Lubimyczytać.pl to:

G+J Gruner & Jahr
typ
papier
Ag2S
6.45 (66 ocen i 12 opinii)

Opis książki

Minione wojny, minione życia, byli kochankowie. Czy kiedykolwiek o nich zapomnimy... i czy powinniśmy? Życie Jordan Weiss, oficer wywiadu w Departamencie Stanu, legło w gruzach, kiedy się okazało, że jej chłopak Jared utonął w rzece. Po dziesięciu latach Jordan dokonuje wstrząsającego odkrycia: dowiaduje się, że prawda wygląda zupełnie inaczej, jej chłopak żyje, a ona sama została okłamana i zdr...

Minione wojny, minione życia, byli kochankowie.

Czy kiedykolwiek o nich zapomnimy... i czy powinniśmy?

Życie Jordan Weiss, oficer wywiadu w Departamencie Stanu, legło w gruzach, kiedy się okazało, że jej chłopak Jared utonął w rzece. Po dziesięciu latach Jordan dokonuje wstrząsającego odkrycia: dowiaduje się, że prawda wygląda zupełnie inaczej, jej chłopak żyje, a ona sama została okłamana i zdradzona. Rezygnuje z pracy i wyrusza na poszukiwanie ukochanego. Na Riwierze Francuskiej, gdzie ostatnio widziano Jareda, poznaje Nicole – tajemniczą kobietę, która prawdopodobnie jest zaangażowana w sprawę.

Dziewczyna jednak znika i Jordan ściga ją po całej Europie. Wkrótce przekonuje się, że Nicole jest poszukiwana również przez Aarona, przystojnego i tajemniczego Izraelczyka. Nie mają do siebie zaufania, lecz wspólnie angażują się w niebezpieczne śledztwo.

Kiedy Jordan zbliża się do rozwiązania zagadki, która nękała ją przez lata, pojawia się kolejne pytanie: czy może związać się z Aaronem, chociaż wciąż jeszcze kocha Jareda? Czy prawda ją zniszczy czy wyzwoli? Czy będzie jeszcze w życiu szczęśliwa?

źródło opisu: http://www.empik.com/

źródło okładki: http://www.empik.com/

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
EpidermaS | 2013-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2013

Pozwólcie, że podsumuję.

Główna bohaterka 10 lat temu była z gościem, który – niestety – utonął. Ich związek trwał 3 miesiące. Jednak uczucie było na tyle silne, że – kiedy po dekadzie okazuje się, że facet wciąż żyje – Jordan postanawia go odnaleźć. Rzuca więc wszystko, naraża życie swoje oraz swoich przyjaciół i wybywa do innego kraju na poszukiwania. Później jest jeszcze fajniej – bohaterowie włamują się do mieszkań (co jest uzasadnione tak naprawdę tylko ich intuicją). Przeszukują pomieszczenia i ciała ofiar bez rękawiczek. Jedna z kobiet charakteryzuje się na inną, tylko i wyłącznie rozjaśniając włosy wodą utlenioną. Autorko – Ty tak na serio?

Przyznaję, że nie czytałam pierwszej części (a o tym, że „W sieci tajemnic” jest kontynuacją innej książki, dowiedziałam się już po rozpoczęciu lektury). Być może „Prawie w domu” dokładniej tłumaczy motywy postępowania Jordan, nie wiem. Tak czy siak fundament, na którym opiera się cała fabuła książki, jest tak kruchy, że tylko czekałam, k...

