Two for the Dough

Cykl: Stephanie Plum (tom 2)
Wydawnictwo: St. Martin's Press
stephanie plum, po angielsku
angielski
Katarzyna

Bounty hunter Stephanie Plum is still learning the ropes at her cousin Vinnie’s bail bond office, so when she sets out on the trail of Kenny Mancuso—a suspiciously wealthy, working class Trenton boy who has just shot his best friend—the stakes are higher than ever. That Mancuso is distantly related to vice cop Joe Morelli—who is trying to beat Stephanie to the punch—only makes the hunt more thrilling….

Taking pointers from her bounty hunter pal, Ranger, and using her pistol-packing Granda Mazur as a decoy, Stephanie is soon closing in on her mark. But Morelli and his libido are worthy foes. And a more sinister kind of enemy has made his first move…and his next move might be Stephanie’s last.

źródło opisu: http://us.macmillan.com/

źródło okładki: http://us.macmillan.com/twoforthedough

deana | 2016-02-15
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 15 lutego 2016

Na wstępie muszę do czegoś się przyznać. Tę książkę czytałam z komórki, we wszystkich tych sytuacjach kiedy ...hmmm... nudziłam się. Gdyby więc ktoś słyszał chichot w łazience pewnej firmy, widział laskę śmiejącą się w autobusie do telefonu lub płaczącą ze śmiechu w jakiejś kolejce to z dużym prawdopodobieństwem ja. Wydawało mi się, że pierwsza część była niezła, cóż ... w drugiej babcia Mazurowa zniszczyła system. Uwielbiam tę kobiecinkę.

,,Po drugie dla kasy" to kolejna część przygód nieopierzonej łowczyni nagród, Stephanie Plum. Tym razem ma za zadanie znaleźć i doprowadzić przed oblicze sprawiedliwości Kenny'ego Mancuso oraz odszukać zaginione trumny. Sporo tropów podąża w kierunku zakładów pogrzebowych więc nic dziwnego, że ,,partnerką" naszej szalonej łowczyni zostaje jej babcia - niekwestionowany ekspert w dziedzinie domów pogrzebowych, balsamowania i ekspozycji. Oczywiście nie zabraknie też Morelli'ego, który nie wiedzieć czemu bardzo blisko kręci się wokół Stephanie...

yaola | 2017-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2017

Kolejna część przygód Stefanii Plum. Lowczyni nagród szuka 24 zagubionych trumien, a babcia Mazurowa szuka odpowiedniego domu pogrzebowego tak na przyszłość Całość jak zwykle komiczna 😀

lacerta | 2014-09-24
Przeczytana: 24 września 2014

Druga książka o przygodach łowczyni nagród Stephanie Plum jest tak samo dobra jak pierwsza.
Interesujące relacje między Stephanie i Morellim. Jeszcze lepszy duet Stephanie i babci Mazurowej. Babcia Mazurowa to jedna z najlepszych postaci jaka kiedykolwiek została stworzona - nie sposób jej nie lubić.
Mogłabym piać z zachwytu nad tą książką. Janet Evanovich ma niesamowity dar do wciągania czytelnika w swoją historię, budowania napięcie i jednoczesnego rozśmieszania i straszenia.
Już nie mogę się doczekać kiedy kolejna część wpadnie w moje ręce.

WampirkaJustynka | 2013-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2013

Książka jest świetna. Jedna z nielicznych książek, która mnie rozśmieszyła do łez.

Dalsze perypetie Stephanie jako łowczyni nagród są równie zabawne jak w poprzedniej części. Tym razem zadanie jakie otrzymuje Stephanie wydaje się z pozoru proste. Jednak z czasem okazuje się, że sprawa jest nawet poważniejsza. Razem ze znajomym policjantem Joem kobieta próbuje złapać socjopatycznego krewnego Joe. Jako dodatkowe zadanie kobieta zgadza się pomóc w odnalezieniu trumien, które zostały skradzione z magazynu.

Mimo, że pierwsza część mi się podobała to długo zastanawiałam się nad kupnem "Po drugie dla kasy". Teraz po przeczytaniu wiem, że warto było wydać kasę. Książka jest jeszcze zabawniejsza niż jej poprzedniczka. Mimo, że Stephanie radzi sobie już nieco lepiej to i tak nadal pakuje się w kłopoty. A tym razem wpada w nie razem z Joe. Ta książka jest tak zabawna, że nic tylko boki zrywać. Gorąco polecam!!!

