Pamiętnik księżniczki 6. Księżniczka uczy się rządzić

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Cykl: Pamiętnik księżniczki (tom 6)
Wydawnictwo: Amber
The Princess Diaries, volume VI: Princess in Training

Nowy rok szkolny i... Nowe kłopoty. Michael wyprowadził się do akademika, więc Mia jest trochę załamana. Na dodatek Lana Weiberger wybiera ją sobie na obiekt kpin i zaczepek. Wkrótce jednak Mia będzie miała okazję utrzeć nosa przemądrzałej Lanie. Szykują się wybory do samorządu szkolnego... Okładka: miękka, Rok wydania: 2006,

Uważam, że ta część jest jedną z najlepszych, które dotąd przeczytałam. Mia, jak zwykle wywołuje skandal na skalę międzynarodową i… wpuszcza do Zatoki Genowiańskiej ślimaki, które mają pożreć zabójcze algi. Wszystko kończy się dobrze. Dodatkowo Michael chce rozmawiać z nią o seksie. Po przeprowadzeniu TEJ ROZMOWY jest już wszystko w porządku. Ta książka może nauczyć nas, że lepiej być szczerym ze swoim partnerem uczuciowym i rozmawiać z nim o wszystkim. Wzajemne zaufanie i zrozumienie – to liczy się w związku, ot co!
Polecam serdecznie.

Reading_is_sexyy | 2011-06-25

Moja ulubiona część Pamiętnika Księżniczki .. ;)

książek: 1992
kryptonite | 2010-06-08
Przeczytana: 2006 rok

Im dalej tym słabiej...

Jucia58542 | 2014-02-26
Przeczytana: 15 czerwca 2013

:-)bardzo, ale to bardzo dobra.

Adrianna__ | 2014-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2014

Mia zaczyna drugą klasę w liceum. Pocieszający jest fakt, że nie jest już pierwszakiem i nie musi chować się po kątach schodząc z drogi starszym uczniom. Niestety, każdy medal ma dwie stroną. Zła wiadomość jest taka, że Michael już nie chodzi do liceum. Jest studentem, a to znaczy, że zakochana para będzie miała dla siebie mniej czasu.
Jakby problemów i tak było mało, bo oczywiście Mia dalej musi uczęszczać na lekcje do swojej ‘ukochanej’ babci oraz nie wolno zapominać o międzynarodowym skandalu wywołanym przez Amelię z powodu wrzucenia do wody ślimaków, które jedzą algi, co nie podoba się z kolei Francji, to Lana Weinberger oczywiście uwzięła się na swoją koleżankę i zamierza zamienić jej życie w piekło. Oczywiście przez rówieśniczkę Mii przemawia zwykła zazdrość, że to właśnie Amelia okazała się księżniczką, że to właśnie Amelia chodzi z chłopakiem, który jest już na studiach (a to przecież już jest coś!). Chwała za to, że w końcówce autorka utarła nosa przemądrzałej blondynce....

Caroline | 2011-08-06
Przeczytana: 2009 rok

Ciekawe (jak i cała seria) i godne polecenia ; ))

blueberry | 2016-06-14

Bardzo dobra książka. Miło się czytało, ciekawe rzeczy się wydarzyły. Jedynie czego mogę się uczepić to tego, że Mia wciąż rozpaczała nad tym, że Michael ją rzuci, bo nie che Tego Robić.

Scarlett | 2011-08-29
Przeczytana: 2010 rok

Cała seria zdecydowanie warta uwagi. Pełno humoru, wątek miłosny i przyjaźń, a do tego zmaganie się ze świadomością, że należy się do rodziny królewskiej.

Mery | 2011-01-02
Przeczytana: 20 grudnia 2009

Miło się czytało. Styl pisania Meg Cabot jest świetny - doskonale wczuła się w wykreowaną postać. Gorąco polecam!

Agnieszka Kubiak | 2011-04-12
Przeczytana: 2010 rok