Zdążyć na Boże Narodzenie

Tłumaczenie: Piotr Jankowski
Wydawnictwo: Albatros
Christmas train
dona

Tuż przed Bożym Narodzeniem dziennikarz Tom Langdon wyrusza ekskluzywnym ekspresem Capitol Limited z Waszyngtonu do Los Angeles. W Mieście Aniołów czeka na niego Lelia - dziewczyna , z którą ma spędzić Wigilię. Przejazd pociągiem to dla Toma także okazja , by zebrać materiał do nowego reportażu. W trakcie podróży spotka Eleanor, swoją wielką miłość sprzed lat - kobietę, która nadal nie jest mu obojętna. Wśród pasażerów grasuje nieuchwytny złodziej. Sprawy komplikują się, gdy w połowie drogi w pociągu pojawia się Lelia, proponując małżeństwo. Tymczasem szalejąca zamieć i wywołana nią lawina śnieżna uruchamiają pociąg w górskiej pułapce... Mimo grożącego im niebezpieczeństwa pasażerom udziela się nastrój świąteczny, a cała podróż staje się wielkim emocjonalnym przeżyciem.

Gosia | 2016-02-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 22 lutego 2016

David Baldacci to autor książek głównie sensacyjnych.
Ta książka to trochę obyczjówki, trochę romansu i odrobina sensacji. Po części nawet powieść drogi.
Książka jest lekka (to zasługa pióra pisarza), ciekawa i ma zaskakujące zakończenie. Jako rozrywka w sam raz.
Na plus zapisuję kilka przemyconych faktów na temat Marka Twaina oraz oczywiście nieco informacji na temat amerykańskich pociągów dalekobieżnych.
Nie stawiałam tej książce wysokich oczekiwań, więc się nie rozczarowałam. Kilka ciekawych postaci, które spotyka główny bohater podczas podróżny pozwala przypuszczać, że pisarz jest dobrym obserwatorem.
Chętnie przeczytam jakąś sensacyjną pozycję pisarza z jego doborku.

czytamcałyczas | 2018-08-18

Okładka
śliczna ,a co

skąd
biblioteka

fabuła
Jedzie pociąg,przez USA jest zima.Różne rzeczy się dzieją

Moja opinia

No,to dałem się nabrać.Myślę,ja sobie tak.A wezmę,coś gdzie nie ma mordu i grabieży.
Coś,takiego na luz.Miłego i ciepłego.Mimo,że akcja toczy się zimą.
Czytam,ja sobię czytam.
Na początku,jest fajnie.Bo,ludzie miłe.
Miła rozmowa,nawet gość co domagał się whiskey.Też,w sumie dobry człowiek.
Ale,potem jest już tak sobie.Akcja,siada czyta się.Coraz bardziej nudnie.
Ludzie,stają się papierowi.Pewnie,autor pisał.O,tak by pisać.I mu się,niechciało.
Ale,ja już muszę,no muszę.Kończyć to co zacząłem.
Co,dla mnie było najlepsz.
Chyba,ta scena,jak z kjiami chodzili po śniegu.
Daję może być.

Przebudzona | 2015-08-28
Przeczytana: 27 sierpnia 2015

O to była BARDZO miła NIESPODZIANKA :). Jak dobrze, że dałam szansę tej książce. Sama bym po nią może nie sięgnęła, ale tym razem dostałam do ręki od bibliotekarki z pytaniem czy czytałam. Ja na to, że nie, no to masz ;). I tak wzięłam z polecenia i nie żałuję, oj nie nie ;).

BARWNA historia, a raczej historie, bo każda postać coś wnosi od siebie. Anegdotki, ciekawostki, opis przyrody, coś tam z pociągiem (jak autor zaczął lekko przynudzać o czymś związanym z pociągiem to od razu przypomniał mi się bohater z "The Big Bang Theory" - Sheldon, kto oglądał ten wie ;), zagorzały fan pociągów), ale to tylko czasami nie śledziłam, aż tak pilnie, bo OGÓŁEM to była SUPER JAZDA :).

Mamy tu niepozorną staruszkę.
Mamy tu dwoje byłych kochanków.
Mamy tu sławnego reżysera i zbierany przez niego research do filmu.
Mamy tu rodzinę kolejarzy - matka z córką, obie w osobnych pociągach (jedziemy tutaj z przesiadką), które są barwnymi i przemiłymi kobietami.
Mamy tu i księżulka na emeryturze.
Para...

