In Our Time

Wydawnictwo: Scribner
angielski
Konwalia

Jest to zbiór opowiadań, którym Ernest Hemingway zadebiutował, a następnie zdobył sławę i uznanie. Zawiera kilka opowiadań, których bohaterem jest dobrze znany fanom Hemingway'a Nick Adams. Opowiadania zostały uznane za znaczący rozwój w prozie, szczególnie za prostotę i oszczędność stylu oraz sposób opisywania stanów psychologicznych swoich bohaterów. Spis opowiadań: "On the Quai at...

Spis opowiadań:
"On the Quai at Smyrna"
"Indian Camp"
"The Doctor and the Doctor's Wife"
"The End of Something"

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: http://ca.pbsstatic.com/l/61/2761/9780684822761.jpg

Konwalia | 2011-10-08
Przeczytana: 08 października 2011

Życie i dzieło Hemingwaya wiążą się ze sobą ściśle. Jego twórczość jest
autobiograficzna, choć trzeba przyznać, że krańcowo subiektywna w treści. Nick Adams, bohater większej części opowiadań Hemingwaya, to w rzeczywistości alter ego autora, szczególnie z czasów jego dzieciństwa i młodości. Maluje on obraz ojca i matki, wspólne wyjazdy wakacyjne, beztroskie dzieciństwo, wyprawy wędkarskie, ale i pierwsze wrażenia na froncie, okrucieństwo wojny, samotność, kontakty z kobietami i uczucia z nimi związane.

Scenerię opowiadań tworzy sceneria osobistego życia. Ludzie, których spotykał na swojej drodze; kobiety, pisarze, myśliwi, rybacy, bokserzy, torreadorzy, znajomi i przyjaciele - to modele jego literackich portretów. Wiele z licznych przygód życia znalazło wyraz w utworach autora. Opowiadania dają do myślenia i pomagają zrozumieć tego wielkiego i odważnego pisarza, jakim był Papa Hemingway.

Niestety zbiór ten nie został wydany w języku polskim, cześć opowiadań jednak jest...

Weronika | 2018-09-20
luckyfou | 2012-02-28
Przeczytana: 2008 rok
Robert Nurkiewicz | 2018-03-25

Najdroższe książki świata

Stanley Gibbons, firma specjalizująca się w numizmatyce i filatelistyce, ale także wszelkich artykułach kolekcjonerskich, opublikowała zestawienie najcenniejszych obecnie książek literatury współczesnej. Na liście znajduje się 30 klasyków, znanych z wielu ekranizacji i mających status kultowych.

115 rocznica urodzin Ernesta Hemingwaya

Laureat literackiej Nagrody Nobla, jeden z najważniejszych amerykańskich pisarzy XX wieku, twórca tzw. prawdziwej męskiej literatury, hulaka, kobiecarz – Ernest Hemingway – dziś obchodzimy 115 rocznicę jego urodzin.