W przyćmionym świetle

Wydawnictwo: Novus Orbis

Pewnego majowego dnia Damian, student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, w parku wilanowskim słyszy wołanie o pomoc. Bez wahania staje w obronie pięknej nieznajomej. I w ten sposób rozpoczyna się jego szalona, pełna dramatycznych wydarzeń przygoda z historią. Towarzyszy mu Aleksy Horst, niezwykły przybysz z odległej epoki. Damian nie wie, że Aleksy stara się uchronić go przez śmiertelnym niebezpieczeństwem.

Stokrotka | 2015-08-08

Główny bohater Damian (student prawa) wybiera się do Wilanowa. Natyka się tam na dwie tajemnicze osoby - Aleksego Horsta i Dorotę Szupejko. Każde z osobna prosi Damiana o pomoc w odnalezieniu pewnego grobu. Brzmi nieźle, prawda? Jednak "W przyćmionym świetle" może rozczarować wielbicieli twórczości Haliny Popławskiej. Do tej pory autorka serwowała nam powieści historyczno-przygodowe, tym razem dostajemy niezbyt udaną powieść z elementami horroru. Moim zdaniem, poszczególne wątki nie zostały dopracowane i czytelnik pozostaje z uczuciem niedosytu.

Julka | 2013-11-05
Przeczytana: 28 października 2013

Książka do samego jej końca nie wyjaśnia sprawy co zachęca do dalszego czytania i sprawia że rozumiemy ją dopiero po przeczytaniu. Zawiera bardzo ciekawe fakty dotyczące pałacu wilanowskiego w Warszawie.

Joanna | 2014-09-07
Menekse | 2014-07-09