Równoleżnik zero

Kongo Republika Konga Demokratyczna Republika Konga Kinszasa Brazzaville
literatura podróżnicza
2010-10-01
Kongo Republika Konga Demokratyczna Republika Konga Kinszasa Brazzaville

Historia z odwiedzin Afryki w czasach kiedy była ona dużo dziksza niż jest dziś. Fajnie się czyta z perspektywy lat które minęły od czasu kiedy autor tam był.

Lecąc samolotem z Mombasy do Dar es Salaam, zauważyłam w dłoniach jednego z pasażerów "Heban" Ryszarda Kapuścińskiego w wydaniu obcojęzycznym, sądząc po braku polskich znaków diakrytycznych w nazwisku. Poczułam dumę, tym uczuciem patriotyzmu pojawiającym się na obczyźnie. Chciało mi się krzyczeć, że to mój rodak i że ja również przed podróżą na afrykański kontynent jestem...

Nie rozumiem tak niskich ocen - ksiazka jest naprawde dobra. Jest to 6 juz wydanie relacji z pobytu autora w obu Kongach w latach 60 ubieglego wieku. Ksiazka doskonale opisuje fakty hidstoryczne i polityczne z tego regionu Afryki. Na prawde polecam!

Jedna z nudniejszych książek jakie czytałam o Afryce.

książka opisująca wyprawę do Afryki

Afryka to dla mnie chyba najbardziej tajemniczy kontynent, moja wiedza na jej temat pełna jest dziur i białych plam. Nie jestem specjalnie zafascynowana tym obszarem (co morze się brać z mojej niewiedzy), czuję jednak potrzebę dowiedzenia się czegoś więcej o krajach i ludziach się tam znajdujących. Dlatego też co jakiś czas sięgam po książki na temat Afryki, w planach mam...

stara dobra szkoła:)

• Podróże
  • Podróżnicze
  • Afryka
  • Afrika
  • Podróże/reportaż
  • Absolutnie
  • Kongo

Dodaj cytat z książki Równoleżnik zero