Zbigniew Cybulski. Aktor XX wieku

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Rozprawy i monografie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego
Inez

Zbigniew Cybulski - aktor XX wieku jest pierwszą próbą pokazania całej twórczości Cybulskiego, nie tylko wybitnego aktora filmowego, ale także animatora ożywczego teatru studenckiego "Bim-Bom". Zbigniew Hubert Cybulski (ur. 3 listopada 1927 w Kniażach k. Stanisławowa, zm. 8 stycznia 1967 we Wrocławiu) – polski aktor teatralny i filmowy, uważany za jednego z najwybitniejszych i...

Zbigniew Hubert Cybulski (ur. 3 listopada 1927 w Kniażach k. Stanisławowa, zm. 8 stycznia 1967 we Wrocławiu) – polski aktor teatralny i filmowy, uważany za jednego z najwybitniejszych i najpopularniejszych aktorów powojennej Polski. Jego największym osiągnięciem filmowym jest rola Maćka Chełmickiego w filmie Popiół i diament z 1958 roku, w reżyserii Andrzeja Wajdy. 8 stycznia 1967 wpadł pod koła pociągu na terenie wrocławskiego dworca kolejowego i doznał ciężkich obrażeń. Zmarł w szpitalu tego samego dnia

źródło opisu: Uniwersytet Gdański, 1997

źródło okładki: zdjęcie autorskie