Joanna | 2014-02-18
Na półkach: Przeczytane, 2014, Z biblioteki
Przeczytana: 13 lutego 2014

Od ostatnich dramatycznych wydarzeń minęło już dobrych kilka miesięcy. W Trenton nastała na dobre jesień a Stephanie Plum na dobre rozsmakowała się w zawodzie łowcy nagród. Co prawda nadal łowi raczej płotki, drobnych przestępców, którzy zazwyczaj nie uciekają na jej widok, a już na pewno nie wyciągają broni próbując poważnie nadszarpnąć jej zdrowie a nawet pozbawić ją życia. A i podejście Stephanie do broni jest nadal nader sceptyczne. Co by jednak nie mówić, Plum jest łowcą nagród i raczej nieprędko zrezygnuje z tego nawet niezgorzej opłacalnego zajęcia.

Tym razem Vinnie, kuzyn Stephanie i zarazem właściciel agencji poręczycielskiej, zleca jej doprowadzenie przed oblicze sprawiedliwości niejakiego Kenny'ego Mancusa. Ten postrzelił swego dobrego kumpla, wyszedł z aresztu za kaucją i ślad po nim zaginął. Sprawa zdaje się z pozoru być banalna. Nic jednak w życiu Stephanie Plum nie może przychodzić zbyt łatwo. Kumpel Kenny'ego zostaje zamordowany, zbieg staje się zaś pierwszym...

nieperfekcyjnie | 2014-10-27
Przeczytana: 23 października 2014

Czy istnieje ktokolwiek, kto nie słyszał jeszcze o Stephanie Plum, nazywanej pieszczotliwie Śliweczką? Kiedy ktoś sięgnie po pierwszą część jej przygód, czyli "Jak upolować faceta? Po pierwsze dla pieniędzy", to do razu wie, że owe spotkanie będzie pierwszym, ale zdecydowanie nie ostatnim. Stephanie uzależnia, rozbawia za każdym razem, a ponadto budzi słodkie współczucie swoją naiwnością i bezradnością w starciach z przestępcami.

Kolejną sprawą, jakiej podejmuje się Stephanie, jest odnalezienie Kenny'ego Mancusa, a także odszukanie dwudziestu czterech trumien, które Spiro Stiva nabył dosłownie za bezcen. Główna bohaterka robi wszystko, co w jej mocy, aby spisać się jak najlepiej w roli łowczyni nagród, jednak nie zawsze wychodzi jej to tak, jakby sobie tego życzyła. Tym bardziej, że po jej piętach depcze Morelli, jednocześnie nieustannie wyciągając ją z tarapatów, a nawet ratując życie. Cała sprawa...

Kinia | 2013-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2013

Cudowna kontynuacja przygód błyskotliwej, niezdarnej i rozbawiającej do łez Stephenie Plum. ,,Po drugie dla kasy'' przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Akcja była wciągająca i zaskakująca, ale przede wszystkim bardzo zabawna. Czytając przygody Stephenie oraz wszędzie towarzyszącego jej Morellego naprawdę świetnie się bawiłam i z trudem mogłam się choć na chwilę oderwać od tej historii. Ciekawie zarysowani bohaterowie, żwawa fabuła oraz prosty język to największe atuty tej książki, sprawiające, że jest to naprawdę godna polecenia powieść przy której można miło i odprężająco spędzić wieczór. :)

Cirya | 2017-04-14
Przeczytana: 12 kwietnia 2017

fajne, lekkie i przyjemne :)
miła lektura z dawką humoru i wrażeń podczas pościgu za przestępcami, z przymrużeniem oka :) szybko się czytało

Zaczytana | 2015-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Trzeba przyznać, że to wydanie jast znacznie grorsze, ale czego się nie robi, żeby przeczytać kolejny tom ciekawej serii. ( najgorsza rzecz to przetłumaczenie komandosa jako "Leśnika" normalnie pokładałam się ze śmiechu jak to czytałam) :)

Druga część jeszcze lepsza od pierwszej, a przed wszystkim jeszcze bardziej zabawniejsza! ;)