Trzy wojny

Wydawnictwo: Magnum
A tale of three wars
historyczna
sulek2712

Wojna w Wietnamie po raz pierwszy przedstawiona z perspektywy oficerów trzech różnych armii: Stanów Zjednoczonych, Wietnamu Południowego i Vietcongu. Wiele epizodów opisanych w powieści wydarzyło się naprawdę. Większość zdarzeń została odtworzona na podstawie przechwyconych dokumentów, przesłuchań jeńców wojennych i Wietnamczyków, którzy przeszli na amerykańską stronę oraz relacji amerykańskich weteranów. Autor służył w Wietnamie jako oficer amerykańskiego wywiadu. To opowieść o żołnierzach i wojnie, jakiej nie toczyliśmy nigdy przedtem, o wojnie, do jakiej być może zostaniemy ponownie zmuszeni. H. Norman Schwarzkopf gen. armii w st. spocz.

źródło opisu: Wydawnictwo Magnum

źródło okładki: zdjęcie autorskie