Przebudzenie Galena

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
Il risveglio di Galeno
cyboria
Avenix

Otto Błyskawica Perotti ma 13 lat, czerwony rower, kocha liczby i zagadki. Na łożu śmierci dziadek zostawia mu dziwna szkatułkę pokrytą liczbami i bilecik, na którym napisano „Idź ty!”. Ale dokąd? Gdzieś daleko, w nieznanej części świata, doskonałe miasto Cyboria od ponad 90 lat czeka na nowych mieszkańców. Jednak droga, która do niego prowadzi, nie jest dostępna dla wszystkich. Roboty i...

Otto Błyskawica Perotti ma 13 lat, czerwony rower, kocha liczby i zagadki.
Roboty i ryzykowne przedsięwzięcia, nieskończone zapasy energii i zdrady to elementy nowej wielkiej przygody, którą przedstawił w swej książce Pierdomenico Baccalario

źródło opisu: http://www.olesiejuk.pl/zobacz/single/cyboria-prze...(?)

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl/zobacz/single/cyboria-prze...»

Natalia Kowalczyk | 2014-06-10

książkę zakupiłam za kilka groszy w biedronce, wydała się najciekawsza pozycja ktore znalazłam. Książką typowo przygodowa science fiction dla młodzieży. czyta się ją bardzo szybko i jest całkiem interesująca. Podróż z nastoletnim Otto do krainy automatów cyborii zaczyna się bardziej dobrze. potem akcja toczy się szybko i niektóre wątki są za mało rozbudowane i tylko delikatnie zarysowane. niemniej jednak polecam te pozycję tym którzy lubią przygodę i chcą się odstresowac przy lekkiej lekturze

Pierdomenico Baccalario był dla mnie tajemnicą, póki nie rozszyfrowałam, że kryje się również pod nickiem Ulysses Moore. Spotkałam go już wcześniej, choć tylko raz, czytając jedną malutką książkę, kupioną z gazetą, pt. Wrota czasu. Przebudzenie Galena, podobnie jak Wrota czasu są napisane stylem typowym dla autora. Prosto, ciekawie i dla młodzieży. I właściwie nie byłabym nią zainteresowana, gdyby nie to, że jest to fantastyka, którą zwykłam czytać. Innym elementem, który pobudził mnie do czytania, to fakt, że książka ta jest prezentem, a nie mogłabym znieść widoku rozczarowania w oczach osoby podarowującej, gdybym jej nie przeczytała. Przechodzę więc do sedna, mając nadzieję, że moja opinia będzie tak krótka i prosta, jak nieskomplikowana i wciągająca jest treść Przebudzenia Galena.

"Dziadek Ottona chciał, aby wnuczek czuł się kimś niezwykłym, mawiał więc, że powinien spróbować zrobić coś trudnego, bo łatwe rzeczy i tak każdy umie zrobić.
Prawdopodobnie właśnie dlatego,...

Jolanta | 2015-03-31
Przeczytana: 30 marca 2015

Książkę kupiłam ze względu na autora. Miałam już za sobą kilka tomów Ulyssesa Moora i zapragnęłam poznać więcej twórczości Baccalario. Facet dobrze pisze.
Natomiast nie zaprzeczam iż lepszym rozwiązaniem jest przeczytanie najpierw kilku jego książek zanim sięgniecie po Ulyssesa Moora. Postawiałm sobie poprzeczkę bardzo wysoko i nie do końca byłam zadowolona gdyż ta książka jest słabsza od ww. serii. Ciekawa i bardzo wciągająca za co daję 8 gwiazdek. Szybko się czyta i z ogromnym zaciekawieniem. Pozostawia niedosyt i pragnienie kolejnej części, mam nadzieję iz takowa zostanie wydana w języku polskim o ile oczywiście została napisana. Przygody Otta ciekawe, nie ciągną się jak przysłowiowe flaki z olejem. Nie zdarzyło mi się przekręcić strony w poszukiwaniu ciekawszego fragmentu. Przeczytałam wszystko. Wstawione dziwne zdjęcia tylko dodają uroku i powodują uśmiech na twarzy. Naprawdę warto sięgnąć i uczciwie polecam.

macjeq | 2014-02-20

Książka ciekawa. Sięgnęłam po nią tylko dlatego, że Pierdomenico Baccalario jest moim ulubionym autorem, ale uważam, że dobrze wybrałam. Może i nie jest to jedna z moich ulubionych książek, ale polecam.
To teraz może krótka notka o treści:
Na łożu śmierci, dziadek chłopca o imieniu Otto przekazuje mu pudeło z liścikiem, na którym napisane jest "IDŹ TY". Na początąku chłopiec nic nie rozumie, ale w końcu zaczyna domyślać się znaczenia tajemniczego przesłania. Opowiada o wszystkim swojej cioci, która jest archeologiem, a ona, wraz z Jagonem pomagają Ottonowi rozwiązać zagdkę i odnaleźć zaginione miasto - Cyborię.
Książka nie jest zbyt obszerna, jest kilka obrazków, jest również podzielona na 3 części, szybko się czyta. Kiedy wertowałam ją po raz pierwszy, nieco zmyliła mnie numeracja rozdziałów. (;

Zuzia | 2014-07-08
Przeczytana: 20 czerwca 2014

Lekka książka, raczej dla dzieci w wieku 10-12 lat. Żywa akcja, choć trzeba przebrnąć przez początek. Wypożyczyłam ją tylko ze względu na autora. Chyba ma być tego więcej części i jeśli przeczytam to dlatego, żeby dokończyć serię. Polecam dzieciom, które lubią książki fantastyczno-przygodowe o mechanizmach.

