Wojna w Afryce 1940-43

Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski
historyczna

Mamy do czynienia z nadzwyczaj śmiałym i zmyślnym przeciwnikiem, z wysokich lotów dowódcą, jeśli wolno mi użyć takich słów w kontekście okropności wojny. (W. Churchill o Rommlu na forum Izby Gmin w styczniu 1942 r.) Wydarzenia, które tak mocno poruszyły ówczesnego brytyjskiego premiera, ukazane są w niniejszej książce w sposób chronologiczny, z punktu widzenia wszystkich ich uczestników. Autor prz

pizmak | 2011-01-28

Sporo zdjęć, opisy działań praktycznie dzień po dniu ułożone w chronologiczną całość, wstawki z różnych dokumentów (np: dzienniki Afrika Korps jak zachować się na pustyni, w kontaktach z ludnością itd.), myślę że to dobra książka dla zainteresowanych tym tematem, mi osobiście przydała się do pracy dyplomowej na studiach.

irman | 2016-10-15
Hansolo_pl | 2013-09-26