W sieci tajemnic

Wydawnictwo: G+J
A Hidden Affair
Ag2S

Minione wojny, minione życia, byli kochankowie. Czy kiedykolwiek o nich zapomnimy... i czy powinniśmy? Życie Jordan Weiss, oficer wywiadu w Departamencie Stanu, legło w gruzach, kiedy się okazało, że jej chłopak Jared utonął w rzece. Po dziesięciu latach Jordan dokonuje wstrząsającego odkrycia: dowiaduje się, że prawda wygląda zupełnie inaczej, jej chłopak żyje, a ona sama została okłamana i...

Minione wojny, minione życia, byli kochankowie.

Czy kiedykolwiek o nich zapomnimy... i czy powinniśmy?

Życie Jordan Weiss, oficer wywiadu w Departamencie Stanu, legło w gruzach, kiedy się okazało, że jej chłopak Jared utonął w rzece. Po dziesięciu latach Jordan dokonuje wstrząsającego odkrycia: dowiaduje się, że prawda wygląda zupełnie inaczej, jej chłopak żyje, a ona sama została okłamana i zdradzona. Rezygnuje z pracy i wyrusza na poszukiwanie ukochanego. Na Riwierze Francuskiej, gdzie ostatnio widziano Jareda, poznaje Nicole – tajemniczą kobietę, która prawdopodobnie jest zaangażowana w sprawę.

Dziewczyna jednak znika i Jordan ściga ją po całej Europie. Wkrótce przekonuje się, że Nicole jest poszukiwana również przez Aarona, przystojnego i tajemniczego Izraelczyka. Nie mają do siebie zaufania, lecz wspólnie angażują się w niebezpieczne śledztwo.

Kiedy Jordan zbliża się do rozwiązania zagadki, która nękała ją przez lata, pojawia się kolejne pytanie: czy może związać się z Aaronem, chociaż wciąż jeszcze kocha Jareda? Czy prawda ją zniszczy czy wyzwoli? Czy będzie jeszcze w życiu szczęśliwa?

źródło opisu: http://www.empik.com/

• Krocząc w ciemności
  • Podróż różowych delfinów. Wyprawa do Amazonii
  • Hrabal. Słodka apokalipsa
  • Zero
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Dobry kłamca

8,17 (6 ocen i opinii)
Zero
Marc Elsberg

7,24 (42 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

8,11 (19 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Justyna | 2014-11-16

Świetna książka, szybko się czytało.
Dużo się dzieje, cały czas jakaś akcja, historia jest ciekawa, dlatego książka Pam Jenoff wciąga niesamowicie.

blackrose24 | 2014-01-07
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Bardzo mi się podobała ta książka. Na początku zraziłam się trochę tym, że jest taka cienka. Ale teraz wiem, że to dlatego, że akcja goni akcję. Ciągle coś się działo. Nie można się było nudzić. Polecam jak najbardziej!

90dorota90 | 2011-12-01

Reading is fun- Pam Jenoff ,,W sieci tajemnic”
,,W sieci tajemnic” jest kontynuacją książki ,,Prawie w domu” opowiadającej historie Jordan Weiss, pracownicy Departamentu Stanu. Pierwsza część mnie zachwyciła, całkowicie pochłonęła mnie opowieść Pani Jenoff. Możliwość przeczytania kontynuacji , bardzo mnie ucieszyła.
Pierwsza część ,,Prawie w domu” kończy się gdy Jordan dowiaduję się, że Jared (chłopak z którym spotykała się na studiach) którego zwłoki wyłowiono z rzeki ponad 10 lat wcześniej , żyje. Wiem, że brzmi to beznadziejni i bardziej przypomina jakiś tani harlekin, ale musicie mi uwierzyć na słowo, obie książki są rewelacyjne i z tanim romansidłem nie mają nic wspólnego.
Widomość o tym, że chłopak o którym przez ostatnie 10 lat nie mogła zapomnieć żyje, wywołuje u niej wielką radość. Jordan dowiedziała się, że jego śmierć była sfingowana, musiał się ukrywać ponieważ podczas pisania pracy doktoranckiej, odkrył dokumenty świadczące o powiązaniu wysoko postawionych...

Melisse | 2016-01-05
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 18 grudnia 2015

Kontynuacja "Prawie w domu". Bohaterka poszukuje swojego rzekomo nieżyjącego chłopaka. Robi to częściowo z powodu nadal niewygasłych do niego uczuć, a częściowo żeby znaleźć odpowiedzi na swoje pytania. W trakcie podróży boryka się z wątpliwościami i uczuciowymi rozterkami.
Książka wydaje mi się trochę nieskładna. Brakuje płynnych przejść w akcji. Wątki głównych bohaterów rozdzielają się. Nie wiemy co się z jednym z nich dzieje aż do kulminacyjnego momentu. Zabrakło dla niego części narracji, a późniejsze krótkie wyjaśnienie jego losów było dla mnie niewystarczające. Uważam że autorka nie wykorzystała należycie szansy na rozwinięcie pobocznej fabuły. Także postać Jordan jako agentki mogłaby zostać lepiej wykreowana i przedstawiona.

Ciąg dalszy tej historii był konieczny, ale według mnie autorka nie dopracowała koncepcji. Drugi tom powinien raczej stworzyć jedną całość z pierwszym, choć zepsułoby to jego otwartą kompozycję, która jest niewątpliwym plusem.

