Warszawa w starej fotografii

Okładka książki Warszawa w starej fotografii Olgierd Budrewicz
Okładka książki Warszawa w starej fotografii
Olgierd Budrewicz Wydawnictwo: Bosz Seria: BOSZ Stara fotografia albumy
albumy
BOSZ Stara fotografia
Bosz
2012-01-01
2012-01-01
warszawa fotografia XIX wiek

Okładka książki Zdzisław Beksiński Zdzisław Beksiński, Tadeusz Nyczek
Zdzisław Beksi... Zdzisław Beksiński,...
Okładka książki Tatry. Fotografie Tatr i Zakopanego 1859-1914 Teresa Jabłońska, Anna Liscar, Stefan Okołowicz
Tatry. Fotogra... Teresa Jabłońska,&n...
Okładka książki Gustav Klimt Genoveva Tussell, Constanza Nieto Yusta
Gustav Klimt Genoveva Tussell, C...

Po albumie spodziewałam się, że "przeniesie" mnie do Warszawy międzywojennej, jednak w przedstawionych fotografiach odnalazłam perełkę - Warszawę Stanisława Wokulskiego, co natchnęło mnie do ponownego przeczytania "Lalki".
Większość fotografii to unikaty, które ukazują stolicę z przełomu XIX i XX w.,co z kolei wiąże się z początkiem fotografii na ziemiach polskich.
Fotosy, które same w sobie są historią i takową pokazują, opatrzone są pięknym komentarzem Olgierda Budrewicza, który zapamiętał urok Warszawy przedwojennej, atmosferę i klimat Paryża północy - jak nazywano niegdyś Naszą stolicę, zrównaną z ziemią podczas II wojny światowej.
Książka według mnie jest jednym wielkim cytatem, ale jeden pozwolę sobie w tym miejscu przytoczyć: "Turyści ze świata, wśród nich Niemcy, oczy przecierają: "Ci ludzie z Warszawy i Pompeje by wskrzesili".
Polecam miłośnikom historii i starej Warszawy!

Fotosy,...

Świetna książka, dobrze napisana. Podoba mi się styl Budrowicza i w większości opinii się z nim zgadzam.

• Varsaviana
  • Warszawa
  • Fotografia
  • Albumy

Dodaj cytat z książki Warszawa w starej fotografii