Filozof na kozetce

Julian BagginiAntonia Macaro Wydawnictwo: W.A.B. Seria: Z żukiem nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The Shrink and the Sage
Dominika Cieśla-Szymańska
W.A.B.
The Shrink and the Sage
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Dominika Cieśla-Szymańska
Z żukiem

"Filozof na kozetce" autorstwa Julian Baggini i Antonia Macaro jest poradnikiem po dobrym życiu łączącym filozofie i psychologie. W książce mamy od razu napisane przez autorów, że kierują się ideałami Arystotelesa. Następnie mamy przedstawione 20 problemów, które nurtuje cały świat a na samym końcu podsumowanie czyli "Mantrę pogody ducha".
Moim zdaniem, autorzy książki...

Mocno przegadane. Niby z sensem, ale ciężko wyłuskać konkretną treść - raczej wiele się nie straci czytając w tym czasie coś innego.

Bardzo dobry wstępniak do filozofii i psychologii.
Autorzy skłaniają się ku ideom Arystotelesa, z czym się nie kryją.
Każdy rozdział to omówienie jednego tematu np. "o celach", "rozdarcie" czy "psychologia dla filozofów". Zabiera głos najpierw filozof a potem psycholog.
Autorzy powołują się na wiele dzieł - od klasycznych po najnowsze, z dziedziny neuronauki. Nie ma tu...

Świetna książka pokazujące powiązania między filozofią i psychologią nie tylko na poziomie naukowym, ale także na poziomie życia jednostki. Lektura, która powoduje, że chce się sięgnąć do filozofów.

Na półkach: , , , ,

14.09.2015

Nie szukam gotowej recepty a mimo to, moim zdaniem książka mocno przegadana.

• Chcę w prezencie
  • Psychologia