Podsumowując, ta historia...

boska_bestia | 2012-03-03
Przeczytana: 16 stycznia 2012

Piękna, wciągająca i pełna tajemnic książka o miłości, która przez dziesięć lat wydawała się być utracona. Kiedy Jared - chłopak Jordan Weiss - utonął w rzece, życie oficer wywiadu w Departamencie Stanu legło w gruzach. Przez dziesięć lat Jordan starała się pogodzić ze śmiercią ukochanego i nauczyć żyć bez niego. Kiedy powoli wszystko zaczyna przysychać Jordan dowiaduje się, że jej ukochany wciąż żyje, a ona została okłamana i zdradzona. Rezygnuje z pracy i wyrusza szukać chłopaka. Przemierza tysiące kilometrów, żeby znów się z nim spotkać, poznaje Nicole, prawdopodobnie zamieszaną w sprawę Jareda i ścigając ją po całej Europie usiłuje odnaleźć ukochanego.

Wkrótce okazuje się, że chłopaka szuka też bardzo przystojny i równie tajemniczy Izraelczyk - Aaron. Chociaż Jordan nie ufa Ariemu, a on jej, oboje angażują się w niebezpieczne śledztwo. Lecz im bliżej rozwiązania zagadki, tym więcej pytań i wątpliwości pojawia się w głowie Jordan.

Książka jest naprawdę godna polecenia....

monika | 2012-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2012

moje pierwsze spotkanie z Pam Jenoff i nie ukrywam jestem trochę rozczarowana.

Sylwia | 2012-01-06
Przeczytana: 04 stycznia 2012

Uwikłana

„W sieci tajemnic” Pam Jenoff
wyd. G+J
rok: 2011
str. 268
Ocena: 5/6

Zdarza Wam się czasem zabrać za lekturę, której zupełnie się nie spodziewacie? Mieliście kiedyś okazję sięgnąć po powieść nie czytając wcześniej obwoluty? Przytrafiło się Wam może już na wstępie czytanej książki wpaść w takie zdumienie, że odebrało Wam mowę? Mnie się dotychczas coś takiego nie przytrafiło. Aż do teraz. Aż do momentu, w którym zdecydowanym ruchem dłoni z półki ściągnęłam powieść Pam Jenoff, zatytułowaną W sieci tajemnic. I… No właśnie. Otworzyłam oczy ze zdziwienia, rozdziawiłam usta, pokręciłam głową, uśmiechnęłam się. Bo dostałam coś, czego zupełnie się nie spodziewałam. Taki prezent gwiazdkowy zaraz po nowym roku .

W sieci tajemnic to druga powieść Pam Jenoff, jaką miałam przyjemność przeczytać. Kilka miesięcy temu sięgnęłam po Prawie w domu i poczułam się… jakbym właśnie tam trafiła. Do domu. Bo to było to. Takie książki lubię czytać. Takie historię do mnie trafiają. Z takimi...

ursi | 2012-09-03
Przeczytana: 03 września 2012

Rzadko się zdarza, aby druga część książki była tak samo fascynująca jak jej pierwsza część. Tutaj ten wyjątek zaistniał. Czytałam tę powieść z jeszcze większym bodajże zainteresowaniem jak "Prawie w domu". Zagadka związana z Jaredem, jego tajemniczym życiem, była tym motorem, która napędzała do pochłaniania kolejnych kartek. Również to, jak Jordan poukłada sobie życie po dziesięcioletniej traumie, przykuwała moją uwagę.
Powieść objętościowo nie jest zbyt dużym formatem, co uważam za plus, bo nadaje jej wartkiej akcji, bez zbędnych opisów.
Szczerze namawiam do jej przeczytania.

SharonPersefona | 2015-04-22
Przeczytana: 04 września 2014

"W wodzie widzisz odbicie własnej twarzy, ale wino otwiera serca innych".

Tajemnice ukazane w książce sprawiają, że nabieramy przekonania o skomplikowanej naturze ludzkiej psychiki i osobowości. „ W sieci tajemnic” ukazuje zwykłe codzienne życie. Rzeczywistość, która często jest inna niż nam się z początku wydaje. Ludzi, którzy dla własnej korzyści są w stanie zdradzić i oszukać przyjaciół.

zapraszam do zapoznania się z całą recenzją:

Justyna_78 | 2012-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2012

Bardzo dobra rozrywka. Lektura bardzo mnie wciągnęła, są momenty które bardzo przypominają filmy sensacyjne jakich wiele, niemniej jednak warto było. <BR>Największą zaletą książki są wartościowe przemyślenia głównej bohaterki (którą bardzo polubiłam) na temat miłości sprzed lat, które idealizujemy głównie z powodu tego, że nie mieliśmy okazji przekonać się w dłuższym czasie jak by wyglądał taki związek życie na codzień różni się od paru spotkań, w gruncie rzeczy tęsknimy za przeszłością, młodością, żyjemy wspomnieniami i myślami co by było gdyby...ale warto patrzeć w przyszłość, o tym jest ta książka.<BR>Podobała mi się, szkoda tylko że tak krótko i że nie wiedziałam że to druga część, pierwszą teraz też chcę przeczytać.