Avenix | 2012-12-30

Jako dziecko, zaczytywałem się w tak legendarnych seriach włoskiego pisarza Baccalario, jak Ulysses Moore czy Century. Gdy pojawiła się jego kolejna książka, uznałem, że z pewnością zabiorę się za nią od razu. Los chciał, aby przeczytanie tej lektury odwlekło się w czasie o ponad rok... Ale w końcu, gdy wpadła mi w ręce, nie odpuściłem. Dzięki temu teraz mogę ocenić tę książkę w sposób, jaki zaraz poznacie.

Po śmierci dziadka, Otto jest bardzo przygnębiony. Ojciec jego taty był dla niego kimś więcej niż członkiem rodziny, był przyjacielem. Teraz, jedyną pamiątką po dziadku jest dziwne pudełko i wiadomość "Idź ty". Ale dokąd? Aby zgłębić tę zagadkę, Otto wraz z ciocią wyruszą w świat ale czy dotrą do legendarnego miasta?

Pierdomenico Baccalario to dobrze znany wśród dzieci i młodzieży pisarz, urodzony w 1974 roku w Acqui Terme. Dzięki niemu rozpocząłem tak kwiecistą przygodę z książkami. Być może, gdyby nie jego seria Ulysses Moore, nie czytałbym teraz oraz nie pisał tej recenzji...

Julia Alaska | 2015-01-26

Na łożu śmierci dziadek zostawia mu dziwna szkatułkę pokrytą liczbami i bilecik, na którym napisano "Idź ty!". Ale dokąd?

Czytałam już kilka książek tego autora i przyznam, że ta wciągnęła mnie najbardziej. Mimo, że powieść skierowana jest raczej do młodszego grona odbiorców to zainteresowała mnie historia młodego odkrywcy.
Otto Błyskawica Perotti, bo tak nazywa się główny bohater, ma 13 lat i wraz z rodzicami i dziadkiem mieszka w starej willi we Włoszech. Młody chłopak uwielbia rozwiązywać łamigłówki. Pewnego dnia los zsyła na niego bardzo trudną i dość dziwaczną zagadkę. Kiedy umierający dziadek wręcza mu tajemniczą szkatułkę chłopiec nie wie jeszcze, że przeżyje fantastyczną, acz niebezpieczną przygodę.
Pan Baccalario stworzył niesamowity świat pełen łamigłówek i sekretów, od którego trudno...

Maciej | 2016-10-15

nie skończyłem czytać, bo po prostu się nie da. nic się nie dzieje, postaci nie dość, że nieciekawe, to do tego głupie, pozbawione jakiejkolwiek motywacji, a fabuła skutecznie pomaga zasnąć. Baccalario, wstydź się.

ALI | 2012-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2012

O książce: Kolejna seria znanego już nam Pierdomenico Baccalario. Tym razem jest to Cyboria. Pierwsza część pojawi się już na przełomie października i listopada!

Cyboria to ukryte miasto, zamieszkałe przez filozofów i naukowców, którzy poświęcili swe życie na zdobywanie wiedzy. Bohaterem książki jest Otto, uczeń szkoły w Pizie we Włoszech. Dostaje on od swojego dziadka na łożu śmierci tajemnicze pudełko, w którym znajduje się list i dziwny przedmiot, który może mu pomóc w znalezieniu ukrytego miasta.

Fabuła książki opowiada historię Otta który podążając za wskazówkami w pudełku dziadka próbuje odnaleźć ukryte miasto Cyborię aby to zrobić musi rozwikłać wiele zagadek i odbyć długą podróż która może skończyć się śmiercią, Akcja mknie bardzo szybko co sprawia że powieść czyta się lekko i przyjemnie.

Bohaterowie powieści są jej dużym atutem gdyż są bardzo realni i łatwo się z nimi utożsamić natomiast ich charaktery są całkowicie różne i świetnie się dopełniają. Ja osobiście...

Salyn | 2015-12-07
Przeczytana: 06 grudnia 2015

Książkę kupiłam dosyć dawno temu, ale do tej pory bałam się do niej przymierzyć. Nie chciałam się na niej zawieść i na szczęście tak się nie stało. Całość nie pozostawia złudzeń. Akcja trzyma w napięciu, dlatego czyta się dość szybko. Nie ma co przerywać lektury, bo i tak zaraz się do niej wróci...
Jedynym czego mi brakuje jest kontynuacja, której mam nadzieję się doczekam. Skończyło się tak jakby się nie skończyło. I to boli.