Fashionpart | 2011-12-01

Reading is fun- Pam Jenoff ,,W sieci tajemnic”
,,W sieci tajemnic” jest kontynuacją książki ,,Prawie w domu” opowiadającej historie Jordan Weiss, pracownicy Departamentu Stanu. Pierwsza część mnie zachwyciła, całkowicie pochłonęła mnie opowieść Pani Jenoff. Możliwość przeczytania kontynuacji , bardzo mnie ucieszyła.
Pierwsza część ,,Prawie w domu” kończy się gdy Jordan dowiaduję się, że Jared (chłopak z którym spotykała się na studiach) którego zwłoki wyłowiono z rzeki ponad 10 lat wcześniej , żyje. Wiem, że brzmi to beznadziejni i bardziej przypomina jakiś tani harlekin, ale musicie mi uwierzyć na słowo, obie książki są rewelacyjne i z tanim romansidłem nie mają nic wspólnego.
Widomość o tym, że chłopak o którym przez ostatnie 10 lat nie mogła zapomnieć żyje, wywołuje u niej wielką radość. Jordan dowiedziała się, że jego śmierć była sfingowana, musiał się ukrywać ponieważ podczas pisania pracy doktoranckiej, odkrył dokumenty świadczące o powiązaniu wysoko postawionych polity...

blackrose24 | 2014-01-07
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Bardzo mi się podobała ta książka. Na początku zraziłam się trochę tym, że jest taka cienka. Ale teraz wiem, że to dlatego, że akcja goni akcję. Ciągle coś się działo. Nie można się było nudzić. Polecam jak najbardziej!

boska_bestia | 2012-03-03
Przeczytana: 16 stycznia 2012

Piękna, wciągająca i pełna tajemnic książka o miłości, która przez dziesięć lat wydawała się być utracona. Kiedy Jared - chłopak Jordan Weiss - utonął w rzece, życie oficer wywiadu w Departamencie Stanu legło w gruzach. Przez dziesięć lat Jordan starała się pogodzić ze śmiercią ukochanego i nauczyć żyć bez niego. Kiedy powoli wszystko zaczyna przysychać Jordan dowiaduje się, że jej ukochany wciąż żyje, a ona została okłamana i zdradzona. Rezygnuje z pracy i wyrusza szukać chłopaka. Przemierza tysiące kilometrów, żeby znów się z nim spotkać, poznaje Nicole, prawdopodobnie zamieszaną w sprawę Jareda i ścigając ją po całej Europie usiłuje odnaleźć ukochanego.

Wkrótce okazuje się, że chłopaka szuka też bardzo przystojny i równie tajemniczy Izraelczyk - Aaron. Chociaż Jordan nie ufa Ariemu, a on jej, oboje angażują się w niebezpieczne śledztwo. Lecz im bliżej rozwiązania zagadki, tym więcej pytań i wątpliwości pojawia się w głowie Jordan.

Książka jest naprawdę godna polecenia. Pełn...

Sylwia | 2012-01-06
Przeczytana: 04 stycznia 2012

Uwikłana

„W sieci tajemnic” Pam Jenoff
wyd. G+J
rok: 2011
str. 268
Ocena: 5/6

Zdarza Wam się czasem zabrać za lekturę, której zupełnie się nie spodziewacie? Mieliście kiedyś okazję sięgnąć po powieść nie czytając wcześniej obwoluty? Przytrafiło się Wam może już na wstępie czytanej książki wpaść w takie zdumienie, że odebrało Wam mowę? Mnie się dotychczas coś takiego nie przytrafiło. Aż do teraz. Aż do momentu, w którym zdecydowanym ruchem dłoni z półki ściągnęłam powieść Pam Jenoff, zatytułowaną W sieci tajemnic. I… No właśnie. Otworzyłam oczy ze zdziwienia, rozdziawiłam usta, pokręciłam głową, uśmiechnęłam się. Bo dostałam coś, czego zupełnie się nie spodziewałam. Taki prezent gwiazdkowy zaraz po nowym roku .

W sieci tajemnic to druga powieść Pam Jenoff, jaką miałam przyjemność przeczytać. Kilka miesięcy temu sięgnęłam po Prawie w domu i poczułam się… jakbym właśnie tam trafiła. Do domu. Bo to było to. Takie książki lubię czytać. Takie historię do mnie trafiają. Z takimi pozycjami...

