Kierunek: wszędzie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Literatury Faktu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
83-207-0089-2
esej, podróże, reportaże
Róża_Bzowa

Opodal rozegrała się krótka walka dwóch półtorametrowych smoków. Zawodnicy krążyli dookoła siebie na sztywnych nogach, z dumnie podniesionymi łbami - był to wielki bluff, zwany przez biologów "zachowaniem imponującym", wydało mi się to znajome i bardzo ludzkie. Turniej osiągnął potem drugą fazę, zwierzęta uderzały o siebie głowami, napierały ciałem. W końcu jeden z legwanów uznał się za pokonanego i przylgnął do kamienia.

źródło opisu: Opis z okładki książki

źródło okładki: Własne

książek: 1991
Renax | 2013-10-26
Na półkach: Przeczytane, Podróżnicze, 2013
Przeczytana: 26 października 2013

Bez oceny - jest to w zasadzie to, co czytałam w "Byłem wszędzie' oraz
Daleko, jeszcze dalej' i obszerny fragment "Równoleżnika zero'. Polecam jednak tamte.

Lou Casso | 2015-10-04
Przeczytana: wrzesień 2015