Gabriela P | 2015-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2015

„Pociąg do miłości” Davida Baldacciego, to trzecia książka tego autora, która znalazła swoje miejsce na mojej półce. Muszę przyznać, że kupiłam ją z ciekawości. Po lekturze „Dnia Zero” czy „Niewinnego”, romans napisany przez pisarza, który był mi znany z sensacyjnych historii w których o romantyzm ciężko, wydał mi się intrygującą przygodą. Wprawdzie opis wydawcy jasno określa książkę jako opowieść sensacyjno-obyczajową, ale cóż… dałam się porwać tytułowi.

Tom Langdon, były recenzent wojenny, wyrusza w podróż ekskluzywnym pociągiem Capitol Limited. Ma zamiar dotrzeć nim z Waszyngtonu do Los Angeles, gdzie czeka na niego jego dziewczyna, mają razem spędzić święta. Byłoby prościej pokonać ten dystans samolotem, jednak w wyniku kilku niefortunnych zdarzeń, Tom ma zakaz latania na terenie USA. Wszystko razem zmusza mężczyznę do próby spełnienia ostatniego życzenia zmarłego ojca, a mianowicie dokończenia historii, którą zapoczątkował niegdyś jego daleki krewny – sam Mark Twain!

Nawet...

MoniS | 2017-03-06
Przeczytana: 06 marca 2017

Urocza opowieść, pełna humoru, romantyczna, idealna na refleksyjne, spokojne popołudnie :)

Jolanta | 2015-12-24
Przeczytana: 22 grudnia 2015

bardzo dobra książka, nie rozumiem tych wszystkich oczekiwań jej stawianych. Lektura ma przede wszystkim być ciekawa i taka była. Ocenianie charakterów postaci nie stanowi istoty czytania danej pozycji. Opowieść o podróży koleją przez Stany Zjednoczone dziennikarza, chcącego skończyć to co zaczął jego przodek Mark Twain staje się jednocześnie jego prywatną podróżą do przeszłości w momencie spotkania kobiety którą kochał kilka lat wcześniej. Galeria ciekawych postaci którą spotyka podczas podróżny sprawiła iż sama zapragnęłam tak spędzić przedświąteczny okres. Opisy widoków za oknem. Ehh.. Gorąco zachęcam do luźnego podejścia do tej lektury zamiast ze spisaną kartka z oczekiwaniami co do niej. Mnie dostarczyła niezapomnianych wrażeń.

renka | 2016-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2016

Szczerze powiedziawszy ta powieść to takie nic szczególnego. Mimo, że książka niewielka objętościowo akcja się jakoś wlecze, by dopiero pod koniec nabrać przyspieszenia. Nudną treść przeplatają bardziej interesujące wstawki. Wątek miłosny nie najgorszy, reszta raczej blada. Podobał mi się też motyw utknięcia pociągu w tunelu pod lawiną. Mimo wszystko, była to raczej słaba pozycja z dwoma małymi plusami.

malga927 | 2012-11-22

Ciekawa książka .

Kasia b | 2018-11-04

Podróż pociągiem przez niemal cały kontynent: taka wyprawa robi niemałe wrażenie. Może być niezapomnianą przygodą, tematem reportażu, okazja by ponać ciekawych ludzi bądź zagłębić się w kontemplacji własnego życia. Nie jest natomiast najszybszym sposobem dostania się z miejsca na miejsce, ryzykownym zwłaszcza zimą, gdy śpieszymy się, by spędzić najbliższymi te najcieplejsze mimo mroźnej pogody święta. Na podróżnych czekają klęski pogodowe, irytujący współpasażerowie, nieprzewidziane postoje i wiele innych niezbyt przyjemnych niespodzianek. A niekiedy także spotkania po latach i rewolucje w życiu osobistym. Połączenie romantycznej obyczajówki, thrilleru i kryminału, a wszystko to w bajkowym (przynajmniej z definicji) okresie Świąt Bożego Narodzenia.

GagoSLAW | 2018-08-23
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 23 sierpnia 2018

Pierwsza książka przeczytana przeze mnie na czytniku...w wakacje można...ale szału nie ma.