naszym życiu? A jeśli nie mamy wpływu, to czy możemy odpowiadać za to co robimy?
Czy to, co stanowi podstawę religii pochodzi od boga? Na ile reguły wiary są wynikiem polityki kościoła jako instytucji?
Czy chcemy znać datę naszej śmierci? Czy jeśli jest z góry ustalona, to czy możemy wpłynąć na zmianę naszego losu?
Czy rzeczywiście są ludzie, którzy potrafią przewidzieć przyszłość? Czy to dar, czy przekleństwo? Kim był Nostradamus, jasnowidzem czy szarlatanem?
Jakie były korzenie szesnastowiecznej reformacji? Z czego wynikała koncepcja PREDESTYNACJI, głoszona przez Jana Kalwina?
A jeśli okaże się, że można uzyskać odpowiedzi na te pytania, to czy warto je znać? A może lepiej mieć nadzieję?
Nie, nie. W tej książce nie znajdziemy wszystkich...

Igor M | 2014-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2014

Brakująca książka z Biblioteki stawia na nogi Strażników, amerykański i brytyjski wywiad oraz członków klubu 2027.

Utrzymany poziom z pierwszej części trylogii - gorąco polecam! :)

IVONA | 2014-12-06

Wyobraź sobie, że znasz dokładną datę swojej śmierci...wiesz kiedy TO się stanie, jednak nieznany Ci jest sposób, w jaki pożegnasz się ze światem. Jak myślisz, co byś zrobił?
Księga dusz to kontynuacja przygód Willa i ciąg dalszy opowieści o tajemniczej bibliotece ukrytej w podziemiach Strefy 51, chronionej przez amerykański rząd niczym największy skarb. Na kartach powieści pojawiają się takie nazwiska jak Nostradamus, Kalwin, czy Szekspir, który ukrył w sekretnej księdze tajemniczy list wyjaśniający okoliczności powstania biblioteki. Rozszyfrowanie go, da gotową odpowiedź na wiele pytań nurtujących ludzkość. Co więcej, spis dat narodzin i zgonów kończy się w roku 2027...czyżby była to data końca świata?
Bardzo ciekawie skonstruowana, wciągająca powieść, która delikatnie przypomina styl Dana Browna. Znajdziemy tu ukryte symbole, wątek polityczny, trochę uczucia, zdrady i wielkie pościgi. Pytanie brzmi, czy jest to pogoń za czymś, co w gruncie rzeczy nie istnieje? Czy to, czym...

MoMo | 2016-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2016

Tom 2?
W życiu bym nie zgadła, że ta książka jest kontynuacją...

Ciekawy wątek główny.
Bo co jeśli istnieją księgi z datami narodzin i śmierci ;)?
Jak mógłby wykorzystać to rząd?
Ciekawe podejście do tematu.
Niestety trochę dłużyzn, suchych wiórów.
Oczywiście wplątany wątek religijny...

Krystek Małecki | 2017-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2017

Książka mi się podobała, wydaje mi się, że jest warta polecenia. Jednak najbardziej podobały mi się fragmenty niewspółczesne dotyczące zagadki księgi dusz... Szekspir, Kalwin i Nostradamus.
Książka pasowałaby do mojej prezentacji na temat "Człowiek i przeznaczenie".

Anna | 2013-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2013

Druga część historii rozpoczynającej się w "Bibliotece umarłych". Książka tak samo wciągające. Nie przeszkadzają nawet częste zmiany okresu historycznego.
Polecam, wszyscy lubiący teorie spiskowe będą zachwyceni.