Zwierzęta z lasu dziewiczego

Wydawnictwo: Bernardinum
joly_fh

„Zwierzęta z lasu dziewiczego” Arkadego Fiedlera to literacki zapis relacji z dwóch przedwojennych wypraw autora do puszczy w Ameryce Południowej. Wraz z Fiedlerem podążamy tropem jej mieszkańców. Podpatrujemy zwyczaje ostronosa, pancernika, anakondy czy mrówkojada. Pisarz, sam pod ogromnym wrażeniem zwierzęcego świata południowoamerykańskich lasów, wciąga nas w jego barwny, dziki i nie do końca pojęty przez człowieka klimat.

źródło opisu: Bernardinum, 2013

źródło okładki: http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl

Kasia P | 2015-05-06
Przeczytana: 06 maja 2015

Autor wprowadza w niesamowity klimat parnych lasów deszczowych. Barwna i zabawna opowieść, aż można zapragnąć podobnej przygody.

Izabell | 2013-12-11
Przeczytana: grudzień 2013

"Polska jesień jest może przepiękna, lecz smutna i chmurna, a właśnie w tym czasie słońce najjaśniej świeciło nad Amazonką. Gdy u nas liście opadały z drzew, puszcza nad Amazonka szalała bogactwem. Tropikalna puszcza to niebezpieczna czarodziejka. Człowiek widział, że jej szaleństwo nie znało litości, mogło sparzyć skrzydła i złamać. A jednak człowiek szedł jak ćma w ten płomień"

("Zwierzęta z lasu dziewiczego" A. Fiedler, str. 71)

Książka "Zwierzęta z lasu dziewiczego" jak sam tytuł mówi jest zbiorem opowieści o zwierzętach, z którymi autor, Arkady Fiedler spotkał się podczas wyprawy do puszczy w Ameryce Południowej. Wyprawa do dżungli amazońskiej, w której Fiedler brał udział, była polską ekspedycją, która miała na celu zbieranie preparatów dla Muzeum Wielkopolskiego. Fiedler opisał w książce zwierzęta, z którymi spotkał się, które udało mu się złapać i oswoić, a nawet i z niektórymi zaprzyjaźnić. Przedstawił najbardziej charakterystyczne...

Kamila | 2013-05-26
Na półkach: Przeczytane, ❤ Ulubione

Bardzo fajna książka o podróżach Arkadego Fiedlera :)
W dżingli spotyka go wiele zabawnych przygód.

Matacz | 2011-08-29
Przeczytana: 2011 rok

Fajna książka, którą bardzo miło się czyta. Arkady opisuje zwierzęta które spotkał w swoich ekspedycjach w Ameryce Południowej. Wesołe historie z życia dzikich, ale trochę oswojonych zwierzaków oraz ich właścicieli. Naprawdę ciekawa pozycja na letnie wieczory :)

Klakier | 2011-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2011

Jeszcze nigdy nie czytałem tego typu książki! Jest taka jakby odmienna! Taka inna! A jednak wspaniała! To obowiązkowa lektura dla miłośników zwierząt Ameryki! Naprawdę godna polecenia! To obowiązkowa lektura! :)