Złodziej miecza

Tłumaczenie: Grażyna Smosna
Cykl: 39 wskazówek (tom 3)
Wydawnictwo: Initium
The Sword Thief
978-83-62577-19-4
39 wskazówek
Sophie

W pościgu za trzydziestoma dziewięcioma wskazówkami obowiązuje tylko jedna zasada: NIE UFAJ NIKOMU. Lecz kiedy w poszukiwaniu trzeciej wskazówki czternastoletnia Amy Cahill i jej młodszy brat Dan trafiają do Japonii, są zdani na pomoc niesłownego wuja Alistaira Oh. Czy będą tak naiwni, by podjąć z nim współpracę? Gra toczy się o najwyższą stawkę, więc Amy i Dan mogą nie mieć wyboru. W rodzinie Cahillów sojusze z krewnymi bywają jednak śmiertelnie niebezpieczne…

źródło opisu: www.initium.pl

źródło okładki: www.initium.pl

Kasia | 2017-02-10
Na półkach: Przeczytane, 39 wskazówek

Muszę przyznać, że to była jak na razie najsłabsza część tej serii. Niby była zabawna, akcja toczyła się szybko, ale według mnie zabrakło tej książce tego czegoś. Pomimo tego, że była krótka, czytałam ją bardzo długo, robiąc sobie kilka przerw. Jednak jest w niej kilka ciekawych wątków, które mam nadzieję, rozwiną się w następnej części.

Sophie | 2013-06-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 07 czerwca 2013

Trzeci tom nietuzinkowej serii pełnej akcji i zagadek zatytułowany jest "Złodziej miecza". Akcja rozpoczyna się dokładnie w miejscu zakończenia części drugiej. Amy i Dan są właśnie w drodze do Japonii, gdzie prawdopodobnie może znajdować się kolejna wskazówka. Bezwzględni członkowie rodziny, o których do niedawna nie mieli pojęcia, depczą im po piętach i są gotowi na wszystko, aby wyeliminować ich z gry.

Choć seria ma wiele tomów, co może niektóre osoby stopować, to jednak ja nie żałuję rozpoczęcia swojej przygody z"39...

Tristezza | 2013-02-05

„Złodziej miecza” mimo odmiennego autora jest podobny do poprzedniej części. Nie żałuję poświęconego tej lekturze czasu, ponieważ wiedziałam z czym będę miała do czynienia. A jest to jedynie pozycja przynosząca rozrywkę i relaks. Nie jest ambitna, a lekka, można z nią po prostu miło spędzić czas. Ogólnie sama koncepcja wyścigu o 39 wskazówek bardzo mi się podoba, niemniej doskwiera mi to, iż zagadki nie były przedstawiane tak, by czytelnik również mógł nad nimi rozmyślać i głowić się. Trzeba również wspomnieć o niewielkiej objętości tej lektury, mianowicie mniejszej niż 180 stron. Zaczynam przekonywać się do takiego rozkładu treści i uważam, że to nie jest taki zły pomysł. Jestem pewna, że po kolejne tomy również sięgnę z ciekawości o dalsze poczynania i przygody Danego i Amy. Pozycję tę polecam osobom młodszym, szukających jakiejś rozluźniającej i dostarczającej rozrywki powieści.

Blanka | 2015-04-07
Przeczytana: 28 marca 2015

"Złodziej miecza", mimo swoich rozmiarów, jest dość wciągającą i zapierającą dech w piersiach książką. Jest dedykowana zdecydowanie młodszym czytelnikom, jednak ci starsi też mogą przy niej przyjemnie spędzić czas. Krótka, treściwa i niezobowiązująca lektura na chwilę wolnego czasu :)
Pełna recenzja: http://biblioteczka-blanki.blogspot.com/2015/04/25-peter-lerangis-39-wskazowek-zodziej.html

| 2014-06-11
Na półkach: Przeczytane, 2014

Akcja pędzi na złamanie karku i nie czeka na czytelnika, który czasem może się pogubić. Nie wiadomo kto jest dobry, a kto zły, komu można ufać, a komu nie. Czasem nawet największy wróg może okazać się przyjacielem, a najlepszy przyjaciel najgorszym wrogiem. I to mi się podoba, często jesteśmy trzymani w niepewności (o ile można tak powiedzieć biorąc pod uwagę malutką liczbę stronic) i ciężko przewidzieć również, co stanie się dalej.

Książka jest pełna akcji, humoru, ale i niebezpiecznych sytuacji i wyzwań, które musi podjąć rodzeństwo Cahill. Zdecydowanie polecam fanom przygodówek, które rozciągają się na kilka czy nawet kilkanaście tomów. Nic rewelacyjnego, ale czas miło przy niej płynie.