Harriet_78 | 2012-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2012

Bardzo dobra rozrywka. Lektura bardzo mnie wciągnęła, są momenty które bardzo przypominają filmy sensacyjne jakich wiele, niemniej jednak warto było.
Największą zaletą książki są wartościowe przemyślenia głównej bohaterki (którą bardzo polubiłam) na temat miłości sprzed lat, które idealizujemy głównie z powodu tego, że nie mieliśmy okazji przekonać się w dłuższym czasie jak by wyglądał taki związek życie na codzień różni się od paru spotkań, w gruncie rzeczy tęsknimy za przeszłością, młodością, żyjemy wspomnieniami i myślami co by było gdyby...ale warto patrzeć w przyszłość, o tym jest ta książka.
Podobała mi się, szkoda tylko że tak krótko i że nie wiedziałam że to druga część, pierwszą teraz też chcę przeczytać.

AGNES | 2011-10-15
Przeczytana: 15 października 2011

Po przeczytaniu pierwszej części aż się prosiło o kontynuację, czekałam na nią z niecierpliwością, wczoraj odebrałam i mogę powiedzieć ,że zdecydowanie warto było zarwać noc aby po delektować się tą pozycją. Znowu zaskakująca, momentami wzruszająca, smutna a jednocześnie pełna nadziei, trzymająca w napięciu podróż Jordan. Historia Jordan to dla mnie opowieść z tych po których 'trzeba dojść do siebie' ochłonąć, ostudzić emocję, przed zanurzeniem się w kolejną książkową przygodę, a takie właśnie książki lubię najbardziej. Książka do której na pewno nie raz powrócę. Polecam.

ursi | 2012-09-03
Przeczytana: 03 września 2012

Rzadko się zdarza, aby druga część książki była tak samo fascynująca jak jej pierwsza część. Tutaj ten wyjątek zaistniał. Czytałam tę powieść z jeszcze większym bodajże zainteresowaniem jak "Prawie w domu". Zagadka związana z Jaredem, jego tajemniczym życiem, była tym motorem, która napędzała do pochłaniania kolejnych kartek. Również to, jak Jordan poukłada sobie życie po dziesięcioletniej traumie, przykuwała moją uwagę.
Powieść objętościowo nie jest zbyt dużym formatem, co uważam za plus, bo nadaje jej wartkiej akcji, bez zbędnych opisów.
Szczerze namawiam do jej przeczytania.

jasminn2 | 2014-03-02
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 02 marca 2014

Nie przypadła mi do gustu. Fabuła jak z Jamesa Bonda.... Zastanawiam się czym zasłużyła sobie na miano bestseleru New York Timesa?

Volumen | 2012-09-07

Dalsze losy Jordan ale jakieś inne.W sieci tajemnic już zabrakło tego czegoś co w pierwszej części jakby na kolanie była pisana.

Załóż konto za darmo!

76. rocznica
  • Jerzy Stuhr
    67. rocznica
    urodzin
    Aktorstwo to nic innego jak umiejętność zapamiętywania w sobie pewnych stanów nerwowych i odtwarzania ich na zawołanie.
  • Ryszard Henryk Kordek
    93. rocznica
  • Alexandra Adornetto
    22. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jesper Juul
    66. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, którzy w swoich rodzinach byli numerem jeden. Rodzice, którzy w ten sposób hodują dzieci, oddają im niedźwiedzią przysługę, bo one później nie potrafią zaakceptować, że życie może sprawiać ból, że człowiek może być rozczarowany i zły. Są jak pianiści, którzy w fortepianie akceptują tylko białe klawisze. To straszna sytuacja, która czyni z dzieci uczuciowe kaleki. Wielu dorosłych, którzy wychowywali się w takich rodzinach, sądzi, że powinni się rozwieść, gdy tylko w małżeństwie pojawią się pierwsze konflikty.
  • Philip Carlo
    65. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    12. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku