Zgłosuj na książki roku 2017

Ryzykowny układ

Tłumaczenie: Tomasz Illg
Cykl: Black London / Czarny Londyn (tom 1)
Wydawnictwo: Jaguar
Street Magic. A Black London Novel
urban fantasy, Londyn
Sherry

Ispektor Pete Caldecott na tropie zbrodni nie z tego świata! Londyn. Miastem wstrząsa plaga porwań dzieci. Sprawą zajmuje się twarda i mocno stąpająca po ziemi Pete Caldecott, nieodrodna córka detektywa Scotland Yardu. Kiedy śledztwo utyka w martwym punkcie, Pete nieoczekiwanie wpada na Jacka Wintera - faceta, który dwanaście lat wcześniej zginął na jej oczach. Okazuje się, że Jack nie tylko...

Ispektor Pete Caldecott na tropie zbrodni nie z tego świata!

Londyn. Miastem wstrząsa plaga porwań dzieci. Sprawą zajmuje się twarda i mocno stąpająca po ziemi Pete Caldecott, nieodrodna córka detektywa Scotland Yardu. Kiedy śledztwo utyka w martwym punkcie, Pete nieoczekiwanie wpada na Jacka Wintera - faceta, który dwanaście lat wcześniej zginął na jej oczach. Okazuje się, że Jack nie tylko żyje, ale posiada również informacje, które mogą pomóc ocalić zaginione dzieci. Problem w tym, że Winter ma dość własnych problemów i nie ma najmniejszego zamiaru nadstawiać karku dla sprawy, która nic a nic go nie obchodzi. Wiedza, którą posiadł jest śmiertelnie niebezpieczna. Inspektor Caldecott będzie musiała użyć całego swego uroku, by wyciągnąć mężczyznę z dziupli, w której się zaszył.

Pete i Jack to prawdopodobnie najgorzej dobrana para w historii. Możliwe również, że najbardziej skuteczna...

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl

kasandra_85 | 2013-11-10
Przeczytana: listopad 2013

betina360 | 2016-05-08
Na półkach: Przeczytane, Prezent, 2016
Przeczytana: 08 maja 2016

Sa jak ogien i woda lecz razem moga rozwiklac zagadke.
Inspektor Pete ma talent dedektywistyczny i racjonalne podejscie do swiata. Jest twarda i uparta wie tez ze jako policjantka nie moze ulegac sentymentom. Gdy w Londynie zaczynaja ginac dzieci zostaje wybrana do tej sprawy. Jack to dawny znajomy Pete ktory jest uzalezniony od uzywek. Niewazne jednak jak nisko upadl bo jest jedyna osoba ktora moze jej pomoc w sledztwie.Pete uzyje wszelkich podstepow by zmusic go do wspolpracy. Musze przyznac ze kryminaly z nutka magii maja cos w sobie.

tombraiderka009 | 2013-12-30
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Super, super książka. "Ryzykowny układ" bardzo mi przypadł do gustu. Było ciekawie, lekko zabawnie i dużo akcji. Autorka świetnie i odczuwalnie ukazała mroczny, ciemny, ponury, zatęchły Londyn pełen najróżniejszych istot. Dużo wypalonych papierosów, wypitych herbat, przekleństw i przekomarzań pomiędzy Pete a Jackiem - cudo ;)

Przygody panny Caldecott bardzo mi przypominają serię o Anicie Blake, którą uwielbiam, więc jeśli lubisz Egzekutorkę to policjantka Pete również przypadnie ci do gustu.

Jestem zachwycona pierwszym tomem serii BLACK LONDON i już nie mogę się doczekać kiedy zacznę czytać "Sekretny układ", który zapowiada się równie obiecująco.! 10/10

Nesnej | 2013-09-13
Na półkach: Przeczytane, 2013

Nie mogę być chyba bardziej zadowolona, że trafiłam na Ryzykowny układ, który osobiście zaintrygował mnie już od pierwszych stron, albo, żeby nie skłamać, już od zapowiedzi wydawnictwa.
Ponieważ autorka od początku pokazuje, że nie będzie kierowała się w tę samą stronę, co inni przedstawiciele podobnego gatunku. A właściwie spróbuje płynąć pod prąd.
I moim zdaniem wyszło jej to bardzo dobrze.
Dostałam bowiem nie tylko oryginalną (o ile literatura fantastyczna może pokusić się w dzisiejszych czasach o miano oryginalności) historię, ale przede wszystkim genialnych bohaterów i ociekające czarnym humorem dialogi.

Jack Winter to bezsprzecznie nietuzinkowa postać. Mag narkoman, który troszczy się tylko o kolejną działkę, ach i warto wspomnieć, że który od dwunastu lat powinien być definitywnie martwy, postanawia nagle nie tylko ujawnić światu, że żyje, ale przede wszystkim pomóc dawnej znajomej, inspektor Pete Caldecott w trudnej sprawie związanej z porwaniami dzieci. Możecie...

Aleksandra | 2013-10-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 19 października 2013

Są książki, po które sięgam, bo mogą okazać się ciekawe. Tak było w przypadku „Ryzykownego układu”, który na kilka dni wywrócił mój świat do góry nogami. Warto zauważyć, że z rezerwą podchodzę do połączenia kryminału z fantastyką – ten pierwszy gatunek jest mi obcy, kojarzy się jedynie z czymś nudnym, a tego typu „mieszanki” rzadko przyjmuję z entuzjazmem. Ryzyko jednak opłaciło się – lektura była genialna, co już stwierdzę na początku.

Nazwisko Caitlin Kittredge było mi obce. Zaczęła pisać już w wieku trzynastu lat. Od tamtego czasu starała się rozwijać w pisaniu. Na polskim rynku zadebiutowała powieścią „Żelazny cierń”, która spotkała się z miłym odbiorem. Seria Black London była wyczekiwana, a ja trafiłam na nią czystym przypadkiem. Teraz wiem, że chętnie poznam inne powieści autorki.

Pete Caldecott odziedziczyła po swoim ojcu nie tylko zawód, ale również racjonalne podejście do życia. Dziewczyna nie wierzy w nadnaturalne wydarzenia, a spirytyzm uważa za bzdurę. Oszukuje samą...

Obywatel_Śliwka | 2013-10-10
Przeczytana: 08 października 2013

Kryminał z elementami fantasy to nie jest połączenie ani nowatorskie, ani specjalnie kuszące, a tak na dobrą sprawę przemyślane to także nie jest, bowiem oba te gatunki są na tyle różne, że połączenie ich bardzo często okazuje się sporym niewypałem. Najgorszym błędem, jaki można było tu popełnić, jest próba upchnięcia w powieść tak wiele fantasy i kryminału jak się tylko da – wówczas ludzie, którzy preferują któryś z tych gatunków bardziej niż inny będą narzekali na zbyt wiele elementów tego drugiego. Autorka w tej książce, dzięki Bogu, ze smakiem i umiejętnie przeplotła wątki kryminalne oraz fantastyczne, choć tych drugich było zdecydowanie więcej.

Świat wykreowany przez autorkę jest w zasadzie jak nasz, lecz dużo, dużo mroczniejszy. Można odnieść wrażenie, że autorka sama pisała to przy zgaszonym świetle, gdyż masa czerni, ciemności, cieni, mroku i nocy udziela się czytelnikowi w zastraszającym tempie. Dla osób o słabych nerwach efekty jakimi uraczyła nas autorka mogą zakrawać...

Magda | 2013-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2013

Długo na nią czekałam i może właśnie dlatego spodziewałam się czegoś więcej. odpowiednio wyważony urban fantasy, ale pozbawiony romansu. I to mnie właśnie zaskoczyło. Sporo zbrodni, magii i emocji. Wciąga i dlatego nie żałuję jej zakupy. Nie mogę doczekać się kolejnej części. I mam nadzieję, że kolejne części po pierwsze - ukażą się; po drugie - zmienią okładkę na bardziej pasującą do treści; po trzecie - dobiorą przynajmniej kogoś przystojniejszego. Przez całą książkę czytałam o Jacku jako chuderlaczku, a na okładce widnieje mi wytatuowany mięśniak.

gosiurka | 2013-10-06

Dobra, ma potencjał tylko, dla mnie zabrakło pasji. Ogólnie akcja jest ,zagadka jest, romansu nie ma , jeśli to dla kogoś ważne. Tylko pasji mi brakowało, ale książka warta przeczytania, ciekawa.

Maromira | 2017-07-03
Przeczytana: 01 lipca 2017

Pozytywne zaskoczenie. Zaczynało się średnio, ale w miarę czytania pochłonęło mnie całkowicie. Zakończenie nieprzewidywalne, fabuła całkiem niezła, a zagadka dobra. Niestety bohaterowie momentami byli zbyt schematyczni lub wychodzili poza swój charakter [do ciebie mówię, Jacku Winterze, a zapowiadałeś się tak fajnie], do tego trochę nawala logika i ciąg przyczynowo-skutkowy zdarzeń, ale głównie na drugim planie, więc czasem można na to machnąć ręką [a przynajmniej zignorować i sięgnąć po drugi tom, może tam się pani Kittredge poprawi].

Agnieszka | 2014-02-01
Przeczytana: 01 listopada 2014

Ryzykowny układ (Street Magic) - Caitlin Kittredge, wyd. Jaguar, Warszawa 2013

Czy w normalnym życiu ludzie wierzą w zjawiska nadprzyrodzone, czary czy demony? Raczej nie, tłumacząc sobie to wszystko jako bajki, kłamstwa. A co, kiedy to wszystko jest prawdą, a po świecie chodzą elfy, wiedźmy, czarownicy? Zastanawiamy się wtedy jak wygląda ich świat, system wartości i moralność, bo przecież nie wszyscy są dobrzy. A kiedy by tak pomieszać świat nadprzyrodzony ze światem realnym, w którym dochodzi do serii przestępstw, gdzie nie ma już miejsca na strach, moralność i trzeba sięgnąć po wszelkie środki, aby zapobiec kolejnym zdarzeniom... Co należy zrobić?
Pete Caldecott przez dwanaście lat myślała, że dręczą ją koszmary przeszłości spowodowane śmiercią bliskiego jej przyjaciela, Jacka Wintera. Z tego też powodu wstąpiła do policji i jako inspektor, stara się wyśledzić osoby odpowiedzialne za porwanie małej dziewczynki. Kiedy na jej drodze staje tajemniczy informator, koszmar z...