Pamiętnik księżniczki 6. Księżniczka uczy się rządzić

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Cykl: Pamiętnik księżniczki (tom 6)
Wydawnictwo: Amber
The Princess Diaries, volume VI: Princess in Training

Nowy rok szkolny i... Nowe kłopoty. Michael wyprowadził się do akademika, więc Mia jest trochę załamana. Na dodatek Lana Weiberger wybiera ją sobie na obiekt kpin i zaczepek. Wkrótce jednak Mia będzie miała okazję utrzeć nosa przemądrzałej Lanie. Szykują się wybory do samorządu szkolnego... Okładka: miękka, Rok wydania: 2006,

Zaczynamy dryfować w trochę inne rejony niż "o mój Boże, jestem księżniczką, muszę teraz nosić cienkie rajstopy", a są to rejony momentami irytujące, szczególnie dla czytelnika dorosłego, bo nie pamiętam, żebym aż tak męczyła się czytaniem jako nastolatka.

Większość części szóstej Mia będzie się zajmować tym, czy Michael chce z nią TO w najbliższym czasie zrobić. Przecież jest już studentem, a studenci muszą TO robić, a jak ich własna dziewczyna odmawia, to znajdą sobie taką, która TO zrobi.

Czy ja w wieku piętnastu lat byłam tak głupia, żeby wierzyć w "dowody miłości" i teorie, według których on musi, bo inaczej zejdzie z tego świata? Nie przypominam sobie.

I jeszcze te wybory na przewodniczącą samorządu... ta część stanowczo nie trafiła w moje upodobania.

Uważam, że ta część jest jedną z najlepszych, które dotąd przeczytałam. Mia, jak zwykle wywołuje skandal na skalę międzynarodową i… wpuszcza do Zatoki Genowiańskiej ślimaki, które mają pożreć zabójcze algi. Wszystko kończy się dobrze. Dodatkowo Michael chce rozmawiać z nią o seksie. Po przeprowadzeniu TEJ ROZMOWY jest już wszystko w porządku. Ta książka może nauczyć nas, że lepiej być szczerym ze swoim partnerem uczuciowym i rozmawiać z nim o wszystkim. Wzajemne zaufanie i zrozumienie – to liczy się w związku, ot co!
Polecam serdecznie.

FairytaleePrincess | 2011-06-25

Moja ulubiona część Pamiętnika Księżniczki .. ;)

kryptonite | 2010-06-08
Przeczytana: 2006 rok

Im dalej tym słabiej...

Adrianna__ | 2014-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2014

Mia zaczyna drugą klasę w liceum. Pocieszający jest fakt, że nie jest już pierwszakiem i nie musi chować się po kątach schodząc z drogi starszym uczniom. Niestety, każdy medal ma dwie stroną. Zła wiadomość jest taka, że Michael już nie chodzi do liceum. Jest studentem, a to znaczy, że zakochana para będzie miała dla siebie mniej czasu.
Jakby problemów i tak było mało, bo oczywiście Mia dalej musi uczęszczać na lekcje do swojej ‘ukochanej’ babci oraz nie wolno zapominać o międzynarodowym skandalu wywołanym przez Amelię z powodu wrzucenia do wody ślimaków, które jedzą algi, co nie podoba się z kolei Francji, to Lana Weinberger oczywiście uwzięła się na swoją koleżankę i zamierza zamienić jej życie w piekło. Oczywiście przez rówieśniczkę Mii przemawia zwykła zazdrość, że to właśnie Amelia okazała się księżniczką, że to właśnie Amelia chodzi z chłopakiem, który jest już na studiach (a to przecież już jest coś!). Chwała za to, że w końcówce autorka utarła nosa przemądrzałej blondynce....

| 2014-02-26
Przeczytana: 15 czerwca 2013

:-)bardzo, ale to bardzo dobra.

Karolina | 2011-08-06
Przeczytana: 2009 rok

Ciekawe (jak i cała seria) i godne polecenia ; ))

Agnieszka Kubiak | 2011-04-12
Przeczytana: 2010 rok

Fajna książka

blueberry | 2016-06-14

Bardzo dobra książka. Miło się czytało, ciekawe rzeczy się wydarzyły. Jedynie czego mogę się uczepić to tego, że Mia wciąż rozpaczała nad tym, że Michael ją rzuci, bo nie che Tego Robić.

Scarlett | 2011-08-29
Przeczytana: 2010 rok

Cała seria zdecydowanie warta uwagi. Pełno humoru, wątek miłosny i przyjaźń, a do tego zmaganie się ze świadomością, że należy się do rodziny królewskiej.