Całość na: http://siostry-w-bibliotece.blogspot.com/2014/06/39-wskazowek-zodziej-miecza-peter.html

slowo_daje | 2013-03-22

Świetna seria, godna polecenia, zwłaszcza tym, którzy szukają dla swoich dzieci/siebie czegos bardziej ambitnego i rozwijającego niż wampiry i wilkołaki :)

Avenix | 2013-05-04
Przeczytana: 03 maja 2013

"Złodziej miecza" to trzecia część przygodowej serii dla młodzieży "39 wskazówek". Tom został napisany przez Peter'a Lerangis'a, aczkolwiek cały cykl powstaje przy współpracy wielu innych, znanych autorów, między innymi Rick'a Riordan'a.

Amy i Dan wyruszają do Japonii, aby wraz z Nellie - opiekunką, a raczej towarzyszką podróży - odnaleźć kolejną, czwartą wskazówkę, która zaprowadzi ich do skarbu najpotężniejszej rodziny na świecie - Cahill'ów. Wraz z dziećmi, na poszukiwanie skarbu wyruszyli ich krewni, którzy od chwili rozpoczęcia pościgu stają się ich wrogami. Niestety, czasem trzeba zawiązać sojusze, które mogą wydać się wręcz toksyczne. Ale czego nie robi się dla skarbu?

Dwa pierwsze tomy serii zaskoczyły mnie pozytywnie swoją prostotą, nienagannym i prostym językiem oraz ciekawą, choć nieskomplikowaną fabułą. Bohaterowie wydali się mało przedstawieni, trochę irytujący, ale byłem w stanie przymrużyć na to oko i cieszyć się prostą historią do poczytania na jeden wieczór. Tym...

„Złodziej miecza” autorstwa Lerangisa Petera, to trzeci tom wspaniałej serii książek pt: „39 wskazówek”. Jej główni bohaterowie, czternastoletnia Any oraz jej jedenastoletni brat Dan, zgodnie z wolą ich babci, Grace, podróżują po całym świecie w poszukiwaniu tytułowych 39 wskazówek, które mają dać im władze nad światem oraz niewyczerpane bogactwo. Nie jest to jednak proste, kiedy po piętach depczą im pozostali członkowie rodziny, którym również marzy się odnalezienie tajemniczego skarbu za pomocą zaszyfrowanych wiadomości.
W poprzednich tomach bohaterowie cyklu odwiedzili już Filadelfię, Paryż, Strasburg, Wiedeń i Wenecję. W tym ostatnim miejscu natchnęli się na tajemnicze samurajskie miecze, które wskazały im drogę do położonego na japońskich wyspach Tokio. Już na samym początku dzieciaki prześladuje pech – na lotnisku zostają zatrzymani przez ochronę, zostają rozdzieleni z sympatyczną opiekunką Nellie, a ich karty pokładowe zostają skradzione przez podstępne kuzynostwo. Z pomocą...

TalaZ | 2013-06-08
Przeczytana: 07 czerwca 2013

W kraju ninja

Zaufanie – chociaż ciężko jest je zdobyć, to łatwo stracić. Gdy już raz to się stanie, będzie ciężko je odbudować. Druga osoba zawsze pozostanie czujna do samego końca i nie otworzy się przed nami tak jak kiedyś. Tak przynajmniej jest w teorii, co do praktyki, to już zupełnie inna bajka. Doskonale przekonali się o tym bohaterowie cyklu 39 wskazówek, którego Złodziej miecza jest trzecim tomem tym razem napisanym przez Peter’a Lerangis’a.

Autor nim odkrył swoje pisarskie powołanie, ukończył biochemię na Harvardzie. W międzyczasie grał w musicalach, śpiewał i dyrygował grupą muzyczną zwaną Harvard Krokodiles. Po ukończeniu uniwersytetu przeniósł się do Nowego Jorku gdzie pracował jako aktor i przez osiem lat jako wolny redaktor. Na swoim koncie literackim na spora ilość książek, przy czym znaczna ich część dotyczy właśnie 39 wskazówek i jej sequeli.

Tym razem wszystkie drogi prowadzą do Japonii. To tam właśnie wybierają się Amy i Dan wraz ze swoją opiekunką kiedy na...

molek-trolek | 2014-10-27

Książka jest fajna, ale coś mi w niej "nie gra". Język, którym jest napisana jest dobry, lecz (może trochę przesadzam) w książce znajduje się za dużo wiadomości. Po paru tygodniach od przeczytania, z głowy wyleciało mi dużo miejsc, nazw miast itp. Pamiętam miejsca akcji, ale miast, w których one były, już nie.

Amy i Dan wpadają na trop miecza (związanego z grą). Mają problemy z Japońską mafią!!!

P.S. 39 clues ma bardzo fajną stronę - gdy rozwiąże się dużo zadań można coś wygrać!!! Ja wygrałem lornetkę!!!