Kod Lyoko. Tom 1. Podziemny zamek

Cykl: Kod Lyoko (tom 1)
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
Code Lyoko. II castello sotterraneo
Sacred21

Podziemny zamek to pierwszy tom serii Kod Lyoko, która powstała na podstawie popularnego serialu animowanego. To historia czwórki przyjaciół. Yumi, Ulrich, Odd i Jeremy odkrywają istnienie tajemniczego wirtualnego świata - Lyoko. Zagraża mu superwirus X.A.N.A., który zainfekował strzegący świata wojskowy superkomputer. Dołącza do nich Aelita, wirtualne stworzenie, które wyszło z Lyoko. Teraz muszą wieść podwójne życie: zwykłych uczniów na Ziemi i superbohaterów wewnątrz Lyoko.

źródło opisu: http://www.olesiejuk.pl

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl

pola84 | 2018-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2018

#tygodniowewyzwaniaksiazkowe #literaturawloska

Miałam trochę kłopot z tym wyzwaniem, bo nie wiedziałam na co się zdecydować. W końcu padło na coś lekkiego ale również fantastycznego. Na Kod Lyoko wpadłam przez przypadek i mimo trochę drętwego języka i braku spójności w akcji książka nawet mi się spodobała.

Biala1402 | 2017-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2017

Książka dla fanów gier komputerowych i elektroniki. Bardzo lekka i ciekawa fabuła. Mimo powolnego następstwa zdarzeń zainteresowała mnie.

Yumi, Ulrich, Odd i Jeremy to czwórka przyjaciół, która odkrywa istnienie zamkniętej w internetowej przestrzeni dziewczynki - Aelity. Próbując ją ratować natrafiają na groźny wirus komputerowy, X.A.N.Ę. Tylko ich nowa koleżanka może go powstrzymać... tylko czy jej się to uda? Jak ma to zrobić? I co najważniejsze, w jaki w ogóle sposób Aelita trafiła do sieci?

Kod Lyoko to seria, która powstała na bazie francuskiego serialu dla dzieci. Sama nigdy nie miałam z nim styczności, nie oglądałam go, jednak... podobno jest całkiem popularny. Dlatego też na jego podstawie stworzona została seria książek, którą ja sama polecałabym dla dzieci w wieku od 8 do może 12, 13 lat? Podziemny Zamek napisany jest ciut łatwiejszym językiem niż np. Złodziej Pioruna. Z resztą, sam wygląd książki świadczy, że nie została ona stworzona dla starszego odbiorcy - litery wewnątrz są dość duże, jak to zwykle przy takich książkach bywa.
W czasie zakupu moją uwagę do tej książki przyciągnął przede wszystkim jej...

annaroza | 2016-05-27
Przeczytana: 27 maja 2016

Pozycja przeznaczona dla młodzieży. Lekka i interesująca.

VERA | 2015-06-30

Bardzo sympatyczna książka !Szybko się czytało :>

Akasha | 2015-03-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 16 marca 2015

Powrót do dzieciństwa.

muzyczkaxd | 2015-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2015

W moim życiu były dwie ważne bajki. Kiedy byłam małym dzieckiem były to "Muminki" a kiedy byłam dziewczynką niezastąpione "Kod Lyoko".

Sięgnęłam po tę książkę gdy tylko zobaczyłam ją samotną w sklepie. Wiedziałam, że jestem zbyt przywiązana do tej historii by ją pominąć. Jednak spodziewałam się czegoś zupełnie innego.

Wydarzenia poznajemy z punktu widzenia Jeremiego. Szkoda tylko, że różnią się one od tych z serialu a co gorsza nie są czasami nawet do nich zbliżone. Liczyłam na historię od początku zgodną z tym co już znam a tu prosze... autor pomieszał wiele rzeczy i co gorsza zgubił kolejność.

BUM AELITA TRACI PAMIEĆ BUM WILLIAM BUM OJCIEC AELITY BUM PIĄTY SEKTOR BUM WYŁĄCZYLIŚMY KOMPUTER.

Czasami naprawdę było to męczące. Tak samo jak to w jaki sposób bohaterowie się wypowiadali. W serialu robili to jak młodzi ludzie. Tutaj? Jakby mieli po dziesięć lat. Ich odzywki czasem wydawały mi się wyjęte prosto z piaskownicy i miałam trudności z przypasowaniem sobie twarzy które znam...

Jakub Pras | 2014-10-04
Przeczytana: 2011 rok

Wspaniały powrót do bajki mojego dzieciństwa, szkoda że takie krótkie

CyberNebula | 2013-07-13

Mimo iż książka dobra, po kolejny tom sięgnąć nie zamierzam. Naprawdę, nie kręcą mnie opowieści o programach komputerowych.

Bardzo fajna książka. Bardo mi się spodobała. Fajni bohaterowie oraz fajne przedstawienie całej historii. Bardzo mi się podoba. :D