6 grudnia 2004, nakładem Instytutu Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu ukazał się album, zatytułowany "Jarocin w obiektywie bezpieki", autorstwa Krzysztofa Lesiakowskiego, Pawła Perzyny i Tomasza Toborka. Publikacja stanowi katalog wystawy "Jarocin w obiektywie bezpieki", przygotowanej według koncepcji graficznej i artystycznej Andrzeja Rosołka przez OBEP IPN w Łodzi we współpracy z Muzeum Regionalnym w Jarocinie. Książka dzieli się na dwie zasadnicze części - historyczną ("Festiwal w Jarocinie: narodziny, bunt, upadek") oraz "źródłową" ("Festiwal w Jarocinie w materiałach operacyjnych Służby Bezpieczeństwa" - zdjęcia operacyjne i 21 dokumentów ze zbiorów Archiwum IPN).

W albumie opublikowane zostały zdjęcia ze zbiorów Archiwum IPN w Łodzi i Muzeum Regionalnego w Jarocinie, wykorzystano także prace niezależnego fotografa Tomasza Barasińskiego oraz zdjęcia ze zbiorów prywatnych.

źródło opisu: Instytut Pamięci Narodowej, 2004

źródło okładki: http://www.muzeumjarocin.pl/wydawnictwa/bezpieka.jpg

rebelka | 2014-02-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 08 lutego 2014

Pozostawiam bez oceny, ponieważ trudno ocenić książkę, której połowę stanowią dokumenty SB, które momentami są naprawdę zabawne ;)

Ela | 2014-06-02

zdjęcie str. 112 - w takich chłopakach się kochałam :-)

Szymon | 2016-11-09
Anna | 2016-05-08