Trudny wybór

Seria: Romanse Classic
Wydawnictwo: Pol-Nordica
The choice
dona

Gillian Giles, prześliczna, młoda kobieta, której eteryczna uroda oczarowała londyński wielki świat, stacza zwycięski pojedynek z niechcianym zalotnikiem. Lecz jej umiejętności samoobrony nie zdadzą się na nic wobec konkurów Damona Rydera, najlepszej Partii Sezonu. Gdy oboje wplątują się w kompromitującą sytuację, Damon oświadcza się skonsternowanej Gilly. Większość młodych dam oddałaby wiele za tak przystojnego i bogatego męża. Gilly ma jednakże własne zdanie na ten temat - a ponadto kilka tajemnic do ukrycia. Wierzy, że małżeństwo z Damonem jest niemożliwe, lecz Damon z taką samą determinacją chce ją przekonać, iż nie ma racji. Na domiar złego, dwóch innych zalotników, których urokowi trudno się oprzeć, również usiłuje ją zdobyć. Czy niezłomnej Gilly, prześladowanej przez trzech piekielnie elokwentnych mężczyzn, uda się nie zakochać?

źródło opisu: Pol-Nordica, 2005

źródło okładki: polnordica.com.pl

Książka skusiła mnie opisem, czasem akcji i w ogóle całym sobą. Oznacza to że już przed lekturą zacierałam rączki i szykowałam się na dobrą zabawę. Tak, nastrojona od początku byłam pozytywnie. Ale czy równie pozytywnie nastawiona jestem po lekturze? No właśnie.

Zacznijmy od bohaterów.
Ona – niepozorna, delikatna, eteryczna, śliczna dziewczyna. Ale jej wygląd jest mylący. Podbiła moje serce w momencie jak dołożyła niechcianemu zalotnikowi. Ach, jak dobrze, że bohater nie musiał się wtrącić tylko elfiątko pokazało pazurki. Lubię zadziorne bohaterki!
Jej miłość do innego faceta trochę mnie gryzła w oczy. No i to że uważa się za taką nic nie wartą. Panowie mało się nie pozabijają gdy biegną całować rączki a ona taka niedowartościowana. Sprzeczne to trochę z jej urodą i powodzeniem.
Bohaterka jest fajna tylko chwilami strasznie głupiutka. Trochę za jak na swój wiek, zwłaszcza jeśli chodzi o mężczyzn. Też nie do końca mogłam ją zrozumieć że nie chce wychodzić za mąż za dobrego...

kasik | 2017-05-07
Przeczytana: 07 maja 2017

Bardzo ciepła i ujmująca historia, również prosta i przewidywalna, ale przyjemnie się czytało. Bardzo dobra na deszczowy wieczór.

Goszka | 2014-10-31

Klasyczny romans, nic dodać, nic ująć. Ale podobał mi się. Czyta się lekko i przyjemnie, nie zwraca się uwagi na ubogi styl.

gabith | 2017-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2017