Przybornik etyka : kompendium metod i pojęć etycznych

Tłumaczenie: Paweł Borkowski
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Ethics toolkit
978-83-211-1870-3
filozofia i etyka
Marek

Dlaczego tak często nie powinniśmy robić tego, na co mamy ochotę? Czy w kwestiach moralnych można się pomylić? Skąd się biorą wartości? Jak pogodzić wewnętrzny głos sumienia z wymaganiami społeczeństwa? Po co nam prawa? Na te i wiele innych pytań pomoże nam odpowiedzieć Przybornik etyka – znakomite kompendium dla wszystkich zainteresowanych szeroko rozumianą problematyką moralną. Autorzy w przystępnym, potoczystym, niekiedy wręcz żartobliwym stylu przybliżają fundamentalne pojęcia, metody i koncepcje funkcjonujące w etyce. W Przyborniku znajdziemy wszelkiego rodzaju „narzędzia etyczne” – idee, definicje, przykłady, argumentacje itd. – bez których niepodobna poważnie i kompetentnie zastanawiać się nad tym, co moralne, a co niemoralne. Ważną zaletą książki jest hasłowy układ zagadnień, dzięki któremu może ona służyć także jako leksykon. Uzupełnieniem tej publikacji jest Przybornik filozofa. Kompendium pojęć i metod filozoficznych

źródło opisu: Instytut Wydawniczy Pax, 2010

źródło okładki: http://www.iwpax.com.pl